تبلیغات
شما

ویژگی‌های یک معلم خصوصی درس ریاضی

ویژگی‌های یک معلم خصوصی درس ریاضی

 

ریاضی یکی از درس‌های شیرین در دوران تحصیلی برای دانش آموزان است. البته برخی از دانش آموزان نیز در این درس ضعیف عمل می‌کنند. درس ریاضی جزو دروس سخت و مفهومی در دوره تحصیلی محسوب می‌شود و از جمله دروس پایه دانش آموزان است باید برای یادگیری آن باید تلاش کرد. تدریس درس ریاضی نیاز به مهارت‌های لازم دارد. برخی از معلمین ریاضی مهارت‌های ضعیفی در عملکرد خود دارند. بنابراین در این مقاله از وب سایت بلدیاب به بررسی ویژگی‌های معلم خصوصی درس ریاضی خواهیم پرداخت.

تدریس خصوصی ریاضی

درس ریاضی یکی از دروس پایه است که در تمام مقاطع تحصیلی تکرار می‌شود. مهارت‌های یک معلم ریاضی باید مورد بررسی قرار بگیرد تا مطمئن باشید آیا او می‌تواند در یادگیری  دانش آموزان موثر واقع شود یا خیر. یک معلم خصوصی ریاضی باید بداند ارائه تمرین‌های چالش برانگیز می‌تواند به تقویت دانش آموزان کمک کند.  درس ریاضی از جمله درس هایی است که با حل تمرین و تکرار به یادگیری منجر می‌شود. تدریس خصوصی ریاضی برای تقویت پایه تحصیلی دانش آموزانی که در این درس ضعیف عمل می‌کنند صورت می‌گیرد.

همچنین تدریس خصوصی ریاضی برای تقویت آموزشی دانش آموزان قوی در این درس کمک خواهد کرد تا در درجات بالاتر مانند المپیادها و کنکور سراسری بتوانند موفق عمل کنند. معلم خصوصی درس ریاضی باید به روش‌های حل سریع یک مسئله ریاضی در تست‌های کنکور نیز بپردازد. در کلاس‌های تدریس خصوصی ریاضی بر خلاف کلاس‌های عمومی مدارس، مدرس خصوصی می‌تواند با توجه به تعداد کم دانش آموز رسیدگی بیشتری به یادگیری دانش آموز داشته باشد. همچنین شرح یک گزارش تحصیلی به خانواده از سمت معلم خصوصی ریاضی می‌تواند به روند یادگیری بهتر دانش آموز کمک کند.

ویژگی‌های معلم خصوصی درس ریاضی

برای تدریس خصوصی درس ریاضی، یک معلم خصوصی خوب باید ویژگی‌های لازم و ضروری را داشته باشد تا بتواند موفق عمل کند. یک معلم خصوصی درس ریاضی باید بتواند مفاهیم درس را با کیفیت بالا به دانش آموزان خود انتقال دهد. مهارت‌های فردی معلم در برقراری ارتباط با دانش آموزان، نحوه فن بیان و چگونگی انتقال مطلب به دانش آموز خود می‌تواند تعیین کننده میزان مهارت‌های وی باشد. ریاضی درس پایه و مهمی است. آموزش اصولی درس ریاضی باید از مقطع دوره ابتدایی صورت گیرد تا دانش آموز بتواند با پایه ای قوی به مقاطع بالاتر ورود پیدا کند. بنابراین در هنگام انتخاب یک معلم خصوصی درس ریاضی باید به ویژگی‌های زیر توجه کنید:

سابقه تدریس

یکی از ویژگی‌های مهم در انتخاب مدرس خصوصی سابقه تدریس وی است. اساتید با تجربه مهارت‌های لازم برای تدریس و ارتباط با دانش آموزان متعدد را پیدا کرده اند. البته مدرسین جوان نیز با توجه به مهارت‌های کسب شده از دانشگاه با سیستم‌های آموزشی جدید آشنا هستند و بنابراین می‌توانند به راحتی با شیوه جدید و کتب درسی جدید ارتباط برقرار کرده و تدریس موفقی داشته باشند.

دانشگاه محل تحصیل

یکی دیگر از ویژگی‌ها دانشگاه محل تحصیل مدرس خصوصی است. تحصیل در دانشگاه‌های معتبر نشان می‌دهد مدرس خصوصی می‌تواند به طور کامل بر تمام مباحث تسلط داشته باشد و مهارت لازم برای برگزاری کلاس در تمام مباحث تخصصی را داشته باشد.

مدرک تحصیلی

 

درجات و مدارک تحصیلی کسب شده توسط معلم خصوصی درس ریاضی می‌تواند نشان دهد چقدر در عملکرد خود می‌تواند موفق باشد. رشته‌های فنی و مهندسی و همچنین رشته‌های پایه مرتبط می‌توانند گزینه‌های مناسبی باشند. مدرک تحصیلی در درجات بالاتر نشان می‌دهد علم بیشتری در مباحث تخصصی دارد.

نظرات شاگردان قبلی

موفقیت شاگردان قبلی و همچنین نظرات آن‌ها می‌تواند به شما  درباره آشنایی با شیوه تدریس و نحوه بیان و برخورد معلم خصوصی درس ریاضی کمک کند.

 

معلم خصوصی درس ریاضی

 

مهارت‌های یک معلم خصوصی درس ریاضی

یک معلم خصوصی درس ریاضی باید چالش‌های آموزشی ریاضی را برای دانش آموزان خود ایجاد کند و با مهارت خود در درس ریاضی شرایط مناسب برای یادگیری اصولی و موفق دانش آموزان را فراهم کند.

وظایف معلم خصوصی درس ریاضی

در ادامه به بررسی وظایف معلم ریاضی خواهیم پرداخت:

 • توجه به میزان یادگیری دانش آموز
 • پیگیری یادگیری دانش آموز و بررسی پیشرفت وی
 • بیان نکات کاربردی و مهم درس
 • آموزش کلیه مطالب درسی
 •  ارائه تکالیف ریاضی مناسب و پیگیری حل تمرین ریاضی توسط دانش آموز
 •  رعایت روند آموزش سؤالات آسان تا سخت
 • حضور به موقع در جلسات برگزاری کلاس درس
 • استراحت کافی در بین مباحث درس

چطور معلم خصوصی ریاضی خوب با قیمت مناسب پیدا کنیم؟

تدریس خصوصی ریاضی با انتخاب یک معلم خصوصی ریاضی مجرب نسبت به سایر دروس همیشه بالاتر است. وب سایت بلدیاب یک سایت برای تدریس خصوصی است که با بهره مندی از استاد خصوصی مجرب در دروس مختلف اقدام به برگزاری کلاس‌های خصوصی آنلاین در سایر شهرهای کشور کرده است. از مزایای کلاس های تدریس خصوصی وب سایت بلدیاب می‌توان دسترسی به حضور اساتید مجرب و حرفه ای در دروس مختلف در تمامی شهرهای کشور در وب سایت اشاره کرد که دانش آموزان می‌توانند با مطالعه سابقه و رزومه معلم خصوصی نسبت به انتخاب آن اقدام کنند.

همچنین یکی دیگر از مزایای برگزاری کلاس های  تدریس خصوصی آنلاین وب سایت بلدیاب این است که برگزاری ساعات کلاسی با توافق بین طرفین صورت می‌گیرد و دانش آموز نیازی به رفت و آمد‌های وقت گیر برای رسیدن به آموزشگاه نخواهد داشت. یکی دیگر از مزایای برگزاری کلاس‌های تدریس خصوصی وب سایت بلدیاب نرخ‌های متفاوت و مناسب است که افراد می‌توانند با توجه به بودجه و هزینه خود انتخاب نمایند.

جمع بندی

فردی که به عنوان یک معلم در وزارت آموزش و پرورش قصد فعالیت دارد باید ویژگی‌های معلم شدن را داشته باشد. تدریس خصوصی ریاضی به عنوان یکی از دروس مهم و پایه نیاز به انتخاب یک معلم خصوصی مجرب دارد. سختی‌های تدریس ریاضی و چالش‌های آموزشی ریاضی با سایر دروس متفاوت است و معلم خصوصی ریاضی باید مهارت کافی در این زمینه داشته باشد. مهارت‌های یک معلم خصوصی درس ریاضی باید کافی باشد تا بتواند با هر دانش آموز با هر بهره هوشی به طور مناسب برخورد کند و به یادگیری وی کمک کند.

 • تاریخ و ساعت انتشار :
  10:00       1400/04/22
 • تعداد بازدید :
  177
 • پسندیده :

کلمات کلیدی

معلم خصوصی درس ریاضی

تدریس خصوصی ریاضی

معلم خصوصی ریاضی

مهارت‌های یک معلم ریاضی

تدریس خصوصی


دسته بندی

تدریس دروس


درخواست معلم خصوصی یا آموزشگاه

اگر به دنبال انتخاب معلم خصوصی حرفه ای یا دوره های آموزشی در آموزشگاه های معتبر هستید؛ با ثبت اطلاعات خود در فرم درخواست معلم خصوصی یا رزرو آموزشگاه می توانید هر چه سریعتر به کمک بلدیاب کلاس خصوصی یا گروهی مناسب خود را بیابید. (مشاهده فرم درخواست)

اجاره فضای آموزشی خصوصی و گروهی

اگر برای برگزاری کلاس های خصوصی, نیمه خصوصی یا گروهی خود نیاز به فضای آموزشی دارید، سایت بلدیاب امکانی برای شما فراهم کرده تا بتوانید با توجه به شرایط تدریس تان، اقدام به اجاره فضای آموزشی مناسب خود نمایید. (مشاهده مکان های آموزشی)

بلدیاب چگونه کار میکنید؟

سایت بلدیاب با معرفی و تبلیغ دوره های آموزشی مدرسین خصوصی و آموزشگاهای کل کشور فضایی را فراهم نموده تا کاربرانی که نیاز به دوره های آموزشی مختلف دارند با یک جست و جوی ساده در بلدیاب بتوانند مدرس یا آموزشگاه مناسب خود را بیابند و اطلاعات تماس آنها را مشاهده کنند. (درخواست دوره های آموزشی)

‌شرایط همکاری با بلدیاب

مدرسین خصوصی و آموزشگاه داران محترم می توانند برای تبلیغ دوره های آموزشی خود و جذب شاگرد برای کلاس های خصوصی و گروهی ، در هر زمینه ای (درسی، فنی، هنری، ورزشی، مالی ، حسابداری، کسب و کار و ... ) در سایت بلدیاب ثبت نام کنند و از خدمات آن استفاده نمایند. (ثبت نام و همکاری)

راهنمای تصویری استفاده از سایت بلدیاب

اگر مدرس خصوصی هستید یا آموزشگاه دارید بهتر است قبل از ثبت دوره های آموزشی خود از راهنمای بلدیاب استفاده کنید تا در معرفی دوره های خود و جذب شاگرد یا هنرجو موفق تر عمل کنید. (مشاهده راهنمای بلدیاب)

Baladyab اسماعیل محمدی

" اگر به دنبال دوره‌های آموزشی در هر زمینه ای به صورت خصوصی یا نیمه خصوصی هستید، یا می‌خواهید از دوره‌های برگزار شده توسط آموزشگاه‌های استان خود باخبر شوید، در وب سایت بلدیاب می‌توانید اساتید و آموزشگاه‌های که دوره شما را برگزار میکنند را پیدا کنید، در صورت نیاز با آنها تماس بگیرید و به صورت حضوری با آنها کلاس برگزار کنید. "

شما هم می توانید نظر خود را درباره سایت بلدیاب ثبت کنید.