تبلیغات
شما

نکاتی درباره اپیلاسیون

نکاتی درباره اپیلاسیون

داشتن پوستی صاف و نرم در تابستان عالی است، اما گرفتن عفونت از یک سالن زیبایی کثیف به همان اندازه بد است. ما با لادن شهابی،متخصص پوست و مو و استاد دانشگاه نیویورک صحبت و نکاتی در مورد اپیلاسیون برای‌تان فراهم کرده‌ایم. 

بلدیاب بانک اطلاعاتی اساتید خصوصی و آموزشگاه‌های کشور

در خانه وسایل اپیلاسیون داشته باشید

اگر در خانه اپیلاسیون کنید، احتمال بروز عفونت پوستی تا حد زیادی کاهش پیدا می‌کند؛ در خانه‌ی خودتان مطمئن هستید دست‌ها و محلی که اپیلاسیون می‌کنید تمیز است و احتمال عفونت کردن پوست‌تان وجود ندارد. از آن‌جایی که اپیلاسیون ممکن است روی پوست خراش ایجاد کند، شستن دست‌ها قبل از اپیلاسیون کردن اهمیت زیادی دارد. هم‌چنین بهتر است با استفاده از الکل، وسایل کارتان را ضد‌ عفونی کنید. پس از اتمام کار، تمام وسایل دور ریختنی را دور بریزید؛ این کار از جمع‌ شدن باکتری جلوگیری می‌کند. 

 

در مورد سالن زیبایی تحقیق کنید

اگر به‌دنبال یک سالن زیبایی مناسب برای اپیلاسیون هستید، می‌توانید از دوستان و آشنایان بخواهید یک سالن زیبایی مورد اعتماد به شما معرفی کنند. سپس قبل از این‌که برای اپیلاسیون به سالن زیبایی بروید، به‌ آن‌جا سر بزنید تا از تمیز بودن آن مطمئن شوید. هم‌چنین می‌توانید قبل از این‌که آرایشگر کارش را شروع کند، از او بخواهید ملحفه را عوض کند و دست‌هایش را بشویید. 

 

از یک هفته قبل از قاعدگی اپیلاسیون نکنید

در این دوران بدن از همیشه نسبت به درد حساس‌تر است. بهترین زمان برای اپیلاسیون کردن دو هفته‌ی اول چرخه‌ی قاعدگی است. 

 

قبل از اپیلاسیون از محصولات لایه‌بردار  استفاده نکنید

با این‌که میزان حساسیت پوست افراد متفاوت است، محصولاتی که حاوی رتینول و موادی هستند که پوست را خشک می‌کنند، حساسیت پوست را افزایش می‌دهند. پس یک هفته قبل از اپیلاسیون، از محصولات لایه‌بردار یا محصولاتی که پوست را خشک می‌کنند، استفاده نکنید. 

 

از بی‌حس‌کننده استفاده کنید

اگر می‌‌خواهید قسمت‌های خاصی از بدن مثل ابرو و زیر بغل را اپیلاسیون کنید، می‌توانید با استفاده از بی‌حس‌کننده تا حد زیادی میزان درد را کاهش دهید. هم‌چنین می‌توانید با گذاشتن یخ روی قسمت مورد نظر هم آن‌جا را بی‌حس کنید. پس از اپیلاسیون هم می‌توانید با استفاده از کرم‌های بدون الکی که پایه‌ی آلوئه‌ورا دارند و یخ، سوزش را تسکین دهید. 

 

پس از اپیلاسیون باشگاه نروید

عرق کردن احتمال پخش شدن باکتری روی پوست‌تان را بیشتر می‌کند، پس بهتر است ورزش کردن را به وقتی دیگر موکول کنید. هم‌چنین اگر قسمت خاصی را اپیلاسیون کرده‌اید، باید از پوشیدن لباس‌های تنگ خودداری کنید. 

 

در صورت لزوم به پزشک مراجعه کنید

اگر پس از 24 ساعت قسمتی که اپیلاسیون کرده‌اید هنوز درد دارد یا باد کرده است، هر چه زودتر به یک متخصص پوست و مو مراجعه کنید.

منبع : irangan

  • تاریخ و ساعت انتشار :
    00:28       1395/11/30
  • تعداد بازدید :
    1739
  • پسندیده :

کلمات کلیدی

سالن زیبایی

آموزش اپیلاسیون

وسایل اپیلاسیون

اپیلاسیون

پوست‌تان
درخواست معلم خصوصی یا آموزشگاه

اگر به دنبال انتخاب معلم خصوصی حرفه ای یا دوره های آموزشی در آموزشگاه های معتبر هستید؛ با ثبت اطلاعات خود در فرم درخواست معلم خصوصی یا رزرو آموزشگاه می توانید هر چه سریعتر به کمک بلدیاب کلاس خصوصی یا گروهی مناسب خود را بیابید. (مشاهده فرم درخواست)

اجاره فضای آموزشی خصوصی و گروهی

اگر برای برگزاری کلاس های خصوصی, نیمه خصوصی یا گروهی خود نیاز به فضای آموزشی دارید، سایت بلدیاب امکانی برای شما فراهم کرده تا بتوانید با توجه به شرایط تدریس تان، اقدام به اجاره فضای آموزشی مناسب خود نمایید. (مشاهده مکان های آموزشی)

بلدیاب چگونه کار میکنید؟

سایت بلدیاب با معرفی و تبلیغ دوره های آموزشی مدرسین خصوصی و آموزشگاهای کل کشور فضایی را فراهم نموده تا کاربرانی که نیاز به دوره های آموزشی مختلف دارند با یک جست و جوی ساده در بلدیاب بتوانند مدرس یا آموزشگاه مناسب خود را بیابند و اطلاعات تماس آنها را مشاهده کنند. (درخواست دوره های آموزشی)

‌شرایط همکاری با بلدیاب

مدرسین خصوصی و آموزشگاه داران محترم می توانند برای تبلیغ دوره های آموزشی خود و جذب شاگرد برای کلاس های خصوصی و گروهی ، در هر زمینه ای (درسی، فنی، هنری، ورزشی، مالی ، حسابداری، کسب و کار و ... ) در سایت بلدیاب ثبت نام کنند و از خدمات آن استفاده نمایند. (ثبت نام و همکاری)

راهنمای تصویری استفاده از سایت بلدیاب

اگر مدرس خصوصی هستید یا آموزشگاه دارید بهتر است قبل از ثبت دوره های آموزشی خود از راهنمای بلدیاب استفاده کنید تا در معرفی دوره های خود و جذب شاگرد یا هنرجو موفق تر عمل کنید. (مشاهده راهنمای بلدیاب)

Baladyab اسماعیل محمدی

" اگر به دنبال دوره‌های آموزشی در هر زمینه ای به صورت خصوصی یا نیمه خصوصی هستید، یا می‌خواهید از دوره‌های برگزار شده توسط آموزشگاه‌های استان خود باخبر شوید، در وب سایت بلدیاب می‌توانید اساتید و آموزشگاه‌های که دوره شما را برگزار میکنند را پیدا کنید، در صورت نیاز با آنها تماس بگیرید و به صورت حضوری با آنها کلاس برگزار کنید. "

شما هم می توانید نظر خود را درباره سایت بلدیاب ثبت کنید.