تبلیغات
شما

نکاتی درباره اپیلاسیون

نکاتی درباره اپیلاسیون

داشتن پوستی صاف و نرم در تابستان عالی است، اما گرفتن عفونت از یک سالن زیبایی کثیف به همان اندازه بد است. ما با لادن شهابی،متخصص پوست و مو و استاد دانشگاه نیویورک صحبت و نکاتی در مورد اپیلاسیون برای‌تان فراهم کرده‌ایم. 

بلدیاب بانک اطلاعاتی اساتید خصوصی و آموزشگاه‌های کشور

در خانه وسایل اپیلاسیون داشته باشید

اگر در خانه اپیلاسیون کنید، احتمال بروز عفونت پوستی تا حد زیادی کاهش پیدا می‌کند؛ در خانه‌ی خودتان مطمئن هستید دست‌ها و محلی که اپیلاسیون می‌کنید تمیز است و احتمال عفونت کردن پوست‌تان وجود ندارد. از آن‌جایی که اپیلاسیون ممکن است روی پوست خراش ایجاد کند، شستن دست‌ها قبل از اپیلاسیون کردن اهمیت زیادی دارد. هم‌چنین بهتر است با استفاده از الکل، وسایل کارتان را ضد‌ عفونی کنید. پس از اتمام کار، تمام وسایل دور ریختنی را دور بریزید؛ این کار از جمع‌ شدن باکتری جلوگیری می‌کند. 

 

در مورد سالن زیبایی تحقیق کنید

اگر به‌دنبال یک سالن زیبایی مناسب برای اپیلاسیون هستید، می‌توانید از دوستان و آشنایان بخواهید یک سالن زیبایی مورد اعتماد به شما معرفی کنند. سپس قبل از این‌که برای اپیلاسیون به سالن زیبایی بروید، به‌ آن‌جا سر بزنید تا از تمیز بودن آن مطمئن شوید. هم‌چنین می‌توانید قبل از این‌که آرایشگر کارش را شروع کند، از او بخواهید ملحفه را عوض کند و دست‌هایش را بشویید. 

 

از یک هفته قبل از قاعدگی اپیلاسیون نکنید

در این دوران بدن از همیشه نسبت به درد حساس‌تر است. بهترین زمان برای اپیلاسیون کردن دو هفته‌ی اول چرخه‌ی قاعدگی است. 

 

قبل از اپیلاسیون از محصولات لایه‌بردار  استفاده نکنید

با این‌که میزان حساسیت پوست افراد متفاوت است، محصولاتی که حاوی رتینول و موادی هستند که پوست را خشک می‌کنند، حساسیت پوست را افزایش می‌دهند. پس یک هفته قبل از اپیلاسیون، از محصولات لایه‌بردار یا محصولاتی که پوست را خشک می‌کنند، استفاده نکنید. 

 

از بی‌حس‌کننده استفاده کنید

اگر می‌‌خواهید قسمت‌های خاصی از بدن مثل ابرو و زیر بغل را اپیلاسیون کنید، می‌توانید با استفاده از بی‌حس‌کننده تا حد زیادی میزان درد را کاهش دهید. هم‌چنین می‌توانید با گذاشتن یخ روی قسمت مورد نظر هم آن‌جا را بی‌حس کنید. پس از اپیلاسیون هم می‌توانید با استفاده از کرم‌های بدون الکی که پایه‌ی آلوئه‌ورا دارند و یخ، سوزش را تسکین دهید. 

 

پس از اپیلاسیون باشگاه نروید

عرق کردن احتمال پخش شدن باکتری روی پوست‌تان را بیشتر می‌کند، پس بهتر است ورزش کردن را به وقتی دیگر موکول کنید. هم‌چنین اگر قسمت خاصی را اپیلاسیون کرده‌اید، باید از پوشیدن لباس‌های تنگ خودداری کنید. 

 

در صورت لزوم به پزشک مراجعه کنید

اگر پس از 24 ساعت قسمتی که اپیلاسیون کرده‌اید هنوز درد دارد یا باد کرده است، هر چه زودتر به یک متخصص پوست و مو مراجعه کنید.

منبع : irangan

  • تاریخ و ساعت انتشار :
    00:28       1395/11/30
  • تعداد بازدید :
    606
  • پسندیده :

کلمات کلیدی

سالن زیبایی

آموزش اپیلاسیون

وسایل اپیلاسیون

اپیلاسیون

پوست‌تان
حمله به مصر توسط کمبوجیه فرزند کوروش

کمبوجیه فرزند کوروش به دلیل کشته شدن 12 ایرانی در مصر واینکه فرعون مصر به جای عذر خواهی به دشنام دادن به ایرانیان و تمسخر پرداخته بود با 250هزار سرباز ایرانی در روز 42از آغاز بهار 525 قبل از میلاد به مصر حمله کرد و کل مصر را تصرف کرد و به دلیل آمدن قحطی در مصر مقدار بسار زیادی غله وارد مصر کرد. اکنون در مصر یک نقاشی دیواری وجود دارد که کمبوجیه را در حال احترام به خدایان مصر نشان می‌دهد.او به هیچ وجه دین ایران را تحمیل نکرد و بی احترامی به آنان ننمود.