تبلیغات
شما

استخدام معلم خصوصی

استخدام معلم خصوصی

برای استخدام معلم خصوصی چه باید کرد؟

هنگامی که یک معلم خصوصی برای استخدام پیدا کردید، به موردهای زیر توجه کنید:

- در باره‌ی دستمزد صحبت کنید.

- جدول زمانی تعیین کنید.

- مدت زمان هر جلسه را تعیین کنید.

- محل برگزاری جلسه‌های تدریس را تعیین کنید.

- طول دوره‌ی آموزشی را تعیین کنید، برای مثال تا زمان کارنامه‌ی نوبت بعد

 

تدریس خصوصی اغلب یک تعهد کوتاه مدت است. اما اگر مایلید که برای طولانی مدت معلم خصوصی استخدام کنید، به طور مرتب با معلم کلاس درباره‌ی اثرهای تدریس خصوصی برپیشرفت درسی فرزندتان صحبت کنید.

 

یک معلم خصوصی خوب باید:

- با معلم مدرسه‌ی کودکتان مشورت کند.

- از برنامه‌ی آموزشی مدرسه حمایت و آن را تقویت کند.

- در طول جلسه‌های تدریس خود به پیشرفت مهارتهای فرزندتان کمک کند.

- به فرزندتان کمک کند که مهارتهای مطالعه گری و سازماندهی خود را تقویت کند.

- هرگز تکلیفهای درسی فرزندتان را برای او انجام ندهد.

- همواره در فهم بهتر تکلیفهای درسی و در تکمیل آنها به فرزندتان کمک کند.

- اگر تکلیف درسی به فرزندتان داده نشده باشد، تمرینهایی تدوین کند تا درسهای کلاسی او را تقویت کند.

 

آیا لازم است که معلم خصوصی استخدام کنیم؟

برخی از دانش آموزان به حمایت فردی نیاز بیشتری دارند. اما تدریس خصوصی تنها با مشارکت فعال دانش آموز می‌تواند موفقیت آمیز باشد. اگر دانش آموز تا جلسه‌ی سوم یا چهارم با معلم خصوصی خود همکاری مناسبی برقرار نکند، آن معلم خصوصی ممکن است برای فرزند شما مناسب نباشد.

 

چگونه معلم خصوصی پیدا کنیم؟

از آموزگار کلاسی فرزندتان بپرسید که آیا به نظر او فرزندتان نیاز به معلم خصوصی دارد یا نه. اگر او پاسخ "مثبت" دهد، از او بپرسید که آیا می‌تواند کسی را توصیه کند. مهم است بدانیم که آموزگاران نمی‌توانند به دانش آموزان کلاس خود تدریس خصوصی بدهند.

تدریس خصوصی حتما باید توسط معلم دیگری انجام شود.یکی از راههایی که شما میتوانید معلم خصوصی مناسب برای فرزندانتان بیابید سایت‌های معرفی اساتید خصوصی هستند.مدرسینی که وقت، آمادگی و مهارتهای لازم را برای تدریس خصوصی دارند مشخصات و اطلاعات تماس خود را در این سایت‌ها ثبت میکنند تا کسانی که نیاز به معلم خصوصی دارند بتوانند برای رفع نیاز‌های آموزشی خود به آنها مراجعه کنند. سایت بلدیاب یک مرجع کامل از اساتید خصوصی و دوره‌های آموزشی در هر مقطع تحصیلی و حتی رشته‌های غیر درسی است که شما میتوانید به وسیله آن به راحتی معلم خصوصی مناسب خود را پیدا کنید.

 

هنگام استخدام معلم خصوصی چه باید کرد؟

- مطمئن شوید که معلم خصوصی واجد شرایط لازم (سلامت اخلاقی، تسلط بر دروس، صبر و شکیبایی) است.

- از معلم خصوصی مورد نظر بخواهید که اطلاعات تماس خود و معرف خود را به شما بدهد.

- اگر شما و فرزندتان از آن معلم خصوصی راضی بودید، به او نام مدرسه و آموزگار فرزندتان را بدهید، تا او بتواند با آموزگار کلاسی تماس بگیرد و در مورد برنامه‌ی درسی تقویتی فرزندتان صحبت کنند.

- در مورد زمان تدریس مناسب برای معلم، دانش آموز و خودتان با یکدیگر صحبت کنید. اگر معلم خصوصی در خانه‌ی شما به تدریس می‌پردازد، این کار باید در زمانی باشد که یکی از والدین در خانه هستند.

- در مورد هزینه صحبت کنید. حق تدریس از یک منطقه به منطقه‌ی دیگر متفاوت است. تدریس انفرادی و سر خانه به طور معمول از دیگر گونه‌های تدریس تقویتی گرانتر است.

  • تاریخ و ساعت انتشار :
    10:57       1397/09/08
  • تعداد بازدید :
    93
  • پسندیده :

کلمات کلیدی

تدریس خصوصی

معلم خصوصی

مدرس خصوصی

دوره آموزشی

استخدام مدرسبرخی از اشتباهات مدیران

مدیران عاملی که همه گزینه‌های ممکن را پیش روی خود نگاه می‌دارند معمولا هیچ‌کدام را اجرا نخواهند کرد. بنگاه‌هایی که همه قسمت‌های بازار را هدف می‌گیرند معمولا دست‌آخر به هیچ‌کدام دست نمی‌یابند. فروشنده‌ای که همه معامله‌ها را تعقیب می‌کند در انتها هیچ معامله‌ای را جوش نخواهد داد.
یک استراتژی کسب‌و‌کار در درجه اول بیانیه‌ای است برای چیزهایی که نباید مشغول‌شان شویم. یک استراتژی مشابه برای زندگی‌تان قرار دهید: چیزهایی را که نباید در زندگی دنبال کنید، روی کاغذ بیاورید. به عبارت دیگر به یک تصمیم حساب‌شده برای آزادکردن برخی امکانات برسید و هر وقت گزینه‌ای مطرح شد آن را با فهرست آنچه که نباید سراغ‌شان بروید و درگیرشان شوید بسنجید. این کار نه‌تنها شما را از به دردسر افتادن حفظ می‌کند، بلکه کلی از زمانتان را برای اندیشیدن آزاد خواهد کرد. یک بار این فکر سخت را به سرانجام برسانید و بعد به‌جای آنکه هر بار که دری گشوده‌شد بنشینید و ذهن‌تان را مشغول کنید، فقط به این لیست مراجعه کنید.