تبلیغات
شما

آموزش صرفه‌جویی در مصرف لوازم آرایشی و بهداشتی [بخش دوم]

آموزش صرفه‌جویی در مصرف لوازم آرایشی و بهداشتی [بخش دوم]

اگر می‌خواهید هزینه‌های خود را کاهش دهید بهتر است به فکر کاهش هزینه‌های لوازم آرایشی و بهداشتی هم باشید. لازم نیست لوازم آرایشی و بهداشتی را به‌کل کنار بگذارید، فقط باید یاد بگیرید چطور هوشمندانه خرید کنید. همان‌طور که در بخش اول گفتیم، با رعایت این نکات می‌توانید مقدار زیادی در  هزینه‌های خرید لوازم آرایشی و بهداشتی صرفه‌جویی کنید. 

با مقالات آموزشی بلدیاب همراه باشید

 

به این‌که چرا لوازم آرایش می‌خرید فکر کنید

شاید می‌خواهید سر قرار زیباتر باشید و شاید هم می‌خواهید سر کار حرفه‌‌ای‌تر  به‌نظر برسید. بعضی‌ها حتی از روی عادت یا برای این‌که حال‌شان بهتر شود لوازم آرایش می‌خرند. سعی کنید برای خرید لوازم آرایش دلیلی منطقی داشته باشید. اگر فکر می‌کنید خرید لوازم آرایش حال‌تان را بهتر می‌کند باید این طرز فکر را کنار بگذارید. 

 

قبل از خرید کردن امتحان کنید

فرض کنید رژگونه‌ی‌تان تمام شده و برای خرید همان رنگ به فروشگاه لوازم آرایش می‌روید، رژ‌گونه‌ای انتخاب می‌کنید و به‌نظرتان همان رنگ است اما وقتی به خانه‌ می‌آیید می‌بینید که روشن‌تر است و شما را شبیه دلقک‌ها می‌کند. اگر قبل از خریدن، آن را امتحان کرده بودید لازم نبود پول‌تان را هدر دهید. بهتر است همیشه قبل از خرید لوازم آرایش آن را امتحان کنید و از فروشگاه‌هایی که اجناس فروخته شده را پس می‌گیرند یا تعویض می‌کنند خرید کنید .

 

فقط لوازم ضروری را بخرید

اگر زیاد آرایش نمی‌کنید فقط لوازم آرایشی که نیاز دارید را بخرید. بعضی‌ها فقط رژگونه یا فقط فرمژه می‌زنند و تمام هزینه‌های لوازم آرایش‌شان در خرید  همین‌ها خلاصه می‌شود. 

 

قلم‌های آرایش باکیفیت بخرید

بعضی وقت‌ها واقعا فرقی نمی‌کند از چه برندی استفاده می‌کنید و این‌که کاری که می‌خواهید درست انجام شود کافی است. اما هیچ‌وقت نمی‌توانید با گوش‌پاک‌کن سایه‌ای بزنید که به زیبایی سایه‌ی قلم باشد. قلم‌های باکیفیت گران هستند و باید از آن‌ها درست مراقبت کنید. اگر قلم‌های خوبی بخرید می‌توانید از لوازم آرایش ارزان‌تر استفاده کنید. اگر قلم‌های آرایش را هر سه ماه یک‌بار با آب و صابون بشویید دوام‌شان بیشتر می‌شود. پس از شستن، آب را کاملا از آن‌ها خارج کنید و بگذارید خشک شوند. 

 

به تاریخ انقضا دقت کنید

تاریخ انقضای لوازم آرایش مختلف متفاوت است. برای مثال لوازم آرایش چشم مثل ریمل را بیش از سه ماه نباید نگهدارید. اما از طرف دیگر، لوازم آرایش خشک مثل رژگونه تا دو سال تاریخ مصرف دارند. هنگام خرید لوازم آرایش توجه داشته باشید که بتوانید قبل از رسیدن به تاریخ انقضا آن‌ها را مصرف کنید. اگر نمی‌توانید همه‌ی آن‌ها را استفاده کنید برندهای ارزان‌تر بخرید. 

 

هدیه بگیرید

از دوستان و آشنایان بخواهید به‌عنوان هدیه تولد یا مناسبت‌های دیگر برای‌تان لوازم آرایش بخرند. 

 

به آموزشگاه‌های آرایشگری بروید

اگر می‌خواهید برای یک مناسبت خاص آرایش کنید و نمی‌خواهید لوازم آرایش بخرید می‌توانید به آموزشگاه‌های آرایشگری بروید و بگذارید هنرآموزان آرایش‌تان کنند. این به نفع دو طرف است، شما مجانی یا با قیمتی کم آرایش می‌شوید و هنرآموز هم تجربه‌ای کسب می‌کند. 

 

لوازم آرایش را تعمیر کنید

اگر  محفظه‌ی سایه چشم‌تان شکسته یا در آن ترک خورده لازم نیست آن را دور بیاندازید. باقی‌مانده‌ی آن را در ظرفی دردار بریزید و استفاده کنید. 

 

لوازم آرایش چندکاره بخرید

لوازم آرایشی خریداری کنید که بیش از یک کار انجام دهد. مثلا از بعضی رژگونه‌ها می‌توان به‌عنوان رژلب هم استفاده کرد. هم‌چنین می‌توان از پودر آرایش هندی به‌عنوان رژگونه، پودر برنزه، خط چشم، سایه، خط لب، رژلب و لاک استفاده کرد. 

 

از فروشگاه‌های فرودگاه‌ها خرید کنید

وقتی به سفر می‌روید از فروشگاه‌های داخل فرودگاه که قیمت‌های پایین‌تری نسبت به فروشگاه‌های داخل شهر دارند خرید کنید. این فروشگاه‌ها گاهی اوقات پیشنهاد‌های مخصوص هم دارند. 

 

زیاده‌روی نکنید

در استفاده از لوازم آرایش زیاده‌روی نکنید. یک لایه ریمل و یک لایه رژگونه تمام روز روی صورت باقی می‌ماند. اگر پن‌کیک را با یک اسفنج نم‌دار بزنید از پودر پن‌کیک کمتری استفاده خواهید کرد. هر روز آرایش نکنید و لوازم آرایش را برای روزهای خاص نگهدارید. وقتی کم آرایش می‌‌کنید بیشتر روی صورت‌تان می‌ماند و در هزینه‌های خود صرفه‌جویی می‌‌کنید. 

 

در فروشگاه لوازم آرایش کار بگیرید

اگر می‌خواهید هزینه‌های خود را بیشتر کاهش دهید می‌توانید به‌صورت نیمه‌وقت در یک فروشگاه لوازم آرایش مشغول به کار شوید. به این شکل تخفیف مخصوص به شما تعلق می‌گیرد و علاوه بر حقوقی که می‌گیرد هزینه‌های خرید لوازم‌ آرایش‌تان هم کاهش می‌یابد.

منبع : irangan

  • تاریخ و ساعت انتشار :
    14:44       1396/04/03
  • تعداد بازدید :
    818
  • پسندیده :

کلمات کلیدی

آموزش صرفه‌جویی در مصرف لوازم آرایشی و بهداشتی

آموزش صرفه‌جویی

آموزش صرفه‌جویی در مصرف لوازم آرایشی

آموزش صرفه‌جویی در مصرف لوازم بهداشتی
دلیل اصلی شکست استارت‌آپ‌ها - تیم نامناسب

یک تیم خوب پر از افراد با مهارت‌های مختلف معمولا برای موفقیت هر کسب‌وکار ضروری است. استارت‌آپ‌های شکست خورده معمولا از این گله می‌کنند که کاش از اول فلان متخصص را استخدام می‌کردند یا آرزو می‌کنند ای کاش مدیرعاملی داشتند که به جنبه‌ تجاری کار هم توجه نشان می‌داد.

استارت‌آپ Standout Jobs در توضیح شکست خود، این‌طور نوشته: «تیم موسس نمی‌توانست به تنهایی یک محصول فوق‌العاده به وجود بیاورد. این کار اشتباه بود. اگر این تیم نمی‌توانست به تنهایی این کار را بکند (یا حداقل با کمی کمک از سوی افراد مستقل و خارجی)، پس اصلا نباید استارت‌آپ را به راه می‌انداخت. ما باید افراد بیشتری را در کار دخیل می‌کردیم، افرادی که در ابتدا می‌توانستیم به جای پول با وعده‌ سهام آن‌ها را جذب کنیم. اما این کار را نکردیم.»

در برخی موارد، تیم موسس باید از افراد مکمل تشکیل شود. موسس استارت‌آپ Nouncer نوشته: «این مسئله من را به یاد مشکل اساسی می‌اندازد؛ این‌که باید شریکی می‌داشتم تا وزنه‌ تعادل من باشد و تصمیمات تجاری و تکنولوژیک من را از لحاظ منطقی بودن ممیزی کند.»