تبلیغات
شما

آموزش صرفه‌جویی در مصرف لوازم آرایشی و بهداشتی [بخش اول]

آموزش صرفه‌جویی در مصرف لوازم آرایشی و بهداشتی [بخش اول]

اگر می‌خواهید هزینه‌های خود را کاهش دهید بهتر است به فکر کاهش هزینه‌های لوازم آرایشی و بهداشتی هم باشید. لازم نیست لوازم آرایشی و بهداشتی را به‌کل کنار بگذارید، فقط باید یاد بگیرید چطور هوشمندانه خرید کنید. با رعایت این نکات می‌توانید مقدار زیادی در هزینه‌های خرید لوازم آرایشی و بهداشتی صرفه‌جویی کنید. 

بلدیاب بانک اطلاعاتی اساتید خصوصی و آموزشگاه‌های کشور

 

از لوازمی که دارید استفاده کنید

خیلی از ما ناگهان به این نتیجه می‌رسیم که لوازم آرایشی یا بهداشتی خود را دوست نداریم و قبل از این‌که تمام شوند لوازم آرایشی جدید می‌خریم. مثلا ممکن است خمیردندان را چون مزه‌اش را دوست ندارید دور بیاندازید، یا حتی مواد شوینده‌ای در کابینت توالت داشته باشید که فراموش‌شان کرده‌اید.

خانه را بگردید و لوازم آرایشی و بهداشتی قابل استفاده را پیدا کنید و قبل از این‌که بخواهید محصولات بیشتری بخرید آن‌ها را مصرف کنید.

 

برند‌های ارزان‌تر بخرید

خیلی‌ها تصور می‌کنند فقط باید از برند‌های معروف و گران استفاده کنند. اگر تا به حال این‌طور فکر می‌کردید باید بدانید که برندهای ارزان و باکیفیت زیادی وجود دارند. یک‌بار برند‌ ارزان‌تر بخرید و ببینید جایگزین مناسبی برای برند گران‌تر هست یا نه.

 

عمده خرید کنید

عمده خرید کردن یا خریدن اندازه‌های بزرگ لوازم آرایشی به‌صرفه‌تر است. اگر این کار را با لوازم بهداشتی هم انجام دهید متوجه می‌شوید چقدر در کم شدن هزینه‌ها تاثیر دارد. وقتی می‌خواهید اندازه‌ی بزرگ محصولات را خریداری کنید قیمت آن را بررسی کنید. بعضی فروشنده‌ها چون می‌دانند مردم فکر می‌کنند خرید اندازه‌های بزرگ به‌صرفه است قیمت آن‌ها را بالا می‌برند.

 

در حراج خرید کنید

وقتی فروشگاه لوازم آرایشی و بهداشتی حراج می‌زند برای نیاز چند ماه خرید کنید. سعی کنید اخبار فروشگاه‌های بزرگ را دنبال کنید تا همیشه از زمان حراج خبر داشته باشید. 

 

 

نمونه جمع کنید

همیشه لوازم بهداشتی هتل‌ها را به خانه بیاورید و وقتی به جشنواره‌ها یا نمایشگاه‌های لوازم آرایشی و بهداشتی می‌روید از فروشنده‌ها نمونه بگیرید. حتی قسمت‌های لوازم آرایشی داروخانه‌ها هم نمونه دارند و می‌توانید از آن‌ها درخواست کنید. با جمع کردن نمونه می‌توانید مقدار زیادی لوازم آرایشی و بهداشتی داشته باشید و قبل از خرید محصولات آن‌ها را امتحان کنید. 

 

کمتر مصرف کنید

حتما در تبلیغات خمیردندان دیده‌اید که روی مسواک را کاملا با خمیردندان پر می‌کنند. دلیل این‌که در تبلیغات از چنین تصویری استفاده می‌کنند این است که شما هر چه بیشتر خمیردندان استفاده کنید بیشتر هم می‌خرید. با یک‌ چهارم آن مقدار خمیردندان هم می‌توانید دندان‌های خود را کاملا تمیز کنید. هم‌چنین می‌توانید در مصرف شامپو، پودر ماشین‌ لباسشویی و حتی دستمال توالت هم صرفه‌جویی کنید. 

 

یک بطری برای تمام خانواده

ممکن است هر کدام از اعضای خانواده به برندی متفاوت از لوازم آرایشی و بهداشتی علاقه داشته باشند. اگر خانواده‌ای پنج نفره داشته باشید و هر کس شامپویی متفاوت استفاده کند باید پنج شامپوی مختلف بخرید، برای نگهداشتن آن‌ها جایی در  نظر بگیرد و تازه احتمال دارد اعضای خانواده از آن‌ها استفاده نکنند. سعی کنید با اعضای خانواده بر سر یک برند به توافق برسید و از همان استفاده کنید. 

 

خودکفا شوید

با درست کردن لوازم بهداشتی می‌توانید تا حد زیادی در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنید. طرز تهیه‌ی خیلی از لوازم بهداشتی در اینترنت یافت می‌شود و مواد اولیه‌ی آن را می‌توانید از داروخانه‌ها یا فروشگاه‌ها خریداری کنید. 

 

ابتکار داشته باشید

اگر از شامپو‌های ضد شوره استفاده می‌کنید حتما هزینه‌ی زیادی هم برای آن‌ها پرداخت می‌کنید. به‌جای شامپوی ضد شوره از سرکه‌ی سیب استفاده کنید. سرکه‌ی سیب شوره‌ی مو را از بین می‌برد و بوی زیادی ندارد. هم‌چنین به‌جای شامپو و خمیردندان هم می‌توانید از جوش شیرین استفاده کنید. 

 

انعطاف‌پذیر باشید

اگر می‌خواهید در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید باید در خرید کردن انعطاف‌پذیر باشید. برای مثال اگر برای شستن بدن از صابون استفاده می‌کنید و دیدید جایی شامپوی بدن مجانی می‌دهند برای مدتی هم از آن استفاده کنید. 

 

از جاهای غیر معمول خرید کنید

بهتر است لوازم آرایشی و بهداشتی را از داروخانه و فروشگاه‌های لوازم آرایشی خریداری کنید اما بعضی فروشگاه‌ها، لوازم آرایشی و بهداشتی را با قیمت‌های پایین‌تر می‌فروشند. هم‌چنین می‌توانید در جشنواره‌ها و نمایشگاه‌های مناسبتی به‌دنبال لوازم آرایشی و بهداشتی ارزان باشید. 

ادامه دارد ...

  • تاریخ و ساعت انتشار :
    14:44       1396/04/03
  • تعداد بازدید :
    618
  • پسندیده :

کلمات کلیدی

آموزش صرفه‌جویی

صرفه‌جویی در مصرف لوازم آرایشی

صرفه‌جویی در مصرف لوازم آرایشی و بهداشتی

آموزش صرفه‌جویی در مصرف لوازم آرایشی و بهداشتی
برخی از اشتباهات مدیران

مدیران عاملی که همه گزینه‌های ممکن را پیش روی خود نگاه می‌دارند معمولا هیچ‌کدام را اجرا نخواهند کرد. بنگاه‌هایی که همه قسمت‌های بازار را هدف می‌گیرند معمولا دست‌آخر به هیچ‌کدام دست نمی‌یابند. فروشنده‌ای که همه معامله‌ها را تعقیب می‌کند در انتها هیچ معامله‌ای را جوش نخواهد داد.
یک استراتژی کسب‌و‌کار در درجه اول بیانیه‌ای است برای چیزهایی که نباید مشغول‌شان شویم. یک استراتژی مشابه برای زندگی‌تان قرار دهید: چیزهایی را که نباید در زندگی دنبال کنید، روی کاغذ بیاورید. به عبارت دیگر به یک تصمیم حساب‌شده برای آزادکردن برخی امکانات برسید و هر وقت گزینه‌ای مطرح شد آن را با فهرست آنچه که نباید سراغ‌شان بروید و درگیرشان شوید بسنجید. این کار نه‌تنها شما را از به دردسر افتادن حفظ می‌کند، بلکه کلی از زمانتان را برای اندیشیدن آزاد خواهد کرد. یک بار این فکر سخت را به سرانجام برسانید و بعد به‌جای آنکه هر بار که دری گشوده‌شد بنشینید و ذهن‌تان را مشغول کنید، فقط به این لیست مراجعه کنید.