تبلیغات
شما

چگونه در تدریس خصوصی ابتدایی موفق باشیم؟

چگونه در تدریس خصوصی ابتدایی موفق باشیم؟

تدریس خصوصی ابتدایی

اگر تجربه آموزش به کودکان را دشته باشید میدانید که چقدر جذاب و رضایت بخش است البته همیشه هم این طور نیست و گاهی دشواری‌ها و بالا و پایین‌های خودش را دارد. کودکان دنیای مخصوص به خود را دارند و روش تدریس آنها را نمیتوان با تدریس به بزرگسالان برابر دانست. این کار ظرافت هایی دارد که برای موفقیت در امر تدریس خصوصی حتما  باید آنها را در نظر گرفت.

در این مقاله مواردی را که برای بهتر شدن تدریس خصوصی ابتدایی باید درنظر گرفت برای شما بیان کرده ایم.

با مقالات آموزشی بلدیاب همراه باشید

 

به دنبال تدریس آسان هستید؟

اگر برای اینکه تدریس آسان و بی دردسری داشته باشید به تدریس خصوصی ابتدایی روی آورده اید سخت در اشتباهید. تدریس به بچه‌ها انرژی و خلاقیت زیادی را می‌طلبد که بدون علاقه  نمیتوانید به درستی از پس این کاربرآیید. فراموش نکنید که کودکان انرژی زیادی دارند، بازیگوش هستند و می‌توانند مدام شما را غافل گیر کنند؛ پس کار آسانی در پیش ندارید.

 

بدون برنامه تدریس نکنید

بضی از مدرسین فکر می‌کند چون مباحث ابتدایی ساده است،  نیازی به طرح و برنامه مشخصی برای جلسه تدریس خصوصی ندارند. این فکر کاملا اشتباه است. از ابتدا برای تدریس هر مبحث نظم و برنامه مشخصی داشته باشید تا بتوانید دانش آموز را پله به پله با خود همراه کنید.

 

روانشناس شوید

اگر میخواهید یک مدرس خصوصی نمونه باشید که از فرط  زیادی شاگردان وقت سرخاراندن ندارد، در مورد روانشناسی کودکان مطالعه کنید. اگر اطلاعاتی از روانشناسی کودکان بیاموزید میتوانید نقاط ضعف و قوت ، انواع هوش ، میزان ای کیو، نوع هیجانات و ... را تشخیص دهید و آن را در تدریس خود به کار ببرید.

 

خسته کننده نباشید

بچه‌ها وقتی خسته می‌شوند نه توجه می‌کنند نه چیزی یاد می‌گیرند. البته لازم نیست دلقک بازی دربیاورید، چون آن‌ها برای یادگیری به شما مراجعه کرده اند نه برای سرگرمی. کار شما این است که یادگیری را لذت بخش کنید.کاری کنید که فضای جلسه تدریس خصوصی خشک و خسته کننده نباشد.

 

دلسوزو صبور باشید

کسی که به تدریس خصوصی ابتدایی روی می‌آورد باید صبور، آرام و دلسوز باشد تا بتواند در مقابل بازیگوشی و حواس پرتی دانش آموزان دوام بیاورد. یک مدرس خوب در مقابل کم هوشی دانش آموز ناامید نمی‌شود و از اظهار نظرهای نا امید کننده و تحقیر کننده خودداری میکنید و میداند که در همچین مواقعی باید کمی صبور باشد.

 

 

نتیجه گرا عمل کنید

یک معلم خصوصی خوب از طریق ارزیابی‌های مناسب، به‌ کارگیری جدیدترین روش‌های تدریس، توجه به جزئیات ، از تمام ابزارهای در اختیار خود به‌ منظور کمک به دانش آموز در دستیابی به اهدافش آموزشی استفاده می‌کنند. همچنین برای معلم خصوصی ابتدایی بسیار اهمیت دارد که نتیجه گرا بوده و همواره به دنبال جدیدترین ابتکارات آموزشی باشند.

 

خوش ‌بین باشید

به هیچ وجه نباید جزء آن دسته از معلمانی باشید که همیشه نیمه‌خالی لیوان را می‌بینند. پیش‌گویی کامبخش نقش مهمی را تدریس موفق ایفا می‌کند. زیرا این انتظارات معلمان است که نتایج و دستاوردهای دانش آموزان را تعیین می‌کند. پس با افکار منفی و پایین آوردن سطح انتظارات خود، سطح دانش آموز را پایین نیاورید. مثبت و بزرگ فکر کنید تا نتیجه آموزش شما هم به همین صورت باشد.

 

با والدین در تعامل باشید

تعامل با والدین در تدریس خصوصی مقطع ابتدایی امری واجب و ضرروری است که بدون توجه به آن نمیتوانید یک تدریس موفق و ادامه دار داشته باشید . شما با تعامل با والدین میتوانید شناخت خوبی از ویژگی ها، سطح،  انتظارات و... دنش آموز داشته باشید و همه این موارد را در تدریس خود در نظر بگیرید.

 

تشویق کنید

در هیچ مقطع تحصیلی به اندازه مقطع ابتدایی، تشویق نمیتواند این میزان نتیجه بخش و محرک دانش آموز باشید. دانش آموز را به خاطر یادگیری مسائل سخت, متوسط و حتی ساده  (بسته به سطح خود دانش آموز) تشویق کنید. این تشویق میتواند به هرشکلی باشد ولی هرچه خلاقانه و جذاب‌تر باشد محرک بهتری برای یادگیری دانش آموز است.

منبع : وب سایت بلدیاب

  • تاریخ و ساعت انتشار :
    11:37       1397/08/10
  • تعداد بازدید :
    522
  • پسندیده :

کلمات کلیدی

تدریس خصوصی

آگهی تدریس خصوصی

تدریس خصوصی ابتدایی

آموزش ابتدایی

تدریس ابتدایی

موفقیت در تدریس ابتداییجدیدترین خبرها

آموزش نشانه بیماری: گرسنگی دائمی

بیماری احتمالی: اختلال در هضم غذا اگر هر قدر غذا می‌خورید معده تان قصد پر شدن ندارد؛ یعنی بدن در هضم غذا مشکل دارد یا نمی‌تواند مواد مغذی غذاها را جذب کند، در نتیجه میل به مصرف شیرینی بالا می‌رود چون بدن می‌خواهد هر چه سریع‌تر انرژی کسب کند و خوردن مواد غذایی شیرین بهترین راه برای این کار است.

راه حل: با مصرف مواد غذایی متنوع به دستگاه گوارش کمک کنید. می‌توانید با نظر پزشک به مدت یک ماه بعد از غذا از قرص‌های حاوی آنزیم‌های گوارشی استفاده کنید. علاوه بر این موقع غذا خوردن آب زیاد ننوشید چون آب شیره گوارشی معده را رقیق می‌کند. برای تنظیم قند خون مصرف پروتئین را در اولویت قرار دهید.