تبلیغات
شما

10 ویژگی برترطراحی و پیاده سازی وب سایت حرفه ای

10 ویژگی برترطراحی و پیاده سازی وب سایت حرفه ای

وب سایت حرفه ای باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

چگونه طراحی کنیم تا در پایان کار یک وب سایت حرفه ای داشته باشیم؟

ویژگی‌های وب سایت خوب چیست؟

 

این سوال‌ها و کلی سوال دیگر در این زمینه وجود دارد که با رعایت کدام اصول طراحی سایت می‌توان یک سایت حرفه ای طراحی کرد.با مطالعه منابع مختلف در رابطه با طراحی سایت موارد متعددی برای طراحی سایت حرفه ای مطرح شده است.در این مقاله 10 ویژگی سایت حرفه ای را بررسی می‌نماییم.

برای طراحی وب سایت حرفه ای باید توجه داشته باشیم که برای چه کاری و با چه هدفی سایت طراحی می‌کنیم.توجه نکردن به نوع کاربرد و هدف وب سایت باعث می‌شود که ما نتوانیم طراحی سایت حرفه ای انجام دهیم.

با مقالات بلدیاب همراه باشید

 

10 ویژگی وب سایت حرفه ای :

1- یک طرح و نقشه راه منطقی برای طراحی و پیاده سازی وب سایت به شکلی که کاربر پس از ورود به وب سایت به راحتی متوجه عمکرد وب سایت و نیز متوجه کاربرد بخش‌های مختلف آن بشود. داشتن یک طرح و نقشه راه استاندارد در طراحی سایت باعث کاربرپسند بودن و امتیاز بهتر در سئو وب سایت شما خواهد شد.

 

2- نمایش اطلاعات مهم مربوط به کسب و کار در قسمت‌های مهم وب سایت : کاربر در وب سایت شما به دنبال خدمات و یا محصولات اصلی شما می‌باشد. برای همین باید به کاربر این اطلاعات مهم را در قسمت‌های اصلی وب سایت نمایش دهیم به جای اینکه کاربر را با لینک‌های شبیه درباره ما و اطلاعات غیرضروری دیگر کلافه کنیم. مثلا در وب سایت رستوران، کاربر به دنبال منو غذا، فضای رستوران، ساعات فعالیت و آدرس رستوران می  گردد و به بخش‌های دیگر توجه چندانی ندارد.

 

3- در طرا حی سایت اطلاعات تماس با ما را در دسترس و جلوی چشم کاربر قرار دهید. هیج چیز بدتر از آن نیست که کاربر در وب سایت شما به دنبال اطلاعات  تماس بگردد. در اطلاعات تماس راه‌های تماسی را در وب سایت قرار دهید که همیشه به آنها پاسخگو باشید. اگر تلفن خود را هرزگاهی از دسترس خارج می‌کنید بهتر است آن را در اطلاعات تماس وب سایت قرار ندهید و فقط از ایمیل استفاده نمایید. حتما از ایمیلی استفاده نمایید که برای آن دامنه می‌باشد و از ایمیل gmail یا سایر ایمیل‌های شخصی به هیچ وجه استفاده نکنید.

 

4- در طراحی وب سایت از لینک دهی مشخص و نام‌های واضح برای منوها و لینک‌ها استفاده نمایید. استفاده از نام‌های مشخص و استاندارد به کاربر وب سایت حرفه ای شما حس خوبی خواهد داد و او را دچار سردرگمی نخواهد کرد. در لینک دهی سعی کنید نوشته لینک مشخص باشد که برای ورود به کدام صفحه و انجام چه کاری است.

 

5- امنیت یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های وب سایت حرفه ای است. در طراحی وب سایت کسب و کارهای مهم به نکات امنیتی بیشتر توجه نمایید.می توانید    با گذاشتن یک گواهی امنیت ssl بر روی وب سایت خود اعتبار وب سایت خود را افزایش دهید و در نتیجه اعتماد کاربران را به وب سایت حرفهای خود افزایش دهید.

 

 6- استفاده از امکان نشر مطالب و خدمات وب سایت شما در شبکه‌های اجتماعی. رسانه‌های اجتماعی نقش مهمی در بازاریابی اینترنتی کسب و کار شما  خواهند داشت. پس در طراحی وب سایت حرفه ای امکانی را فراهم نمایید که کاربر در صورت تمایل بتواند صفحه مورد نظرش را در شبکه اجتماعی دلخواهش به اشتراک بگذارد.

 

 7- نمایش مناسب وب سایت شما در موبایل یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های وب سایت حرفه ای می‌باشد. طراحی شما باید خود را ابعاد نمایشگرهای مختلف تطبیق دهد تا همه کاربران بتوانند از وب سایت شما استفاده نمایند.

 

8- صفحه سوالات متداول را در وب سایت حرفه ای خود حتما قرار دهید. همیشه برای کاربران و مشتریان سوالات متداول وجود دارد که ذهن آنها را مشغول کرده و آنها را دچار استرس می‌کند. اکثر این سوالات بین کاربران تکراری و مشخص می‌باشد. این سوالات را گردآوری کنید و برای آنها پاسخ های مناسب و کوتاه پیدا کرده و در صفحه سوالات متداول وب سایت حرفه ای خود قرار دهید.

 

9- برای وب سایت حرفه ای خوب یک میزبان حرفه ای پیدا کنید. حتما به دنبال یک سرویس دهنده میزبانی(هاستینگ) باکیفیت و حرفه ای باشید. درانتخاب چنین میزبانی به کیفیت سرویس دهی، مدت زمان پاسخگویی به مشکلات و در دسترس بودن توجه زیادی نمایید.

 

 10- لطفا از ویژگی‌های زیر در طراحی وب سایت حرفه ای استفاده نکنید.

     - استفاده از موسیقی

     - استفاده از Flash

     - هر چیزی که به صورت خودکار شروع به پخش یا اجرا نماید.

  - اطلاعات اضافه نظیر نوشته، تصویر و فیلم – استفاده از اینها باعث کندی و زیاد شدن مدت زمان بارگذاری صفحه می‌شود.

 

10 ویژگی وب سایت حرفه ای را با یکدیگر بررسی نمودیم. حالا می‌توانید با رعایت نکات بالا در طراحی وب سایت‌های خود، وب سایت حرفه ای تولید نمایید و میزان رضایت کاربران و مشتریان وب سایت خود را افزایش دهید.

منبع : sepidaria

  • تاریخ و ساعت انتشار :
    15:21       1396/01/23
  • تعداد بازدید :
    488
  • پسندیده :

کلمات کلیدی

طراحی

پیاده سازی

وب سایت حرفه ای

طراحی سایت

آموزش طراحی سایت

ویژگی برتر طراحی وب سایت
چرا حضرت موسی (ع)،جنازه یوسف نبی (ع) را از مصر به فلسطین انتقال داد؟

چون یوسف از دنیا رفت، او را در تابوتى از سنگ مرمر نهاده و میان رود نیل دفن کردند و علتش این بود که چون یوسف از دنیا رفت، مردم مصر به نزاع برخاسته و هر دسته اى مى خواستند تا جنازه آن حضرت را در محله خود دفن کنند و از برکت آن پیکر مطهر بهره‌مند گردند و سرانجام مصلحت دیدند جنازه را در رود نیل دفن کنند تا آب نیل از روى آن بگذرد و به همه شهر برسد و تا مردم در این بهره یکسان باشند و برکت آن جنازه به طور مساوى به همه مردم برسد و این قبر تا زمان حضرت موسى (ع) هم چنان در رود نیل بود تا وقتى که آن حضرت بیامد و او از نیل بیرون آورد و به فلسطین برد.