تبلیغات
شما

کودکان در مهد کودک چه چیزهایی می‌آموزند

کودکان در مهد کودک چه چیزهایی می‌آموزند

امروزه مهد کودک جایی فراتر از مکانی برای بازی کردن کودکان است. کودکان در مهد کودک اصول موضوعاتی که در دوران ابتدایی تدریس می‌شود را یاد می‌گیرند. رفتن به مهد کودک که تا چندین سال پیش در مدارس کاملا اختیاری بود، اکنون اجباری شده است. امروزه دروس مهد کودک طوری طراحی می‌شوند که به مسئولان مدرسه این اطمینان را بدهد که کودکان آمادگی کامل برای ورود به کلاس اول را داشته باشند.

با مقالات بلدیاب همراه باشید

زبان انگلیسی

کودکان آموزش خواندن را از مهد کودک آغاز می‌کنند و زمانی که آماده رفتن به کلاس اول می‌شوند، شروع به یادگیری نوشتن می‌کنند. برنامه درسی مهد کودک در این حوزه شامل یادگیری چگونگی در دست گرفتن کتاب، شناسایی روی جلد، پشت جلد و صفحه عنوان کتاب و تشخیص تفاوت بین حرف، کلمه و جمله می‌باشد. هم‌چنین کودکان اهمیت گوش دادن، صحبت کردن با دیگران و نوشتن اسم خود را یاد می‌گیرند.

 

مطالعات اجتماعی

مطالعات اجتماعی در مهد کودک به کودکان می‌آموزد که چگونه مسایل در طول زمان تغییر  می‌کنند. آن‌ها اهمیت قوانین و مقررات و پیشینه افراد مهم، اتفاقات تاریخی و نمادهای ملی از جمله پرچم کشور خود را یاد می‌گیرند. کودکان یاد می‌گیرند که شهروندی یعنی چه، چگونه باید با دیگران کنار بیایند و با نقشه و کره و نمودار آشنا می‌شوند. یادگیری در مورد محیط اطراف، بخش عمده‌ای از برنامه علوم اجتماعی مهد کودک برای کودکان است. دانش آموزان در مهد کودک یاد می‌گیرند چطور انسان‌ها برای برآورده کردن احتیاجات اولیه خود از قبیل غذا و آب به محیط زیست وابسته‌اند  و از تاثیرات مخرب انسان‌ها بر روی محیط اطراف خود آگاهی پیدا می‌کنند.

 

موسیقی

کودکان در مهد کودک فرصت آواز خواندن، نواختن آلات موسیقی و رقصیدن پیدا می‌کنند. آشنایی با مبانی اولیه این هنرها، به کودکان کمک می‌کند که مهارت استدلال را یاد گرفته و در خود پرورش دهند. مربیان مهد کودک با استفاده از آهنگ‌های کوتاه و موزون، به کودکان یاد می‌دهند که چطور به‌تنهایی یا با دیگران آواز بخوانند، کنترل بیشتری بر روی صدای خود داشته باشند و چه موقع در آواز خواندن صدای خود را بالا یا پایین بیاورند. از این طریق کودکان می‌توانند آهنگ‌ها را از حفظ بخوانند یا خود آهنگ بسازند. هم‌چنین، موسیقی کودکان را با فرهنگ‌های دیگر آشنا می‌کند و چگونگی حفظ ریتم صدا را به آن‌ها آموزش می‌دهد.

 

کامپیوتر

بسیاری از مدارس، از برنامه‌های کامپیوتری برای آموزش کودکان در مهد کودک  استفاده می‌کنند. استفاده از کامپیوتر به مربیان اجازه می‌دهد تا درس‌ها را با توجه به توانایی‌ها و سطح سنی کودکان برنامه‌ریزی کنند. هم‌چنین برنامه‌های کامپیوتری، کار گروهی را به کودکان آموزش می‌دهند. برنامه‌ها و بازی کامپیوتری، علوم، خواندن، ریاضی و تاریخ را همراه با سرگرمی و بازی به کودکان یاد می‌دهند و آن‌ها حتی بدون این‌که خود متوجه باشند این مباحث را یاد می‌گیرند.

 

ریاضی

در مهد کودک، دانش آموزان مبانی اولیه بسیاری از مفاهیم ریاضی را یاد می‌گیرند. آن‌ها با مقایسه اشیاء و تشخیص یکسان بودن یا نبودن‌شان، با اعداد آشنا می‌شوند. آن‌ها هم‌چنین با تمرین چگونگی پیدا کردن الگوها در میان اعداد، با مفاهیم ابتدایی جبر در ریاضی آشنا می‌شوند. از طریق آموزش تشخیص دادن، توصیف کردن و تفاوت قایل شدن در میان اشکال، با هندسه آشنا می‌شوند. علاوه بر این، حساب کردن، گفتن زمان و تفاوت قایل شدن میان سکه‌ها را می‌آموزند.

منبع : irangan

  • تاریخ و ساعت انتشار :
    15:22       1395/11/20
  • تعداد بازدید :
    5858
  • پسندیده :

کلمات کلیدی

کودکان در مهدکودک

زبان انگلیسی مهدکودک

سرفصل مهدکودک

موسیقی مهدکودک

دوره‌های آموزشی مهدکودک

دروس مهدکودک
جلوی خمیازه کشیدن را نگیرید

خمیازه کشیدن باعث پایین آمدن حرارت مغز میشود. بالا رفتن دمای مغز سبب مرگ سلول‌های مغز شده و این سبب آسیب به سایر بخش‌های بدن و مرگ زودرس فرد میشود