تبلیغات
شما

بهترین پلتفرم‌های آموزش مجازی

بهترین پلتفرم‌های آموزش مجازی

کلاس آنلاین چیست و چه مزیت‌هایی دارد؟

در عصر حاضر با پیشرفت تکنولوژی و استفاده از اینترنت در کل کشورها، امکان این به وجود آمده که کلاس‌های آنلاین و آموزش مجازی به علت هزینه‌های رفت و آمد و یا مسافت‌های زیاد و تلف شدن وقت رایج شود. آموزش آنلاین و یا آموزش مجازی، به آموزش هایی گفته می‌شود که با استفاده از تکنولوژی جدید آموزش از راه دور و به صورت آنلاین صورت گیرد. این روش آموزش در آموزش و پرورش کشورهای دیگر خیلی رایج است و در کشور ما نیز رو به افزایش است. در این جا انواع کلاس‌های آنلاین و همچنین نرم افزارهایی که با آن می‌توان این کلاس‌ها را برگزار کرد، به شما معرفی می‌شود.

 

آموزش آنلاین

در آموزش آنلاین یک بستر آموزشی فراهم است که استاد و شاگرد می‌توانند بدون محدودیت زمانی و مکانی با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و شاگرد به راحتی می‌تواند سوالات خود را بپرسد و استاد به راحتی می‌تواند به او پاسخ دهد. نکته‌ی قابل توجه این است که در یادگیری از راه دور امکانی فراهم شده است که افراد از سراسر کشور بتوانند در کلاس حضور داشته باشند.

 

نحوه‌ی برگزاری آموزش آنلاین و انواع آن

آموزش آنلاین را می‌توان به دو دسته تقسیم کرد: 1. آموزش آنلاین با مدرس 2. آموزش آنلاین بدون مدرس در آموزش‌های آنلاین بدون مدرس هیچ نظارتی وجود ندارد و شاگردان با یک منبع آماده روبرو هستند و شاگرد بدون مربی شروع به یاد گیری می‌کند. اما آموزش‌های آنلاین با حضور مدرس به این گونه است که یک مدرس خصوصی وجود دارد که در زمان مشخصی کلاس را برگزار می‌کند و اگر شاگردان سوالی داشته باشند می‌توانند بپرسند و مدرس پاسخ آنها را در همان زمان می‌دهد.

 

وسایل لازم برای شرکت در کلاس‌های آنلاین

کامپیوتر رومیزی، لپ تاب، تبلت و موبایل و استفاده از اینترنت با سرعت زیاد، هدست یا اسپیکر و میکروفون جهت مکالمات صوتی با مدرس و استفاده از نرم افزارهای مناسب برای ایجاد ارتباط و یاد گیری از راه دور.

 بهترین پلتفرم‌های آموزش مجازی

مزیت‌های استفاده از آموزش مجازی

• شرکت در آموزش مجازی باعث صرفه جویی در وقت شده و از ایجاد هزینه‌های زیاد جلوگیری می‌شود.

• افراد در هر مکان و زمانی با استفاده از اینترنت به کلاس‌های آموزشی غیر حضوری دست رسی خواهند داشت.

• امکان ضبط کلاس و مشاهده مجدد آن از طریق نرم افزاری مختلف وجود دارد.

• دیگر نیازی به تجهیزاتی مانند میز و صندلی و کلاس‌های فیزیکی نیست.

• نظارت خانواده نیز بر روند تدریس وجود دارد .

• دانش آموزان در هر نقطه از کشور می‌توانند از این امکان برای ادامه تحصیل استفاده کنند.

• از کلاس‌های آنلاین می‌توان در تمام ساعت‌های شبانه روز استفاده کرد.

• جلوگیری از عواملی چون ماندن در ترافیک و اتلاف وقت.

• تمرکز بیشتر شاگرد و ایجاد تعامل میان استاد و شاگرد ایجاد می‌شود.

• استفاده از این کلاس‌ها برای افراد شاغل خیلی مفید است زیرا می‌توانند ضبط شده آن را مشاهده کنند.

 

تدریس خصوصی آنلاین

آیا شما نیز به دنبال معلم خصوصی به صورت آنلاین می‌باشید؟ نمیدانید باید از کجا و چگونه به آموزش آنلاین دسترسی داشته باشید؟ کافی است فقط به سایت بلدیاب مراجعه کنید تا به بهترین کلاسهای آنلاین با بهترین مدرسین در هر نقطه از کشور، دسترسی داشته باشید. به جرات می‌توان گفت که سایت بلدیاب پر بازدید‌ترین سایت است که به بحث تدریس خصوصی آنلاین پرداخته است. تعداد مدرسین و همچنین کاربران این سایت هر روز رو به افزایش است. اگر به دنبال کلاس‌های خصوصی آنلاین و نیمه خصوصی آنلاین هستید، اگرمیخواهید از دوره‌های برگزار شده باخبر شوید کافی است به سایت بلدیاب مراجعه کنید تا بدانید کدام دوره مجازی برای شما مناسب‌تر است و در صورت نیاز تماس بگیرید و در کلاس‌های مجازی شرکت کنید. اگر میخواهید مدیریت دروس فرزندتان را به راحتی عهده دار شوید کافی است با مراجعه به سایت بلدیاب و استفاده از کلاس آنلاین برای فرزندتان به راحتی این کار را انجام دهید.

 

ثبت دوره ای آنلاین توسط مدرسین و آموزشگاه ها

اگر مدرس خصوصی هستید و به صورت آنلاین تدریس می‌کنید و یا آموزشگاه دارید و دوره‌های آنلاین برگزار می‌کنید، می‌توانید با استفاد از سایت بلدیاب و ثبت دوره خود در سایت جذب شاگرد داشته باشید. با توجه به کاربر پسند بودن این سایت شما می‌توانید خود را به تمام کاربران معرفی نمایید.

 

استفاده از نرم افزارها

شما می‌توانید به سایت بلدیاب مراجعه کنید و با انتخاب بهترین مدرسین برای تدریس آنلاین با استفاده از این نرم افزارها کلاس خود را برگزار کنید. سایت بلدیاب بهترین مدرسین را در اختیار شما قرار می‌دهد و با راهنمایی مدرس، می‌توانید یکی از نرم افزارها مورد استفاده قرارداده و از آن برای آموزش مجازی بهره ببرید. این گونه شما با مدرس خود در هر نقطه از کشور ارتباط خواهید داشت. حال در این جا میخواهیم به معرفی چند نرم افزار که می‌توان برای برگزاری کلاس‌های آنلاین از آنها استفاده کرد بپردازیم مانند: …, socrative ,Edmodo ,lmsویژگی‌های این نرم افزارها را باهم بررسی می‌کنیم.

 

نرم افزار تدریس Lms

Lms یکی از پرکاربردترین نرم افزار‌های مناسب برای برگزاری کلاس‌های غیر حضوری می‌باشد.

 در این نرم افزار امکان برگزاری آزمون به صورت آنلاین و تصحیح خودکار و ثبت نمره وجود دارد.

 امکان فرستادن تکالیف برای شاگردان و تحویل آن به صورت الکترونیکی وجود دارد.

 امکان قراردادن اطلاعیه در مورد مسائل درسی شاگردان وجود دارد.

 در Lms امکان ارسال پیام به شاگردان در وجود دارد.

 مطالب قرار گرفته در هر درس قابل دسترسی برای مدرس و شاگرد می‌باشد.

 این نرم افزار بعد از ثبت نام دارای پشتیبانی رایگان می‌باشد.

 

نرم افزار تدریس Edmodo

ادمودو (Edmodo) نرم افزاری آموزشی است که می‌توانید به صورت رایگان از آن استفاده کنید.

 در یک شبکه اجتماعی دانش آموزان و معلمان را به هم وصل می‌کند.

 معلمان می‌توانند با والدین نیز ارتباط داشته باشند.

 ‏ساخت گروه که یادگیری را بیشتر از کلاس درس میکند.

 امکان آپلود فایل، عکس و ویدیو.

 مکانی رایگان برای استفاده مدرسین و دانش آموزان و دانشجویان.

 

نرم افزار تدریس ریاضی socrative

 این نرم افزار به صورت رایگان می‌باشد.

 معلمان اجازه میتوانند تمرینات ریاضی را به صورت بازی ارائه دهند.

 معلمان میتوانند نتایج فعالیت دانش آموزان را مشاهده کنند.

 قابلیت نصب بر روی گوشی و تبلت.

 

آموزش ثبت دوره‌های آموزشی

پس از ورود به پنل کاربری در سمت راست صفحه گزینه دوره‌های من را انتخاب کنید. جهت ثبت دوره در بخش حساب کاربری استان و شهر شما باید ثبت شده باشد. در غیر این صورت امکان ثبت دوره برای شما وجود ندارد. حالا گزینه ایجاد دوره جدید را انتخاب کنید تا صفحه‌ی ثبت دوره باز گردد. اطلاعات دوره آموزشگاه خود را تکمیل کنید. در صورت وجود نداشتن رشته دوره آموزشی شما در لیست سایت می‌توانید از طریق گزینه افزودن رشته آن را ثبت کنید و سپس گزینه ایجاد را کلیک کنید. سپس صفحه دوره‌های آموزشی شما باز می‌شود. امکان ویرایش، فعال و غیر فعال کردن هر دوره برای شما امکان پذیر است. شما می‌توانید برای ثبت دوره جدید مراحل ذکر شده را تکرار کنید.

لینک ثبت نام در سایت بلدیاب

  • تاریخ و ساعت انتشار :
    15:08       1399/01/30
  • تعداد بازدید :
    255
  • پسندیده :

کلمات کلیدی

آموزش آنلاین

آموزش مجازی

یادگیری از راه دور

lms

غیر حضوری

مدیریت دروسدرخواست معلم خصوصی یا آموزشگاه

اگر به دنبال انتخاب معلم خصوصی حرفه ای یا دوره های آموزشی در آموزشگاه های معتبر هستید؛ با ثبت اطلاعات خود در فرم درخواست معلم خصوصی یا رزرو آموزشگاه می توانید هر چه سریعتر به کمک بلدیاب کلاس خصوصی یا گروهی مناسب خود را بیابید. (مشاهده فرم درخواست)

اجاره فضای آموزشی خصوصی و گروهی

اگر برای برگزاری کلاس های خصوصی, نیمه خصوصی یا گروهی خود نیاز به فضای آموزشی دارید، سایت بلدیاب امکانی برای شما فراهم کرده تا بتوانید با توجه به شرایط تدریس تان، اقدام به اجاره فضای آموزشی مناسب خود نمایید. (مشاهده مکان های آموزشی)

بلدیاب چگونه کار میکنید؟

سایت بلدیاب با معرفی و تبلیغ دوره های آموزشی مدرسین خصوصی و آموزشگاهای کل کشور فضایی را فراهم نموده تا کاربرانی که نیاز به دوره های آموزشی مختلف دارند با یک جست و جوی ساده در بلدیاب بتوانند مدرس یا آموزشگاه مناسب خود را بیابند و اطلاعات تماس آنها را مشاهده کنند. (درخواست دوره های آموزشی)

‌شرایط همکاری با بلدیاب

مدرسین خصوصی و آموزشگاه داران محترم می توانند برای تبلیغ دوره های آموزشی خود و جذب شاگرد برای کلاس های خصوصی و گروهی ، در هر زمینه ای (درسی، فنی، هنری، ورزشی، مالی ، حسابداری، کسب و کار و ... ) در سایت بلدیاب ثبت نام کنند و از خدمات آن استفاده نمایند. (ثبت نام و همکاری)

راهنمای تصویری استفاده از سایت بلدیاب

اگر مدرس خصوصی هستید یا آموزشگاه دارید بهتر است قبل از ثبت دوره های آموزشی خود از راهنمای بلدیاب استفاده کنید تا در معرفی دوره های خود و جذب شاگرد یا هنرجو موفق تر عمل کنید. (مشاهده راهنمای بلدیاب)

Baladyab اسماعیل محمدی

" اگر به دنبال دوره‌های آموزشی در هر زمینه ای به صورت خصوصی یا نیمه خصوصی هستید، یا می‌خواهید از دوره‌های برگزار شده توسط آموزشگاه‌های استان خود باخبر شوید، در وب سایت بلدیاب می‌توانید اساتید و آموزشگاه‌های که دوره شما را برگزار میکنند را پیدا کنید، در صورت نیاز با آنها تماس بگیرید و به صورت حضوری با آنها کلاس برگزار کنید. "

شما هم می توانید نظر خود را درباره سایت بلدیاب ثبت کنید.