تبلیغات
شما

تدریس خصوصی عربی چگونه شروع کنیم؟

تدریس خصوصی عربی چگونه شروع کنیم؟

عربی یکی از دروسی است که دانش آموزان متوسطه اول و دوم با آن سروکار زیادی دارند. این درس از دو بخش اصلی قواعد و ترجمه تشکیل شده است. دانش آموزان زیادی هستند در هنگام مطالعه درس عربی با مشکل برخورد می‌کنند. زمانی که حس ناتوانی در مطالعه درس عربی زیاد شود، دانش آموز به یک معلم خصوصی متبحر نیاز پیدا می‌کند. تدریس خصوصی عربی، یکی از درس هایی است که نیاز به یک معلم خوب و با تجربه دارد. اما چگونه معلم خصوصی عربی شویم؟

برای اینکه یک معلم خصوصی بتواند در درس عربی موفق عمل کند، باید ابتدا علم و اطلاعات کافی در زمینه تدریس خصوصی داشته باشد. بنابراین یک معلم خصوصی عربی باید شرایطی داشته باشد که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت. پس تا انتهای مطلب همراه وب سایت معتبر بلدیاب باشید؛ تا با روش تدریس خصوصی عربی آشنا شوید.

تدریس خصوصی عربی

عربی از جمله دروسی است که اگر دانش آموز به آن علاقمند نباشد، به شدت در خواندن آن دچار مشکل می‌شود. این درس به دو دلیل دارای اهمیت بسیار زیادی است:

 • تاثیر در معدل نهایی دانش آموزان. (در متوسطه اول و متوسطه دوم.)
 • یکی از منابع درسی که در کنکور مورد آزمون قرار می‌گیرد. (عربی متوسطه دوم.)

دو نکته فوق، جز مهم‌ترین عواملی است که دانش آموز ضعیف را ملزم به انتخاب یک معلم خصوصی خوب می‌کند. به طور کلی در درس عربی چهار مبحث اساسی وجود دارد، که هریک حس نیاز به تدریس خصوصی عربی را افزایش می‌دهد:

 1. لغات زیاد و یادگیری معانی هر کدام.
 2. مسلط بودن بر قواعد درس عربی، سال‌های مختلف.
 3. قدرت روخوانی سلیلیس.
 4. مسلط بودن بر معانی عبارات و ترجمه متون عربی.

پس برای اینکه یک معلم بتواند به خوبی درس عربی را تدریس کند، باید به همه این 4 مورد تسلط کافی داشته باشد. انتخاب معلم خصوصی عربی به همان اندازه که حساس است، راحت هم هست. چرا که بلدیاب یک سایت معتبر تدریس خصوصی است که جمعی از بهترین اساتید درس عربی را برای دانش آموزان جمع آوری کرده است.

چگونه معلم خصوصی عربی شویم؟

حال ممکن است این سوال برای معلم‌های خصوصی پیش بیاید که چگونه تدریس خصوصی را شروع کنیم که بیشترین بازدهی و راندمان را در بین دانش آموزان داشته باشیم؟ در این قسمت می‌خواهیم با بررسی جوانب مختلف به معلم‌ها کمک کنیم تا بتوانند بازدهی دانش آموزان در درس عربی را افزایش بدهند.

مرحله اول: یک معلم خصوصی باید علاقه دانش آموز به درس را بسنجد!

گاهی اوقات علت ضعف دانش آموزان در یک درس، عدم علاقه به آن است. در چنین مواقعی معلم باید با راه‌های متنوع در شکل گیری حس علاقه کمک کند. از جمله ویژگی‌های مثبت یک معلم خصوصی خوب که به ایجاد حس علاقه در دانش آموز کمک می‌کند، عبارتست از:

 • برقراری ارتباط رسمی در عین دوستانه بودن، با دانش آموز.
 • استفاده از روش تدریس متنوع و اصولی.
 • حضور منظم در کلاس ها. (شلختگی معلم، دانش آموز را هم آشفته می‌کند.)
 • صبر و شکیبایی بالا. (اگر خواهان این هستید که به یک معلم خصوصی خوب تبدیل شوید، حتما صبر را پیشه کار خود کنید.)
 • تسلط کامل و جامع به تمامی دروس عربی
 • متعهد بودن نسبت به پیشرفت تحصیلی شاگرد.
 • قدرت بالا در انتقال مفاهیم و مبانی دروس.

دومین مرحله: آشنایی با پلتفرها و سایت هایی که در زمینه تدریس خصوصی عربی فعال هستند!

یکی از راه هایی که کمک می‌کند تا یک معلم خصوصی بتواند مطرح شود، سایت‌های تدریس خصوصی است. یک معلم زمانی که تصمیم می‌گیرد تا در زمینه تدریس خصوصی فعالیت کند، باید به فکر شناخته شدن خود نیز باشد. یکی از راه هایی که به این مطرح شدن کمک می‌کند، سایت‌های فعال در این زمینه است.

سومین مرحله: فعالیت در شبکه‌های اجتماعی و تاثیر آن در تدریس خصوصی عربی.

رسانه‌های اجتماعی، در دنیای امروزی حرف اول را می‌زنند. در حال حاضر اکثر دانش آموزان در شبکه‌های اجتماعی فعال بوده و فعالیت‌های گوناگون را دنبال می‌کنند. تبلیغ در شبکه‌های اجتماعی و فعالیت در آن‌ها کمک می‌کند تا یک معلم شناخته شود. ساخت ویدئوهای جذاب کوتاه و تولید محتوای اصولی به جذب فراگیر بسیار کمک می‌کند.

چهارمین مرحله: آشنایی با نکاتی که محصل را مجذوب می‌کند.

به طور قطع زمانی یک معلم خصوصی می‌تواند ادعا کند پیشرفت داشته است که بتواند شاگردهای زیادی جذب کند. به خاطر داشته باشید یک شاگرد زمانی به ادامه درس با استاد خصوصی خود ادامه می‌دهد که جذب روش تدریس و مسائل رفتاری آن فرد شود. از جمله مسائلی که به جذاب شدن یک معلم خصوصی کمک می‌کند عبارت است از:

 • هنگام آغاز تدریس پرانگیزه و جذاب باشد.
 • برای حفظ قواعد از شعر، رمز و تکنیک‌های خاص استفاده کند.
 •  یک جزوه مختص به خود داشته باشد.
 • فضای کلاس را بیش از حد خشک برگزار نکند. (درس عربی دارای انعطاف پذیری کمی است، پس توصیه می‌شود فضای کلاس صمیمانه باشد.)

پنجمین مرحله: آشنایی با انواع روش تدریس خصوصی عربی!

 یک معلم خصوصی امروزی باید بتواند خود را با علم روز آموزش، تطبیق دهد. درس هایی مانند عربی که کمی خشک هستند باید با روش‌های مختلفی آزموده شوند. آگاهی از روش‌های تدریس متنوع باعث می‌شود تا مطابق با روحیات و ذهنیت یک شاگرد، روش تدریس مناسب انتخاب شود.

جمع بندی

درس عربی یکی از دروس مهم در متوسطه اول و متوسطه دوم است که احتمال اشکال در آن برای دانش آموزان زیاد است. تدریس خصوصی عربی به خصوص در متوسطه دوم که دانش آموزان با مقوله کنکور نیز درگیر هستند، اهمیت بسیار بالایی دارد. یک معلم اگر بخواهد به عنوان یک معلم خصوصی عربی هم فعالیت کند، باید با روش‌های تدریس عربی آشنا باشد. به همین دلیل در این مقاله تلاش کردیم تا ویژگی‌های یک معلم خصوصی خوب را معرفی کنیم.

در نهایت اگر به دنبال بهترین پلتفرم برای پیدا کردن معلم خصوصی در زمینه دروسی مانند عربی هستید، وب سایت معتبر بلدیاب بهترین گزینه است. این وب سایت این امکان را برای والدین فراهم می‌آورد تا با بررسی لیست مدرسین و اساتید برتر، در قسمت ثبت درخواست معلم خصوصی، بهترین آموزش را برای فرزندان خود در محیط منزل فراهم آورند.

 

 • تاریخ و ساعت انتشار :
  11:39       1402/06/06
 • تعداد بازدید :
  550
 • پسندیده :

کلمات کلیدی

تدریس خصوصی عربی

معلم خصوصی

چگونه معلم خصوصی عربی شویم؟


دسته بندی

تدریس


درخواست معلم خصوصی یا آموزشگاه

اگر به دنبال انتخاب معلم خصوصی حرفه ای یا دوره های آموزشی در آموزشگاه های معتبر هستید؛ با ثبت اطلاعات خود در فرم درخواست معلم خصوصی یا رزرو آموزشگاه می توانید هر چه سریعتر به کمک بلدیاب کلاس خصوصی یا گروهی مناسب خود را بیابید. (مشاهده فرم درخواست)

اجاره فضای آموزشی خصوصی و گروهی

اگر برای برگزاری کلاس های خصوصی, نیمه خصوصی یا گروهی خود نیاز به فضای آموزشی دارید، سایت بلدیاب امکانی برای شما فراهم کرده تا بتوانید با توجه به شرایط تدریس تان، اقدام به اجاره فضای آموزشی مناسب خود نمایید. (مشاهده مکان های آموزشی)

بلدیاب چگونه کار میکنید؟

سایت بلدیاب با معرفی و تبلیغ دوره های آموزشی مدرسین خصوصی و آموزشگاهای کل کشور فضایی را فراهم نموده تا کاربرانی که نیاز به دوره های آموزشی مختلف دارند با یک جست و جوی ساده در بلدیاب بتوانند مدرس یا آموزشگاه مناسب خود را بیابند و اطلاعات تماس آنها را مشاهده کنند. (درخواست دوره های آموزشی)

‌شرایط همکاری با بلدیاب

مدرسین خصوصی و آموزشگاه داران محترم می توانند برای تبلیغ دوره های آموزشی خود و جذب شاگرد برای کلاس های خصوصی و گروهی ، در هر زمینه ای (درسی، فنی، هنری، ورزشی، مالی ، حسابداری، کسب و کار و ... ) در سایت بلدیاب ثبت نام کنند و از خدمات آن استفاده نمایند. (ثبت نام و همکاری)

راهنمای تصویری استفاده از سایت بلدیاب

اگر مدرس خصوصی هستید یا آموزشگاه دارید بهتر است قبل از ثبت دوره های آموزشی خود از راهنمای بلدیاب استفاده کنید تا در معرفی دوره های خود و جذب شاگرد یا هنرجو موفق تر عمل کنید. (مشاهده راهنمای بلدیاب)

Baladyab اسماعیل محمدی

" اگر به دنبال دوره‌های آموزشی در هر زمینه ای به صورت خصوصی یا نیمه خصوصی هستید، یا می‌خواهید از دوره‌های برگزار شده توسط آموزشگاه‌های استان خود باخبر شوید، در وب سایت بلدیاب می‌توانید اساتید و آموزشگاه‌های که دوره شما را برگزار میکنند را پیدا کنید، در صورت نیاز با آنها تماس بگیرید و به صورت حضوری با آنها کلاس برگزار کنید. "

شما هم می توانید نظر خود را درباره سایت بلدیاب ثبت کنید.