تبلیغات
شما

سوالاتی که هنگام انتخاب معلم خصوصی باید بپرسید

سوالاتی که هنگام انتخاب معلم خصوصی باید بپرسید

هر روز خانواده‌های بیشتری به دنبال استخدام معلم خصوصی برای فرزندان شان هستند و تدریس خصوصی به راه حلی رایج برای مشکلات درسی بچه‌ها تبدیل شده است. در این مطلب با سوالاتی که قبل از استخدام معلم خصوصی باید از او بپرسید آشنا می‌شوید. 

با مقالات بلدیاب همراه باشید

در حالی که بعضی والدین با تدریس خصوصی می خواهند به کودکان در حل مشکلات درسی شان کمک کنند؛ بعضی از والدین معلم خصوصی استخدام می‌کنند تا کودکان شان را تشویق کنند و آن‌ها را به شیوه هایی که در کلاس درس ممکن نیست به چالش بکشند. هدف از تدریس خصوصی هرچه که هست والدین باید برای پیدا کردن معلم خصوصی که می‌تواند خود را با روش یادگیری و شخصیت فرزندشان هماهنگ کند وقت صرف کنند. برای این که مطمئن شوید معلم خوبی را برای فرزندتان انتخاب کرده اید قبل از شروع اولین کلاس این سوالات را از او بپرسید:

 

روش تدریس شما چگونه است؟

روش یادگیری کودکان با هم متفاوت است به همین دلیل برای معلمان مدرسه غیرممکن است کلاس خود را طوری پیش ببرند که با روش یادگیری تمام دانش آموزان هماهنگی داشته باشد. اما یک معلم خصوصی مناسب می‌تواند  روش تدریس خود را با روش یادگیری فرزندتان هماهنگ کند و بفهمد او از طریق شنیدن بهتر  یاد می گیرید، یا دیدن یا تجربه کردن. 

 

برنامه‌ی شما برای کمک به فرزند من چیست؟

در حالی که ممکن است پاسخ دادن به این سوال برای کسی که هنوز با فرزند شما ملاقات نکرده است و تکالیف او را ندیده است مشکل باشد، جواب او خط فکری معلم خصوصی برای تشخیص نیازهای کودک تان و برنامه ای که برای رسیدن به نتایج دلخواه دارد را نمایان می‌کند. معلم خصوصی مناسب یک راهبرد و روش‌های خاص برای شناسایی مشکلات و درک الگوی یادگیری فرزندتان خواهد داشت. هم چنین یک معلم خصوصی مفید اهمیت همکاری با دانش آموز و در برخی موارد والدین را برای تعیین اهدافی که دست یافتنی و قابل اندازه گیری باشند درک می‌کند. 

 

چرا تدریس خصوصی می‌کنید؟

تدریس خصوصی یعنی به وجود آوردن یک رابطه آموزشی مفید بین معلم و دانش آموز. موثرترین معلمان خصوصی آن هایی هستند که به تدریس عشق می‌ورزند و قادر هستند از دیدن موفقیت دانش آموزان لذت ببرند. در حالی که خیلی از معلمان برای گذران زندگی و داشتن یک منبع درآمد تکمیلی تدریس خصوصی می کنند، معلم خصوصی ایده آل به پیشرفت فرزند شما توجه می‌کند و برای موفقیت او هر چه در توانش باشد انجام می‌دهد. 

 

سابقه دارید، یا با کودکانی که موقعیتی مشابه فرزند من داشته اند کار کرده اید؟

سوابق واقعی و قابل اعتماد می‌توانند بسیار مفید باشند اما دست یابی به آن‌ها کار مشکلی است. صبحت کردن با والدین و دانش آموزانی که قبلا با معلم کار کرده اند می‌تواند اطلاعات و بینشی ارزشمند در مورد انتظاراتی که باید از شخصیت و دانش معلم خصوصی داشته باشید به شما بدهد. می‌توانید از خود معلم هم در مورد سوابق و خانواده‌های دیگری که با او کار کرده اند بپرسید. البته باید بدانید ممکن است افراد بی طرفی را به شما معرفی نکند. 

 

چطور می‌توانید به فرزندم کمک کند یک دانش آموز مستقل شود؟

مفیدترین و با ارزش‌ترین معلمان خصوصی به کودکان یاد می‌دهند چطور  یک دانش آموز فعال و مستقل باشند. حفظ کردن و یاد گرفتن دروس و توانایی‌ها کمک زیادی می‌کند اما این در نهایت یک راه حل کوتاه مدت برای رفع نیاز‌های گسترده‌ی دانش آموز است.  در حالی که بعضی کلاس‌ها روی دروس خاصی متمرکز خواهند بود درک فرایند یادگیری و نظریه‌ها و منطق پشت مفاهیم به کودک شما کمک می‌کند موانع بعدی را پشت سر  بگذارد و استعدادهایش شکوفا شوند.

منیع : irangan

  • تاریخ و ساعت انتشار :
    14:08       1395/11/13
  • تعداد بازدید :
    1029
  • پسندیده :

کلمات کلیدی

معلم خصوصی

تدریس خصوصی

انتخاب معلم خصوصی

لیست معلم خصوصی

لیست مدرسین خصوصی

سوالات معلم خصوصی
دلیل اصلی شکست استارت‌آپ‌ها - ناهماهنگی تیم و سرمایه‌گذار

اختلاف نظر با شرکا یکی از دلایل اصلی شکست برخی از استارت‌آپ‌ها بوده است. اما اختلاف به میان موسسین و شرکا محدود نمی‌شود و اگر اختلاف نظری با سرمایه‌گذار پیش بیاید، اوضاع خیلی زود به جاهای باریک می‌کشد و استارت‌آپ ArsDigital نمونه‌ی خوبی از این مسئله است. 

فیلیپ گرین‌اسپان نوشته است: «برای تقریبا یک سال، پیتر بلوم (از شرکت General Atlantic)، چیپ هزارد (از سرمایه‌گذاری Greylock) و آلن شیهان (مدیرعامل) شرکت ArsDigita را قبضه کردند. در این مدت، آن‌ها:
▫️تقریبا ۲۰ میلیون دلار خرج کردند تا سودی مشابه دوران مدیرعاملی من را به دست بیاورند
▫️پیشنهاد مایکروسافت (در تابستان ۲۰۰) برای تبدیل شدن به اولین شرکت نرم‌افزاری با یک محصول .NET را رد کردند
▫️قبل از تکمیل محصول جدید (ACS 4.x)، محصول قدیمی (ACS ۳.۴) را کاملا نابود کردند
▫️یک ساختار پرهزینه‌تر را به وجود آوردند؛ من ۸۰ کارمند با حقوق پایه‌ کمتر از ۱۰۰ هزار دلار داشتم و سالانه ۲۰ میلیون دلار سود ثبت می‌کردم. شرکت در زمان Greylock، General Atlantic و آلن تقریبا ۲۰۰ کارمند داشت که بیشتر آن‌ها منصب مدیریتی، با حقوق پایه‌ بیش از ۲۰۰ هزار دلار داشتند
▫️آن‌ها رهبری بازار و حوزه‌ فکری را به رقبا واگذار کردند.»