تبلیغات
شما

آموزش تصویری برداشتن انواع ابرو و نکاتی برای زیبایی آن

آموزش تصویری برداشتن انواع ابرو و نکاتی برای زیبایی آن

کشف بهترین قالب برای ابروی تان بدون اینکه حالت طبیعی آن از بین برود، هدفی ست که در هنگام فرم  دادن به ابرو دنبال می‌کنید. باریک  بودن یا خیلی پرپشت بودن ابرو  باعث می‌شود ابرو به جای اینکه جذاب باشد پریشان و بهم ریخته به نظر برسد.

همانطور که قالب سبیل آقایان به طور موثری ظاهر چهره مرد را تغییر می‌دهد،  در خانم‌ها نیز قالب  و فرم ابرو ظاهر چشم را تحت تاثیر قرار می‌دهد. به طرق فراوانی، ظاهر کلی چشم توسط کمان، طول و ضخامت ابرو تعریف می‌شود.

دو راه برای درست کردن ابرویی کامل وجود دارد ، یکی برداشتن موهای اضافی اطراف آن و دیگری پر کردن قسمتهای خالی ابرو است.

برداشتن ابرو

تشخیص اینکه کدام موها را بردارید و کدام را بگذارید باعث می‌شود ابرویی با قالب و یا اینکه به هم ریخته داشته باشید.

 • از قلم‌های مختلف برای کشیدن قالب‌های متفاوت ابرو استفاده کنید تا متوجه شوید که کدامیک  برای شما بهترین است.

 • از آینه‌های با بزرگنمایی بالا استفاده کنید در این حالت می‌توانید هر مویی را ببینید.

 • به آرامی پیش بروید تا بیش از اندازه مو برندارید.

 • آغاز رویش ابروی شما باید با سوراخ بینی شما در یک امتداد باشد.

 • ابرو باید به اندازه طول چشم باشد اما نه اینکه تا شقیقه ادامه پیدا کند. یک قانون پایه این است که قسمت جلویی ابرو نباید پایین‌تر از قسمت انتهایی ابرو باشد. می‌توانید این کار را با برداشتن انتهای ابرو  انجام دهید  و یا با کمک یک مداد آن را به سمت بالا بکشید.

 • از برداشتن بیش از حد بالای ابرو اجتناب کنید. موهای کمی که از قالب خارج هستند برای برداشتن مانعی ندارد اما زیاد برداشتن قسمت بالای ابرو  ظاهری غیرطبیعی ایجاد  می‌کند.

 • قالب ابرو را با کشیدن مدادها و سایه‌ها خیلی پررنگ نکنید.

 • با این فکر که چشمهایتان بزرگتر به نظر می‌رسد ابرو را به یک خط باریک تبدیل نکنید. این حالت ابرو چهره ای سورپرایز شده و متعجب  به شما می‌دهد و اصلاح کردن این  آسیب به آسانی امکانپذیر نیست.

ابروهای کاملا قالب دار:  قالب ابرو وقتی درست است که شروع ابرو در راستای مرکز سوراخ بینی باشد و کمان ابرو از یک سوم  بیرونی چشم پایین بیاید.

ابروی خیلی بلند: یک سوم انتهایی ابرو خیلی پایین‌تر است راه حل این است که قسمت مشخص شده را بردارید و یک سوم  جلویی را که باقی می‌ماند پررنگ کنید.

ابروهایی که از قسمت جلو بلند هستند: یک سوم جلویی ابرو از یک سوم انتهایی پایین‌تر است . راه حل این است که قسمت جلوی ابرو را بردارید تا جاییکه با انتهای آن در یک خط قرار بگیرد.

بهترین وسایل برای برداشتن ابرو

 • برای قالب دادن به ابرو برداشتن با موچین بهترین گزینه است، به این دلیل که می‌توان از اشتباهات احتمالی جلوگیری کرد.  

 • برداشتن  ابرو با موم هم یک گزینه است اما کنترل کردن آن دشوار بوده و احتمال دارد موهای اشتباهی را بردارید.

 • هرگز شیو نکنید (نتراشید). این کار ریسک زیادی دارد که میزان زیادی از مو را یکباره بردارید و ابروی بیش از حد نازکی را ایجاد کنید.

برداشتن و مرتب کردن ابرو برای ایجاد قالب مناسب

1. قبل از اینکه شروع به برداشتن ابرو کنید، از یک مداد لب یا ابرو برای کشیدن قالب و فرمی که دوست دارید استفاده کنید. در  آخر می‌توانید با پاک کننده‌های آرایش آن را پاک کنید.

2. بعد از اینکه قالب را کشیدید موهای اطراف و خارج خط را بردارید.

3.سپس، ابرو را به سمت بالا شانه کنید.

4.هر مویی که بلند بود را با استفاده از  قیچی کوچک کوتاه کنید. برداشتن موهای بلند ابرو به جای کوتاه کردن آنها باعث می‌شود جای خالی ایجاد شود و ابرو  ظاهر بدی پیدا کند.

پر کردن ابرو

پودرهای ابرو یا سایه ابرو

با استفاده از رنگی که به رنگ ابروی تان نزدیک است و با کمک یک فرچه نرم و باریک داخل ابرو را پر کنید.

با استفاده از  فرچه بین موهای ابرو ضربه‌های آرام بزنید و در هنگام خط انداختن قسمت پایین ابرو فرچه را فشار دهید. از یک مسواک برای یکنواخت کردن رنگ ابرو استفاده کنید. اگر موهای ابرو صاف نمی‌ایستد می‌توان از ژل ابرو برای  ثابت نگه داشتن آنها استفاده کرد. و یا به جای آن اسپری مو را روی مسواک زد و آن را در ابرو کشید تا موها در جای خودشان ثابت بمانند.

استفاده از مداد ابرو

استفاده از مداد ابرو  راهی استاندارد برای پر کردن ابرو می باشد، اما بسیاری از مدادهای ابرو روغنی هستند و باعث می‌شوند موهای ابرو در هم ریخته به نظر برسد، بنابراین  از مدادی استفاده کنید که سبک و یکنواخت باشد و بافت نرم و خشکی داشته باشد. اگر استفاده از مداد ظاهری طبیعی برای ابرویتان  ایجاد نکرد از آن استفاده نکنید.

 

بخاطر داشته باشید مدادهای ابرو نسبت به سایه رنگ غلیظ‌تری به جا می‌گذارند پس  سعی کنید تماس کمی بین مداد وابرویتان ایجاد شود. از مداد ابرو در قسمت خیلی داخلی ابرو و نزدیک به بینی استفاده نکنید زیرا باعث می‌شود چهر ه تان  خشن و عصبانی به نظر برسد.

 

موارد ضروری

 • از مداد ابرو یا سایه ای استفاده کنید که به رنگ ابروی تان بخورد. استثنا:  اگر ابروی بی رنگ یا بلوند دارید از رنگ تیره‌تری نسبت به  رنگ طبیعی ابرویتان استفاده کنید. به ویژه وقتی که چشمتان آرایش دارد.

 • ابرو را به کمک فرچه یا مسواک به سمت بالا شانه کنید.

 • در هنگام پرکردن ابرو چه با  استفاده از مداد و چه با سایه ابرو، سعی کنید  قالب  پایه ای  ابرو را دنبال کنید. می‌توانید از توضیحات بالا در کشیدن ابرو و برداشتن آن  استفاده کنید.

 • جاهایی از ابرو و بین موها که  خالی بوده و نیاز است  پر شود  را با رنگ زدن پر کنید.

 • تا جایی که امکان دارد تنها با موهایی که وجود دارندکار کنید. پیشنهاد می‌شود به جای خط کشیدن در ابرو از سایه زدن استفاده کنید.

 • مداد یا سایه ابرو را خیلی بیرون‌تر از قالبی که موها وجود دارند نبرید. این  باعث می‌شود  اینطور به نظر برسد که  اصلا ابرویی وجود نداشته است.

 • فراموش نکنید رنگ ابرو باید صاف و یکنواخت  و طبیعی باشد نه مثل یک خط صاف و سخت خشن.

 

آیا موهای کنده شده برمی گردند و دوباره رشد می‌کنند؟

پاسخ بله و خیر است. موهای کنده شده می‌توانند دوباره رشد کنند اما این فرایند در مدت یک شب اتفاق نمی‌افتد. موها در قسمتهای مختلف بدن میزان رشد متفاوت دارند. حدود 64 روز زمان لازم است تا موهای ابرو بعد از کنده شدن رشد کنند. اما اگر  مویی که کنده شده در زمان استراحتش باشد،  این زمان می‌تواند طولانی‌تر شود.

بنابراین نیاز است صبور باشید. یک استثنا وجود دارد: اگر یک منطقه مشخص از مو را برای مدت زمان طولانی بکنید ممکن است زمان زیادی  طول بکشد تا موهای آن منطقه مجددا رشد کنند. موهای ابرو خیلی حساس هستند. تکرار در کندن آنها می‌تواند به  ریشه مو آسیب بزند، که این آسیب می‌تواند  از رشد مجدد آنها جلوگیری کند.

اطلاعات جالبی در مورد  رشد مجدد موها پس از کنده شدن در قسمتهای مختلف بدن:

 129 روز برای موی سر، 123 روز برای زیر بغل، 121 روز برای ران ، 92 روز برای چانه و 64 روز برای ابروها می‌باشد. متاسفانه بازگشت موی سر برای مردان نسبت به زنان سریع‌تر است اما موهای ران و زیر بغل برای زنان سریع‌تر برمی گردد.

خیلی از خانمها رو می‌بینم که به روشهای غلط ابروهای خود را برمی‌دارند که آنها را ناراحت، عصبانی و یا متعجب نشان می‌دهد. تاتوی ابرو غیر طبیعی به نظر می‌رسد و تیغ زدن ابرو باعث اختلال در رشد طبیعی موهای ابرو می‌شودبرای پرهیز از آنها  از نکات زیر برای آراستن..

اجتناب از چهار روش نامناسب برای برداشتن ابرو:

ابروی خانمها خیلی اهمیت دارد ولی به آن توجه نمی‌کنند، این خیلی بداست. Bobbi Brown آرایشگر مشهور و نویسنده پرفروش‌ترین کتب زیبایی می‌گوید بعد از چندین سال تمیز کردن ابروهایم به این نتیجه رسیدم که ابروهای مرتب، رنگ چشمهایتان را مشخص می‌کند و شما را آراسته و سرحال نشان می‌دهد.
درنوجوانی دوست داشتم ابروهایم مثل شر (یک خواننده معروف) باریک باشد. بعدهابه این نتیجه رسیدم که ابروهای خیلی باریک صورت را خشن نشان می‌دهد. پس ازچندبار آزمایش و امتحان بالاخره فهمیدم چه راهی مناسب است.
(استفاده ازحالت کمان و خط طبیعی ابروها)
چهار اصل طلایی در برداشتن ابرو

خیلی از خانمها رو می‌بینم که به روشهای غلط ابروهای خود را برمی‌دارند که آنها را ناراحت، عصبانی و یا متعجب نشان می‌دهد. تاتوی ابرو غیر طبیعی به نظر می‌رسد و تیغ زدن ابرو باعث اختلال در رشد طبیعی موهای ابرو می‌شود. برای پرهیز از آنها از نکات زیر برای آراستن ابروهای خود استفاده کنید.

ابروهای نامرتب(ژولیده)

ابروهای پر خیلی خوش حالت هستند. اما ابروهای ژولیده باعث می‌شود که چشمهای شما ریزتر به نظر آیند. (ابتدای خط ابروباید موازی باسوراخ بینی باشد) برای تمیزکردن و طبیعی نشان دادن فاصله ابروها از موکنهای فنری که نوک آن اریب است استفاده کنید. سپس ابروهای خود را به سمت بالا برس کنید و با استفاده از قیچی‌های مخصوص ابرو موهای بلند را کوتاه کنید.ابروها را به صورت کمانی شانه کنید و با ژل ابرو یا کمی ژل مو آنها را منظم کنید. این باعث می‌شود ابروهای خیلی باریک، پهن‌تر و آراسته‌تر به نظر برسد.

ابروهای خیلی کم پشت

اگر چه ابروهای خیلی باریک در نگاه اول زیبا هستند ولی چهره را خشن نشان می‌دهند. برای اجتناب از رشد نامنظم آن ابروها رایکی یکی بردارید. این عمل باعث جلوگیری از شکنندگی ابرو و رشد موهای زیر پوستی می‌شود. تمیز کردن فاصله بین چشمها باعث می‌شود که ابروها قرینه هم باشند. اگر احیانا یکی را بیشتر از دیگری برداشتید به آن دست نزنید و آن را خرابتر نکنید، بلکه از سایه‌ها برای رفع این عیب استفاده کنید.

ابروهای کمانی

با استفاده از روش کمانی کردن، ابروی بی حالت شما حالت دار می‌شود. فرم صورت هر طور باشد نوک کمان ابرو باید درست بالای گوشه بیرونی عنبیه چشم باشد.
یک نکته:یک مداد از نوک بینی تان به سمت مردمک چشمتان قرار دهید و به سمت ابروهایتان امتداد بدهید تا نوک کمان ابروی شما مشخص شود. با استفاده از یک مداد رنگی خط هایی بکشید تا شما در کار خود اشتباه نکنید. در آخرهرگونه موهای زاید گوشه های ابرو را تمیزکنید ولی موهای بالای نوک کمان آنها را برندارید وگرنه شکل کلی ابرو پهن به نظر می‌رسد.

برای شروع آموزش برداشتن ابرو از ساختمان ابرو شروع می‌کنیم و نکاتی مهم در فرم دادن به ابرو در چهره‌های مختلف و  همچنین مدلهای آن را تشریح کرده و آموزش می‌دهیم:

۱٫ تاج یا سینه ابرو
از رستنگاه مو تا یک چهارم ابرو، تاج یا سینه ابرو گفته می‌شود. در قسمت تاج ابرو موها به صورت مستقیم به طرف بالا یا به  طور مایل می‌رویند.

۲٫ مرتفع‌ترین قسمت ابرو یا در واقع قله ابرو آرک ابرو نامیده می‌شود.

۳٫ قسمت انتهای ابرو دم ابرو نامیده می‌شود.

حد فاصل بین دو ابرو باید به طور تقریبی به اندازه یک چشم باشد، یعنی در واقع موهای بین دو ابرو باید به اندازه طول یک چشم برداشته شود. هر چه فاصله دو ابرو کمتر باشد چهره اخموتر به نظر می‌رسد.

•برای افرادی که به طرف داخل انحراف چشم دارند، وسط ابرو کمی بیشتر از اندازه یک چشم پاک می‌شود.

• برای افرادی که به طرف خارج انحراف چشم دارند، اصلا وسط ابرو را باز نمی‌کنیم و از تاج ابرو چیزی برداشته نمی‌شود. فقط زیر ابرو را برداشته و مرتب می‌کنیم.

ابرو و مدلهای آن:

• ابروی کمانی

• ابروی هشتی

• ابروی مستقیم یا شمشیری

• ابروی شیطانی

حالت‌های برداشتن تاج ابرو
تاج ابرو به دو حالت گرفته می‌شود:

۱٫ به صورت مستطیل که برای صورتهای پهن و درشت مناسب‌تر است.
۲٫ به صورت گرد که برای صورتهای ظریف مناسب‌تر است.

هنگام برداشتن ابرو به این نکته توجه کنید که مدل طبیعی ابرو زیباترین طرح برای صورت است و نمی‌توان هر ابرویی را به هرمدل مورد علاقه خودمان تغییر شکل داد. بهتر است ابرو مدل طبیعی خودش را حفظ کند تا به طور ناقص و لنگه به لنگه دربیاید.

ابروی مدل هشتی
بعضی ابروها به طور طبیعی به صورت هشت می‌باشند. معمولا در این مدل به تاج ابرو کاری نداریم. یک رج یک رج زیر ابرو را برمی داریم. برای کمان کردن ابروی مدل هشت تیزی آرک ابرو را از بالا (نه از زیر ابرو) آرام آرام و با دقت یرمی داریم به طوریکه تیزی هشت به کمان تبدیل شود.

ابروی مستقیم یا شمشیری
این مدل ابرو چهره را جوان‌تر و شاداب‌تر نشان می‌دهد. این ابرو به طور مستقیم و با دم بسیار کوتاه است. این مدل ابرو برایعروس پیشنهاد نمی‌گردد مگر در مواقعی که ابروهای شخص به چشم بسیار نزدیک و چشم‌ها درشت باشند.

ابروی شیطانی
برای خشن جلوه دادن چهره‌ها از این مدل ابرو استفاده می‌شود. مدیران و کسانی که چهره جدی و خشن را ترجیح می‌دهند می‌توانند از این مدل استفاده کنند. در این مدل دم ابرو کمی به طرف بالاست.

نکاتی مهم در فرم دادن به ابرو در چهره‌های مختلف:

۱٫ در صورتهای مستطیل شکل، ابرو بهتر است به طور مستقیم برداشته شود زیرا درازی و کشیدگی صورت را تا حدی محو می  کند.

۲٫ در صورتهای مربع شکل، بهتر است ابرو به طور زاویه دار برداشته شود زیرا پهنای صورت را تا حدی محو می‌کند.

۳٫ در پیشانی‌های کوتاه ابرو با زاویه کم برداشته می‌شود.

منبع :‌ پارسی ونوس

 • تاریخ و ساعت انتشار :
  20:29       1395/10/22
 • تعداد بازدید :
  28940
 • پسندیده :

کلمات کلیدی

آموزش

برداشتن

ابروی شیطانی

ابروی مستقیم یا شمشیری

ابروی مدل هشتی


دسته بندی

زندگی


درخواست معلم خصوصی یا آموزشگاه

اگر به دنبال انتخاب معلم خصوصی حرفه ای یا دوره های آموزشی در آموزشگاه های معتبر هستید؛ با ثبت اطلاعات خود در فرم درخواست معلم خصوصی یا رزرو آموزشگاه می توانید هر چه سریعتر به کمک بلدیاب کلاس خصوصی یا گروهی مناسب خود را بیابید. (مشاهده فرم درخواست)

اجاره فضای آموزشی خصوصی و گروهی

اگر برای برگزاری کلاس های خصوصی, نیمه خصوصی یا گروهی خود نیاز به فضای آموزشی دارید، سایت بلدیاب امکانی برای شما فراهم کرده تا بتوانید با توجه به شرایط تدریس تان، اقدام به اجاره فضای آموزشی مناسب خود نمایید. (مشاهده مکان های آموزشی)

بلدیاب چگونه کار میکنید؟

سایت بلدیاب با معرفی و تبلیغ دوره های آموزشی مدرسین خصوصی و آموزشگاهای کل کشور فضایی را فراهم نموده تا کاربرانی که نیاز به دوره های آموزشی مختلف دارند با یک جست و جوی ساده در بلدیاب بتوانند مدرس یا آموزشگاه مناسب خود را بیابند و اطلاعات تماس آنها را مشاهده کنند. (درخواست دوره های آموزشی)

‌شرایط همکاری با بلدیاب

مدرسین خصوصی و آموزشگاه داران محترم می توانند برای تبلیغ دوره های آموزشی خود و جذب شاگرد برای کلاس های خصوصی و گروهی ، در هر زمینه ای (درسی، فنی، هنری، ورزشی، مالی ، حسابداری، کسب و کار و ... ) در سایت بلدیاب ثبت نام کنند و از خدمات آن استفاده نمایند. (ثبت نام و همکاری)

راهنمای تصویری استفاده از سایت بلدیاب

اگر مدرس خصوصی هستید یا آموزشگاه دارید بهتر است قبل از ثبت دوره های آموزشی خود از راهنمای بلدیاب استفاده کنید تا در معرفی دوره های خود و جذب شاگرد یا هنرجو موفق تر عمل کنید. (مشاهده راهنمای بلدیاب)

Baladyab اسماعیل محمدی

" اگر به دنبال دوره‌های آموزشی در هر زمینه ای به صورت خصوصی یا نیمه خصوصی هستید، یا می‌خواهید از دوره‌های برگزار شده توسط آموزشگاه‌های استان خود باخبر شوید، در وب سایت بلدیاب می‌توانید اساتید و آموزشگاه‌های که دوره شما را برگزار میکنند را پیدا کنید، در صورت نیاز با آنها تماس بگیرید و به صورت حضوری با آنها کلاس برگزار کنید. "

شما هم می توانید نظر خود را درباره سایت بلدیاب ثبت کنید.