تبلیغات
شما

شرایط تدریس در آموزشگاه زبان چیست؟

شرایط تدریس در آموزشگاه زبان چیست؟

تدریس در آموزشگاه زبان برای مدرسین زبان انگلیسی مزایای زیادی دارد. برای اینکه یک مدرس یا معلم انگلیسی بتواند در آموزشگاه‌های معتبر تدریس کند، باید با اصول و شیوه‌های نوین تدریس زبان انگلیسی آشنا باشد. همچنین برای تدریس در آموزشگاه زبان باید مدرک معتبر یا تحصیلات آکادمیک داشته باشد. هر چقدر مدرس زبان انگلیسی تسلط بیشتری بر روی موارد آموزشی و مطالب داشته باشد، به تعداد جذب دانش آموزان و شاگردان خصوصی بیشتر کمک می‌کند.

تدریس در آموزشگاه به دلیل تعامل استاد با دانش آموزان در یادگیری زبان تاثیر زیادی دارد. نکته مهمی که نباید فراموش شود این است که آموزشگاه باید استانداردهای لازم را برای تدریس مدرس و دانش آموزان فراهم کند. در ادامه مطلب از وب سایت انتخاب معلم خصوصی بلدیاب، شما را با شرایط تدریس در آموزشگاه آشنا می‌کنیم.

 

آموزشگاه زبان چیست؟

به موسسات و مجموعه‌های آموزشی؛ که بر اساس استانداردهای تعیین شده و گرفتن مجوزهای لازم و تایید شده؛ امکانات مناسبی را جهت آموزش و یادگیری یک یا چند زبان خارجی به دانش آموزان و فراگیران می‌دهند؛ آموزشگاه زبان می‌گویند. تدریس در آموزشگاه زبان توسط مدرس باید بر اساس استانداردهای تعیین شده باشد، تا در نهایت منجر به یادگیری زبان انگلیسی و رضایت دانش آموزان و فراگیران شود. داشتن دانش در این رشته از شرایط تدریس در آموزشگاه است که مدرس زبان انگلیسی باید داشته باشد. باید دارای مدرک دانشگاهی و در رشته زبان تحصیل کرده باشد. همچنین باید دارای گواهینامه TTC باشد. اگر مدرس در رشته زبان تحصیلات اکادمیک ندارد; باید علاوه بر دانش کافی در این زمینه و گذراندن دوره TTC که توسط هر آموزشگاه جداگانه برگزار می‌شود; دارای مدرک بین المللی هم باشد.

برای تدریس در آموزشگاه ملاک تنها مدرک و دانش نیست. یک مدرس و معلم خصوصی زبان انگلیسی باید دارای مهارت‌های مختلف مانند مدیریت کلاس، برنامه ریزی، مهارت‌های زبانی و روش تدریس درست باشد. هر چقدر مدرس زبان با تکنیک‌ها و روش‌های تدریس جدید و انتقال مطالب آشناتر باشد، منجر به یادگیری بهتر فراگیران می‌شود.

 

برای تدریس در آموزشگاه زبان چگونه مدرس زبان انگلیسی شویم؟

علاوه بر داشتن دانش زبان انگلیسی، لازم است که مدرس جهت تدریس در آموزشگاه زبان مهارت تدریس را داشته باشد. بهترین روش یا راه برای مدرس زبان انگلیسی شدن، تحصیل در رشته زبان انگلیسی و داشتن مدرک آکادمیک است. شرایط تدریس در آموزشگاه‌ها متفاوت است. بعضی از موسسات تنها مدرک اکادمیک و دانشگاهی را قبول دارند و بعضی از موسسات اگر مدرس گواهینامه‌های لازم مانند TTC را داشته باشند، با تدریس مدرس موافقت می‌کنند. در کنار داشتن مدرک دانشگاهی و گواهینامه‌های معتبر زبان؛ مهم است که مدرس و معلم خصوصی زبان؛ مهارت لازم را برای تدریس و انتقال مطالب به فراگیران داشته باشد.

 

شیوه تدریس در آموزشگاه زبان

 

استفاده از روش‌های تدریس نوین، مشارکت دادن فراگیران و تعامل با آن‌ها در کلاس، کمک می‌کند تا فرایند یادگیری زبان بهتر پیش برود و در ذهن آن‌ها تثبیت شود. برای اینکه مدرسین در آموزشگاه تدریس کنند لازم است در امتحان تعیین سطح آن آموزشگاه شرکت کنند و همچنین مدارک بین المللی در این زمینه را داشته باشند. برای تدریس در آموزشگاه زبان به عنوان مدرس زبان انگلیسی باید ویژگی هایی داشته باشید که شامل موارد زیر است:

 

داشتن روش تدریس اصولی و جدید جهت تدریس در آموزشگاه زبان:

برای اینکه بتوانید مدرس زبان انگلیسی شوید و در آموزشگاه‌های معتبر تدریس کنید؛ لازم است که از تکنیک‌های تدریس و روش تدریس اصولی استفاده کنید؛ تا فرایند یادگیری زبان بهتر پیش برود. گذاشتن انرژی در ساعات تدریس در آموزشگاه، استفاده از روش‌های تدریس فعال و تعامل با فراگیران کمک می‌کند; تا علاوه بر گرم بودن فضای کلاس; مطالب در ذهن فراگیران بهتر تثبیت شود. همچنین باعث می‌شود تا توسط دانش آموزان و فراگیران به دیگران هم معرفی شوید و در سیستم ارزشیابی آموزشگاه، رضایت بیشتری در کارنامه و سوابق شما ثبت شود.

 

توانایی برقراری ارتباط خوب و موثر با فراگیران هنگام تدریس در آموزشگاه زبان:

برای اینکه بتوانید یک مدرس زبان انگلیسی موفق شوید لازم است که با مهارت‌های ارتباطی تصویری، کلامی و غیر کلامی آشنا باشید. داشتن این مهارت‌ها کمک می‌کند تا در انتقال مطالب به فراگیران موفق‌تر باشید. همچنین کمک می‌کند تا علاوه بر یادگیری بهتر دانش آموزان و فراگیران، متوجه شوید که آیا مطالب را درک کردند یا هنوز در یادگیری زبان مشکل دارند. برای تدریس در آموزشگاه زبان، انتقال خوب مطالب، ایجاد محیط آموزشی مثبت و ایمن و در نهایت بهتر پیش رفتن فرایند یادگیری زبان، مدرس باید بتواند ارتباط خوب و موثری با فراگیران برقرار کند.

 

تسلط داشتن به مطالب و تعهد به تدریس:

یکی از شرایط تدریس در آموزشگاه زبان این است که مدرس دانش و تسلط کافی بر روی منابع داشته باشد. همچنین با استفاده از تکنیک‌های تدریس، آن‌ها را به فراگیران انتقال دهد. تعهد داشتن مدرس زبان انگلیسی به آموزش و داشتن علاقه و انگیزه کمک می‌کند تا دانش آموزان ترغیب به یادگیری زبان شوند و پیشرفت چشمگیری داشته باشند.

 

حقوق معلم زبان در آموزشگاه

حقوق و دستمزد مدرس و معلم زبان در آموزشگاه به عوامل مختلفی بستگی دارد. این عوامل شامل موارد زیر است:

 • تدریس به صورت خصوصی یا گروهی
 • کلاس‌ها به صورت آنلاین یا حضوری
 • تعداد جلسات تدریس
 • میزان ساعات تدریس
 • سابقه مدرس زبان انگلیسی
 • رده سنی فراگیران
 • سطح آموزش فراگیران

همچنین اینکه مدرس در آموزشگاه به صورت تمام وقت یا پاره وقت تدرس می‌کند بر میزان حقوق آن تاثیر دارد. تعیین حقوق می‌تواند بر میزان ساعات یا تعداد جلسات باشد. تدریس در آموزشگاه زبان از ساعتی حداقل 50000 تومان شروع می‌شود. با توجه به اینکه مدرس در چه آموزشگاهی تدریس می‌کند؛ اگر تمام وقت باشد؛ حداقل دریافتی آن بین 5 تا 6 میلیون تومان است.

نکته مهم این است که برگزاری کلاس‌های خصوصی زبان اگر به صورت آنلاین باشد هزینه کمتری دارد. همچنین اگر دانش آموزان و فراگیران با مدرس زبان قرارداد ببندند، هزینه تدریس کمتر است. اگر با آموزشگاه باشد به دلیل دریافت پورسانت توسط آموزشگاه، هزینه بالاتر است.

 

جمع بندی

مدرسین و اساتید زبان برای تدریس در آموزشگاه زبان باید توجه کنند که آموزشگاه معتبر باشد. با مراجعه به وب سایت بلدیاب؛ که یکی از وب سایت‌های معتبر با سابقه درخشان در زمینه تدریس خصوصی است؛ می‌توانید جهت ثبت تدریس خصوصی، جذب شاگرد و تدریس در آموزشگاه درخواست خود را ثبت کنید.

 • تاریخ و ساعت انتشار :
  10:01       1401/02/27
 • تعداد بازدید :
  88
 • پسندیده :

کلمات کلیدی

تدریس در آموزشگاه زبان

یادگیری زبان

مدرس زبان انگلیسی


دسته بندی

تدریس


درخواست معلم خصوصی یا آموزشگاه

اگر به دنبال انتخاب معلم خصوصی حرفه ای یا دوره های آموزشی در آموزشگاه های معتبر هستید؛ با ثبت اطلاعات خود در فرم درخواست معلم خصوصی یا رزرو آموزشگاه می توانید هر چه سریعتر به کمک بلدیاب کلاس خصوصی یا گروهی مناسب خود را بیابید. (مشاهده فرم درخواست)

اجاره فضای آموزشی خصوصی و گروهی

اگر برای برگزاری کلاس های خصوصی, نیمه خصوصی یا گروهی خود نیاز به فضای آموزشی دارید، سایت بلدیاب امکانی برای شما فراهم کرده تا بتوانید با توجه به شرایط تدریس تان، اقدام به اجاره فضای آموزشی مناسب خود نمایید. (مشاهده مکان های آموزشی)

بلدیاب چگونه کار میکنید؟

سایت بلدیاب با معرفی و تبلیغ دوره های آموزشی مدرسین خصوصی و آموزشگاهای کل کشور فضایی را فراهم نموده تا کاربرانی که نیاز به دوره های آموزشی مختلف دارند با یک جست و جوی ساده در بلدیاب بتوانند مدرس یا آموزشگاه مناسب خود را بیابند و اطلاعات تماس آنها را مشاهده کنند. (درخواست دوره های آموزشی)

‌شرایط همکاری با بلدیاب

مدرسین خصوصی و آموزشگاه داران محترم می توانند برای تبلیغ دوره های آموزشی خود و جذب شاگرد برای کلاس های خصوصی و گروهی ، در هر زمینه ای (درسی، فنی، هنری، ورزشی، مالی ، حسابداری، کسب و کار و ... ) در سایت بلدیاب ثبت نام کنند و از خدمات آن استفاده نمایند. (ثبت نام و همکاری)

راهنمای تصویری استفاده از سایت بلدیاب

اگر مدرس خصوصی هستید یا آموزشگاه دارید بهتر است قبل از ثبت دوره های آموزشی خود از راهنمای بلدیاب استفاده کنید تا در معرفی دوره های خود و جذب شاگرد یا هنرجو موفق تر عمل کنید. (مشاهده راهنمای بلدیاب)

Baladyab اسماعیل محمدی

" اگر به دنبال دوره‌های آموزشی در هر زمینه ای به صورت خصوصی یا نیمه خصوصی هستید، یا می‌خواهید از دوره‌های برگزار شده توسط آموزشگاه‌های استان خود باخبر شوید، در وب سایت بلدیاب می‌توانید اساتید و آموزشگاه‌های که دوره شما را برگزار میکنند را پیدا کنید، در صورت نیاز با آنها تماس بگیرید و به صورت حضوری با آنها کلاس برگزار کنید. "

شما هم می توانید نظر خود را درباره سایت بلدیاب ثبت کنید.