تبلیغات
شما

چگونه برای تدریس ریاضی کنکور معلم خصوصی موفقی شویم؟

چگونه برای تدریس ریاضی کنکور معلم خصوصی موفقی شویم؟

تدریس ریاضی کنکور برای دانش آموزان و داوطلبان کنکور بسیار مهم است. معلم خصوصی ریاضی در کلاس‌های تدریس خصوصی کنکور زمانی برای آزمون و خطا ندارد. به دلیل اهمیت تدریس ریاضی کنکور معم باید نسبت به روش‌های تدریس ریاضی و سرفصل‌های مربوطه مسلط باشد؛ تا فرایند یادگیری هر چه بهتر پیش رود. ریاضی یک درس مفهومی است و با حفظ کردن فرمول‌ها موفقیتی در کنکور حاصل نمی‌شود. برای یادگیری مباحث ریاضی به صورت مفهومی از معلم خصوصی ریاضی کمک گرفته می‌شود. در ادامه مطلب از وب سایت تدریس خصوصی بلدیاب، شما را با روش‌های مهم تدریس ریاضی آشنا می‌کنیم.

 

 

چگونه معلم خصوصی ریاضی کنکور شویم؟

 

با توجه به اهمیت کنکور برای دانش آموزان و والدین آن‌ها در کلاس‌های تدریس خصوصی، معلم باید شرایط لازم را داشته باشد و بتواند دانش آموزان را برای کنکور آماده کند. برای اینکه بتوانید یک معلم خصوصی ریاضی شوید و در تدریس ریاضی کنکور موفق باشید; لازم است که دارای شرایط زیر باشید.

 

 

علاقه مندی به درس ریاضی:

 

در درجه اول برای اینکه بتوانید درس ریاضی کنکور را خصوصی تدریس کنید؛ باید به درس ریاضی علاقمند باشید. ریاضی کنکور یک آزمون سخت است؛ پس مدرس خصوصی ریاضی باید ارتباط و تعامل خوبی را با دانش آموز برقرار کند. در طول کلاس خونسرد و مدیریت خوبی داشته باشد و در نهایت مفاهیم و مطالب درسی را به صورت پیوسته و آرام تدریس کند. با یک برنامه منظم و تدوین شده معلم می‌تواند به دانش آموز کمک کند تا تسلط لازم را بر مطالب داشته باشد و در آزمون کنکور ریاضی موفق شود.

 

 

آشنایی با وب سایت‌های تدریس خصوصی مانند بلدیاب:

 

برای معلم خصوصی ریاضی کنکور شدن، لازم است که به صورت جدی فعالیت داشته باشید. برای معرفی خود باید از روش‌های جذب شاگرد خصوصی استفاده کنید. همچنین می‌توانید درخواست خود را در وب سایت بلدیاب ثبت کنید و به عنوان معلم خصوصی ریاضی کنکور شروع به کار کنید.

 

 

تسلط بر روی روش‌های تدریس ریاضی کنکور:

 

برای تدریس ریاضی کنکور لازم است مدرس بر روش‌های تدریس ریاضی تسلط کامل را داشته باشد. برای یک تدریس ریاضی کنکور عالی لازم است معلم خصوصی موارد زیر را رعایت کند:

 • تدریس مطالب و مفاهیم ریاضی ساده و شفاف باشد و به صورت ساده عمل شود. از روش پلکانی از آسان به سخت تمرینات حل شوند.
 • یادگیری درس ریاضی با حل تمرینات اتفاق می‌افتد. مهم است معلم خصوصی از تکالیف سرگرم کننده و متنوع استفاده کند.
 • تسلط معلم ریاضی بر روی مطالب درسی و مفاهیم ریاضی مهم است.
 • مدرس خصوصی ریاضی باید وضعیت دانش آموز را به صورت منظم ارزیابی کند و در صورت نیاز به توضیح سر فصل خاص، وقت بیشتری بگذارد.
 • تنها به حل سوالات تستی اکتفا نکند زیرا یادگیری درس ریاضی از طریق حل تمرین است.
 • کلاس خصوصی ریاضی به صورت تعاملی پیش برود; تا علاوه بر تمایل بیشتر دانش آموز به یادگیری; تدریس ریاضی کنکور هم خوب پیش برود.

 

 

چگونه معلم ریاضی خوبی باشیم؟

 

ملاک معلم ریاضی خوب بودن کیفیت آموزش و تدریس آن است. در حالت کلی برای معلم ریاضی خوب بودن باید دارای ویژگی‌های زیر باشید:

 

 • به طور پیوسته در حال یادگیری و افزایش دانش خود در رابطه با درس ریاضی باشید.
 • با توجه به سنگین و پیچیده بودن درس ریاضی برای یادگیری بهتر به دانش آموزان انگیزه دهید و آن‌ها را تشویق کنید.
 • به عنوان یک مدرس ریاضی حرفه ای هنگام آموزش و تدریس ریاضی کنکور حمایت کافی را از دانش اموزان داشته باشید.
 • تعامل خوبی با دانش آموزان و داوطلبان داشته باشید و آن‌ها را درگیر حل تمرینات کنید.

 

 

روش‌های کاربردی برای تدریس ریاضی

 

معلمان خصوصی ریاضی برای تدریس ریاضی کنکور تاثیرگذار باید از روش‌های تدریس اصولی و کاربردی ریاضی کمک بگیرند. تفهیم مفاهیم ریاضی به دانش آموزان و ایجاد انگیزه برای یادگیری بیشتری در دانش آموزان و فراگیران سخت است. در ادامه معلم خصوصی ریاضی می‌تواند با کمک این راهکارها، تدریس ریاضی کاربردی داشته باشد.

 

روش تدریس ریاضی کنکور

 

 

مشخص کردن مباحث با تسلط کامل:

 

برای اینکه معلم بتواند در کلاس‌های تدریس خصوصی ریاضی موفق باشد و دانش آموز مطالب را یاد بگیرد؛ باید مباحث مربوط به ریاضی که بر آن‌ها تسلط کامل دارد را؛ بداند. هر چقدر تخصصی‌تر پیش روند؛ موفق‌تر خواهند بود.

 

 

تهیه جزوه از آموخته‌ها و دانش خود:

 

در تدریس ریاضی کنکور معلم با توجه به تسلطی که بر روی مطالب دارد؛ برای جلوگیری از اتلاف وقت در تایم کلاس خصوصی؛ بهتر است جزوه تهیه کند؛ که به نوعی یک روش تبلیغاتی برای معلم خصوصی هم هست.

 

 

آموزش مباحث پایه به صورت کامل:

 

از روش‌های کاربردی تدریس ریاضی می‌توانیم به آموزش مفاهیم پایه اشاره کنیم. برای یادگیری ریاضی و تسلط بر مفاهیم آن دانش آموزان باید ابتدا مفاهیم پایه را کامل یاد بگیرند. تدریس مفاهیم پایه به زبان آسان توسط معلم خصوصی ریاضی به یادگیری بیشتر کمک می‌کند و در مراحل بعد دانش آموز برای کنکور آمادگی بیشتر در درس ریاضی خواهد داشت.

 

 

برگزاری امتحانات کوتاه در تدریس ریاضی کنکور:

 

برای حاصل شدن موفقیت در تدریس ریاضی لازم است معلم خصوصی از تکنیک یا روش هوشمندانه امتحانات کوتاه و در حد دو سوال استفاده کند. پاسخ دهی دانش آموزان نشان دهنده سطح یادگیری آن‌ها از مباحث پایه است و میزان تسلط آن‌ها سنجیده می‌شود.

 

 

آموزش تکنیک‌های تستی:

 

در کنار یادگیری و تسلط دانش آموزان بر مباحث پایه، باید با نکات و تکنیک‌های تستی هم آشنا شوند. داوطلبان کنکور برای پاسخ سوالات ریاضی کنکور نیاز دارند که از راه حل‌های اصولی و کوتاه استفاده کنند؛ تا با کمبود زمان مواجه نشوند. در کلاس‌های تدریس خصوصی ریاضی این امکان برای دانش آموزان و داوطلبان فراهم می‌شود تا تکنیک‌های درست کنکور و راه حل‌های تستی کوتاه را یاد بگیرند.

 

 

جمع بندی

 

تدریس ریاضی کنکور در تمام رشته‌های تجربی، ریاضی و انسانی توسط معلم خصوصی ریاضی انجام می‌شود. برای آمادگی بیشتر دانش آموزان و داوطلبان جهت پاسخ دادن به تست‌های ریاضی در کنکور؛، لازم است کلاس‌های خصوصی ریاضی زیر نظر معلم خصوصی مجرب و مسلط برگزار شود تا علاوه بر یادگیری و تسلط بر تکنیک‌های تست زنی درس ریاضی؛ به موفقیت برسند. برای داشتن دسترسی به لیست اساتید و مدرسین برتر بلدیاب، می‌توانید درخواست معلم خصوصی خود را در وب سایت بلدیاب ثبت کنید.

 

 • تاریخ و ساعت انتشار :
  14:00       1401/10/20
 • تعداد بازدید :
  61
 • پسندیده :

کلمات کلیدی

تدریس ریاضی کنکور

معلم خصوصی ریاضی

کلاس‌های تدریس خصوصی


دسته بندی

تدریس


درخواست معلم خصوصی یا آموزشگاه

اگر به دنبال انتخاب معلم خصوصی حرفه ای یا دوره های آموزشی در آموزشگاه های معتبر هستید؛ با ثبت اطلاعات خود در فرم درخواست معلم خصوصی یا رزرو آموزشگاه می توانید هر چه سریعتر به کمک بلدیاب کلاس خصوصی یا گروهی مناسب خود را بیابید. (مشاهده فرم درخواست)

اجاره فضای آموزشی خصوصی و گروهی

اگر برای برگزاری کلاس های خصوصی, نیمه خصوصی یا گروهی خود نیاز به فضای آموزشی دارید، سایت بلدیاب امکانی برای شما فراهم کرده تا بتوانید با توجه به شرایط تدریس تان، اقدام به اجاره فضای آموزشی مناسب خود نمایید. (مشاهده مکان های آموزشی)

بلدیاب چگونه کار میکنید؟

سایت بلدیاب با معرفی و تبلیغ دوره های آموزشی مدرسین خصوصی و آموزشگاهای کل کشور فضایی را فراهم نموده تا کاربرانی که نیاز به دوره های آموزشی مختلف دارند با یک جست و جوی ساده در بلدیاب بتوانند مدرس یا آموزشگاه مناسب خود را بیابند و اطلاعات تماس آنها را مشاهده کنند. (درخواست دوره های آموزشی)

‌شرایط همکاری با بلدیاب

مدرسین خصوصی و آموزشگاه داران محترم می توانند برای تبلیغ دوره های آموزشی خود و جذب شاگرد برای کلاس های خصوصی و گروهی ، در هر زمینه ای (درسی، فنی، هنری، ورزشی، مالی ، حسابداری، کسب و کار و ... ) در سایت بلدیاب ثبت نام کنند و از خدمات آن استفاده نمایند. (ثبت نام و همکاری)

راهنمای تصویری استفاده از سایت بلدیاب

اگر مدرس خصوصی هستید یا آموزشگاه دارید بهتر است قبل از ثبت دوره های آموزشی خود از راهنمای بلدیاب استفاده کنید تا در معرفی دوره های خود و جذب شاگرد یا هنرجو موفق تر عمل کنید. (مشاهده راهنمای بلدیاب)

Baladyab اسماعیل محمدی

" اگر به دنبال دوره‌های آموزشی در هر زمینه ای به صورت خصوصی یا نیمه خصوصی هستید، یا می‌خواهید از دوره‌های برگزار شده توسط آموزشگاه‌های استان خود باخبر شوید، در وب سایت بلدیاب می‌توانید اساتید و آموزشگاه‌های که دوره شما را برگزار میکنند را پیدا کنید، در صورت نیاز با آنها تماس بگیرید و به صورت حضوری با آنها کلاس برگزار کنید. "

شما هم می توانید نظر خود را درباره سایت بلدیاب ثبت کنید.