تبلیغات
شما

سؤالاتی که هنگام انتخاب آموزشگاه زبان باید بپرسید

سؤالاتی که هنگام انتخاب آموزشگاه زبان باید بپرسید

 اگر می‌خواهید یک زبان جدید بیاموزید یا زبانی که از قبل بلد هستید را تقویت کنید، برنامه‌ی درست روی فرایند یادگیری شما تأثیر زیادی خواهد داشت.هنگام انتخاب آموزشگاه زبان مناسب، این سوالات ساده را بپرسید تا انتخاب‌های خود را محدود کنید، نیازهای خود را نشان دهید و کیفیت برنامه‌های موجود را ارزیابی کنید:

با مقالات بلدیاب همراه باشید

در هر کلاس چند دانش آموز وجود دارد؟
یادتان باشد تعداد بالای دانش‌آموزان لزوما چیز بدی نیست. با هم‌کلاسی‌های بیشتر فرصت‌های دوست پیدا کردن افزایش می‌یابد، گروه‌های مطالعه‌ی خارج از کلاس تشکیل می‌شود و می‌توانید به روش‌های مختلفی زبان یاد بگیرید.با این حال کلاس‌های کوچک و حتی خصوصی باعث می‌شوند زمان بیشتری با معلم داشته باشید و بتوانید کلاس را با توجه به نقاط ضعف و قوت خود تنظیم کنید.مدرک مدرسین چیست؟
مدرسین بیشتر آموزشگاه‌های زبان مدارک عالی دارند، اما در بعضی موارد این چنین نیست. از آموزشگاه زبان مورد نظر بخواهید در مورد مدرسینی که قرار است به شما تدریس کنند اطلاعاتی به شما بدهند. موارد دیگری که باید به آن‌ها توجه کنید از این قرارند: مدرس تا چه حد می‌تواند به زبان شما صحبت کند و شما قرار است با چند مدرس دیگر کلاس داشته باشید.
 


روش تدریس چگونه است؟
آموزشگاه‌های زبانی که با دانشگاه‌ها رابطه دارند روش تدریسی متفاوت از آموزشگاه‌های خصوصی خواهند داشت. هر کلاس زبان، ترکیبی از مکالمه، ارائه و تمرین است، اما میزان تمرکز آموزشگاه‌های زبان مختلف روی هرکدام از این فعالیت‌ها متفاوت است. به این فکر کنید که چطور بهتر یاد می‌گیرید و به دنبال برنامه‌ای متناسب با روش‌های یادگیری خود باشید.بعضی آموزشگاه‌های زبان برنامه‌‌هایی ارائه می‌دهند که در آن‌ها رویدادهای اجتماعی و فعالیت‌های فرهنگی نیز گنجانده شده‌ است. این تجربیات برای هم بافت کردن هر زبانی لازم است، اما زبان‌آموزان مبتدی نیاز به مسیریابی شخصی و تمرکز بیشتری دارند. مسئله‌ی مهم دیگر شیوه‌ی تدریس است. بعضی آموزشگاه‌ها نسخه‌ی رسمی زبان را تدریس می‌کنند و می‌خواهند زبان آموزان زبان را «صحیح» به کار بگیرند. این در حالی است که دیگر آموزشگاه‌ها بیشتر روی زبان‌ محاوره تمرکز دارند و ضرب المثل و لغاتی که استفاده‌های غیر رسمی دارند را تدریس می‌کنند. به جز ترجیحات شخصی، اهداف خود از یادگیری زبان را نیز به دقت بررسی کنید.


تعیین سطح چگونه انجام می‌شود؟
اینکه زبان‌آموزان چطور در کلاس‌ها پخش می‌شوند برای تمام آن‌ها مهم است. زبان‌آموزانی که تجربه‌ی بیشتری دارند می‌خواهند در کلاس‌هایی هم سطح با توانایی‌های شان حضور داشته باشند. مطمئن شوید آموزشگاه زبان مورد نظر کدام توانایی‌های زبانی را ارزیابی می‌کند و خود را برای نشان دادن بهترین عملکردتان آماده کنید. زبان‌آموزان مبتدی معمولا نباید نگران این باشند که در کدام سطح قرار می‌گیرند، اما باید به زبان‌آموزان دیگر توجه کنند. گاهی اوقات کلاس‌های مبتدیان از زبان آموزان ضعیف، با تجربه و متوسط پر می‌شود. مبتدیان در این کلاس‌ها مجبور می‌شوند سریع‌تر پیشرفت کنند اما ممکن است سرعت پیشرفت کلاس برای آن‌ها بیش از حد زیاد باشد.

فرق کلاس‌های فشرده با عادی چیست؟
کلاس‌های فشرده معمولا برنامه‌ی کلاس‌های عادی را دنبال می‌کنند اما ساعت تدریس بیشتری را در روز شامل می‌شوند. این می‌تواند فرصت مناسبی برای مطالعه‌ی بیشتر با یک معلم یا هم‌کلاسی باشد. این ساعات اضافی در کلاس‌های شلوغ‌تر فایده‌ی بیشتری دارند. اما اینکه این زمان اضافی چطور در برنامه‌ی فشرده صرف می‌شود از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر فعالیت‌های اضافی کلاس زبان شما با نیاز‌ها و علایق شما هماهنگ باشند کلاس‌های فشرده برای تان مناسب خواهند بود.
توجه داشته باشید که کلاس‌های فشرده روی زبان‌آموزان فشار زیادی وارد می‌کند و ممکن است آن‌ها را از یادگیری فراری دهد. اگر تصور می‌کنید این موضوع برای شما مسئله ساز می‌شود یک برنامه‌ی عادی که زمان زیادی برای مطالعه‌ی خارج از کلاس، کار با دیگر زبان‌آموزان، سفر و خوش گذرانی فراهم می‌کند برای شما انتخاب بهتری خواهد بود. 

  • تاریخ و ساعت انتشار :
    14:08       1395/11/13
  • تعداد بازدید :
    517
  • پسندیده :

کلمات کلیدی

انتخاب آموزشگاه

آموزشگاه زبان

بلدیاب لیست آموزشگاه

آموزشگاه زبان انگلیسی

آموزشگاه استان

کلاس آموزشگاه
چرا خواب‌هایمان را به این سرعت فراموش می‌کنیم؟

روانشناسان هنوز عملکرد خواب دیدن را درک نمی‌کنند. البته، به احتمال قریب به یقین، خواب دیدن با حافظه مرتبط است، چه از طریق کمک به ترکیب وقایع روزانه یا با امکانپذیر ساختن فراموشی جزئیات ناخواسته تا اطلاعات از مغزمان سرریز نکند. هر چند در این مورد، یادآوری رویاهای‌مان به نظر مفید نمی‌رسد. در طول خواب عمیق، سطح سروتونین و نورآدرنالین پایین است و این امر احتمالا بر یادآوری خواب اثر می‌گذارد.
ولی شاید دلیل اصلی این باشد که بیشتر خواب‌هایی که ما را از خواب می‌پرانند، منطقی هستند و رخدادهایشان به هم ربط دارند. وقتی به یاد می‌آورید که برای صبحانه چه چیزی خورده‌اید، احتمالا می‌توانید آن را با خاطره‌ی‌‌ بیدار شدن، اصلاح کردن و کارهای کوچک دیگری از این دست، ربط دهید. ولی خواب‌ها عموما غیرمنطقی هستند و رخدادهایشان هم غیرمرتبط با هم است. در نتیجه وقتی تلاش می‌کنیم آن‌ها را به خاطر بیاوریم، نمی‌توانیم یک روند منطقی را پی بگیریم و جزئیاتی که قبلا شفاف بودند، به سرعت محو می‌شوند.