تبلیغات
شما

آموزش فتوشاپ را از کجا شروع کنیم؟

آموزش فتوشاپ را از کجا شروع کنیم؟

آموزش فتوشاپ را از کجا شروع کنیم؟

آیا شما هم تصمیم به آغاز یادگیری فتوشاپ (Adobe Photoshop) گرفته‌اید؟ ما در این مقاله شما را با مهارت‌هایی آشنا خواهیم کرد که باید پیش از آغاز آموزش، آن‌ها را بیاموزید تا بتوانید به یک متخصص در فتوشاپ تبدیل شوید.

ادوبی فتوشاپ یک دروازه بزرگ برای بسیاری از افراد خلاق است. طراحی گرافیک و عکاسی، جزو مشاغلی است که بیش از همه از این نرم افزار استفاده می‌کنند. اما بسیاری از کاربران عادی یا حداقل کسانی که نیازمند استفاده از این برنامه طراحی هستند نیز به دنبال یادگیری فتوشاپ هستند.

اما چگونه باید آموزش فتوشاپ را فرابگیرید و مهارت‌های لازم را به دست آورید؟ در نقطه‌ی شروع، پیش از آن که بخواهید با خود برنامه کار کنید باید برخی از اصول اولیه را به عنوان پیش نیاز یاد بگیرید. ما در این مقاله به شما تکنیک‌هایی را خواهیم آموخت که می‌توانند سرعت پروسه‌ی یادگیری فتوشاپ را افزایش ببخشند.

با مقالات آموزشی بلدیاب همراه باشید

 

در ابتدا مبانی طراحی را یاد بگیرید

اگر شما معنا و مفهوم طراحی گرافیک را بدانید، یادگیری آن نیز برای شما قابل فهم‌تر و آسوده‌تر خواهد بود. شما باید مفهوم هم ترازی، کنتراست، فضای منفی، ریتم و غیره را بدانید.

منابع بی‌شماری به صورت رایگان و پرداختی برای یادگیری نکات دقیق طراحی وجود دارد. شما هنوز هم نباید از فتوشاپ استفاده کنید. اگر خیلی عجله دارید، می‌توانید برای یادگیری از مدرسه طراحی Canva استفاده کنید. همچنین HackDesign نیز یک خبرنامه عالی است که هر هفته منتشر می‌شود. با ثبت نام در این خبرنامه، هر هفته یک درس طراحی برای شما ارسال خواهد شد.

سپس بر روی مهارت ادراک رنگ تمرکز کنید و آن را بهبود ببخشید.

 

بر روی یادگیری هوشمندانه فتوشاپ متمرکز شوید

اما آیا می‌دانستید که می‌توانید از فتوشاپ برای ویرایش ویدیوها نیز استفاده کنید؟ یا پوسترهای تایپوگرافی شگفت انگیزی طراحی کنید؟ شما حتی می‌توانید یک ایمیل، خبرنامه HTML یا حتی تی شرت را نیز طراحی کنید. شاید رئیس شما بخواهد از آن برای طراحی سه بعدی نمونه کارها نیز استفاده کنید. شما فرصت‌های زیادی برای انتخاب یک مهارت یا موقعیتی که علاقه‌مند به آن هستید و میخواهید با فتوشاپ بر روی آن کار کنید، خواهید داشت.

فتوشاپ برای سه فضای کاری اصلی ملزومات، عکاسی، گرافیک و طرحی وب، تعبیه شده است. اما شما می‌توانید فضای کاری دلخواه خود را نیز با توجه به یادگیری هوشمندانه‌ای که در پیش گرفته‌اید بسازید.

 

یک متخصص فتوشاپ را دنبال کنید

یکی از آسان‌ترین راه‌های یادگیری فتوشاپ ، دنبال کردن یک حرفه‌ای و متخصص است. شاید پیدا کردن یک مربی در دنیای واقعی دشوار باشد، اما مربیان مجازی به راحتی می‌توانند به شما خدمات ارائه کنند. تنها کافیست تصمیم بگیدی در کدام بخش از فتوشاپ به آموزش نیاز دارید و سپس از متخصصان حاضر در اینترنت کمک بگیرید.

به طور مثال اگر می‌خواهید نقاشی دیجیتال را فرا بگیرید، یک هنرمند دیجیتالی پیدا کنید که آموزش‌های مرتبط با این موضوع را ارائه می‌کند.

کارشناسان فتوشاپ خود شرکت ادوبی نیز نظیر جولیان کاست و‌تری وایت می‌توانند به شما کمک کنند. شما باید آن‌ها را در ادوبی تی وی (Adobe TV) پیدا کنید. .

 

با کارهای کوچک خودتان را به چالش بکشید

به طور مثال شخصی ممکن است از شما بخواهد تا پس زمینه‌ی یک عکس را حذف کنید. یا یک تصویر آسیب دیده را ترمیم کنید. این می‌تواند چالش خوبی برای شما باشد که با مسئولیت نیز همراه است. البته شاید به عنوان فردی مبتدی نتوانید نتایج دلخواهتان را حاصل کنید، اما به هر حال باید از یک جا آغاز کنید.

 

کلیدهای میانبر را حتما بیاموزید

و در انتها لازم به ذکر است که شرتکات‌های کیبورد در فتوشاپ نیز یکی دیگر از ملزوماتی است که شما باید آن‌ها را بیاموزید. راه‌های زیادی برای آموزش این شرتکات‌ها وجود دارد که می‌توانید استفاده کنید. در هر صورت هدف نهایی حفظ کردن شرتکات‌ها و استفاده از آن‌ها برای تسریع در انجام کارهای شماست.

منبع : makeuseof

 

  • تاریخ و ساعت انتشار :
    12:21       1397/05/25
  • تعداد بازدید :
    83
  • پسندیده :

کلمات کلیدی

آموزش فتوشاپ

photoshop

طراحی گرافیک


دسته بندی

نرم افزار


برخی از اشتباهات مدیران

مدیران عاملی که همه گزینه‌های ممکن را پیش روی خود نگاه می‌دارند معمولا هیچ‌کدام را اجرا نخواهند کرد. بنگاه‌هایی که همه قسمت‌های بازار را هدف می‌گیرند معمولا دست‌آخر به هیچ‌کدام دست نمی‌یابند. فروشنده‌ای که همه معامله‌ها را تعقیب می‌کند در انتها هیچ معامله‌ای را جوش نخواهد داد.
یک استراتژی کسب‌و‌کار در درجه اول بیانیه‌ای است برای چیزهایی که نباید مشغول‌شان شویم. یک استراتژی مشابه برای زندگی‌تان قرار دهید: چیزهایی را که نباید در زندگی دنبال کنید، روی کاغذ بیاورید. به عبارت دیگر به یک تصمیم حساب‌شده برای آزادکردن برخی امکانات برسید و هر وقت گزینه‌ای مطرح شد آن را با فهرست آنچه که نباید سراغ‌شان بروید و درگیرشان شوید بسنجید. این کار نه‌تنها شما را از به دردسر افتادن حفظ می‌کند، بلکه کلی از زمانتان را برای اندیشیدن آزاد خواهد کرد. یک بار این فکر سخت را به سرانجام برسانید و بعد به‌جای آنکه هر بار که دری گشوده‌شد بنشینید و ذهن‌تان را مشغول کنید، فقط به این لیست مراجعه کنید.