تبلیغات
شما

بررسی فرآیند عارضه یابی سازمانی شرکت ماموت بر مبنای ارزیابی متوازن با روش AHP

چکیده

عارضه یابی روشی سیستماتیک و علمی جهت شناسایی ،طبقه بندی و ریشه یابی عارضه‌ها و اثرات سوء آنها در کارکرد سازمان و تدوین برنامه‌های کاری برای رفع آن‌ها در سازمان است.این پژوهش در دو مرحله صورت گرفت:مرحله اول شناخت علت هاو عارضه‌ها و مرحله دوم راهکارهایی جهت رفع آن‌ها ارائه شد.عارضه یابی سازمانی یکی از روش‌های جامع  ارزیابی عملکرد می‌باشد. کارت امتیازی متوازن از جمله ابزارهای جدیدی است که سازمان‌ها را در اندازه گیری عملکردشان یاری می‌کندو از آن می‌توان  برای تعیین عارضه‌های موجود در سازمان نیز استفاده کرد.ارزیابی متوازن علاوه بر معیارهای مالی که بیانگر نتایج کارهایی که در گذشته انجام شده است ، معیارهای عملیاتی مکمل در زمینه رضایت مشتریان ، فرایندهای داخلی وفعالیت‌های بهبود و نوآوری سازمان را نیز در بر می‌گیرد.

در این پژوهش عارضه‌های شرکت از نظر سنجه‌های مالی ، مشتری ، فرآیندهای داخلی و رشد و یادگیری بررسی و پس از شناسایی الویت بندی شدند.سپس برای رفع علت‌ها راهکارهایی ارائه گردید.نوع روش تحقیق در این پژوهش توصیفی-پیمایشی می‌باشد.منابع اصلی تحقیق عمدتاً گزارش‌ها و مستندات شرکت مورد بررسی می‌باشدعلت‌ها و راهکارها به روش AHP با استفاده از نرم افزار Expert Choice الویت بندی شدند.

  • تاریخ و ساعت انتشار :
    09:10       1396/09/01
  • تعداد بازدید :
    1596
  • پسندیده :

کلمات کلیدی

عارضه یابی سازمانی

رویکردارزیابی متوازن

عملکرد سازمانی

توسعه سازمانی

مدیریت استراتژیک.


دسته بندیمقالات مرتبط

دلیل اصلی شکست استارت‌آپ‌ها - توسعه جغرافیایی غلط

موقعیت جغرافیایی از چند جهت مهم است. اولین نکته این است که باید میان مفهوم استارت‌آپ و موقعیت جغرافیایی آن هماهنگی وجود داشته باشد. 

استارت‌آپ Meetro این‌طور اعلام کرده است: «ما محصول خود را ارائه دادیم و آن را به تمامی دوستان خود در شیکاگو معرفی کردیم. بعد به مهم‌ترین روزنامه‌های محلی سفارش دادیم تا مقالات خوب و دقیقی در مورد محصول بنویسند. همه چیز داشت خوب پیش می‌رفت... اما خیلی زود متوجه یک مشکل شدیم و آن هم این‌که اگر ۱۰۰ کاربر فعال در شیکاگو داری، دلیل نمی‌شود که بیشتر از یکی دو کاربر در میلواکی داشته باشی که فقط چند صد کیلومتر با ما فاصله دارد؛ دیگر چه برسد به نیویورک و سان‌فرانسیسکو. نرم‌افزار و مفهوم ما نمی‌توانست از حد مرزهای فیزیکی خود فراتر برود.»

موقعیت جغرافیایی، دلیل شکست برخی از تیم‌های دورکاری هم بوده است. کلید کار این است که اگر تیم شما قرار است از راه دور کار کند، باید راه ارتباطی موثری پیدا کنید؛ در غیر این‌صورت، فقدان همکاری تیمی و برنامه‌ریزی منجر به شکست خواهد شد. استارت‌آپ Devver این‌طور نوشته است: «مهم‌ترین مشکل تیم‌های دورکاری، مسایل اداری است. مدیریت لیست حقوقی، بیکاری، بیمه و غیره در سراسر یک استان خیلی سخت است... و اگر تیم خیلی کوچک باشد، فقط مایه‌ دردسر و اتلاف وقت است.»