تبلیغات
شما

بررسی فرآیند عارضه یابی سازمانی شرکت ماموت بر مبنای ارزیابی متوازن با روش AHP

چکیده

عارضه یابی روشی سیستماتیک و علمی جهت شناسایی ،طبقه بندی و ریشه یابی عارضه‌ها و اثرات سوء آنها در کارکرد سازمان و تدوین برنامه‌های کاری برای رفع آن‌ها در سازمان است.این پژوهش در دو مرحله صورت گرفت:مرحله اول شناخت علت هاو عارضه‌ها و مرحله دوم راهکارهایی جهت رفع آن‌ها ارائه شد.عارضه یابی سازمانی یکی از روش‌های جامع  ارزیابی عملکرد می‌باشد. کارت امتیازی متوازن از جمله ابزارهای جدیدی است که سازمان‌ها را در اندازه گیری عملکردشان یاری می‌کندو از آن می‌توان  برای تعیین عارضه‌های موجود در سازمان نیز استفاده کرد.ارزیابی متوازن علاوه بر معیارهای مالی که بیانگر نتایج کارهایی که در گذشته انجام شده است ، معیارهای عملیاتی مکمل در زمینه رضایت مشتریان ، فرایندهای داخلی وفعالیت‌های بهبود و نوآوری سازمان را نیز در بر می‌گیرد.

در این پژوهش عارضه‌های شرکت از نظر سنجه‌های مالی ، مشتری ، فرآیندهای داخلی و رشد و یادگیری بررسی و پس از شناسایی الویت بندی شدند.سپس برای رفع علت‌ها راهکارهایی ارائه گردید.نوع روش تحقیق در این پژوهش توصیفی-پیمایشی می‌باشد.منابع اصلی تحقیق عمدتاً گزارش‌ها و مستندات شرکت مورد بررسی می‌باشدعلت‌ها و راهکارها به روش AHP با استفاده از نرم افزار Expert Choice الویت بندی شدند.

  • تاریخ و ساعت انتشار :
    09:10       1396/09/01
  • تعداد بازدید :
    1985
  • پسندیده :

کلمات کلیدی

عارضه یابی سازمانی

رویکردارزیابی متوازن

عملکرد سازمانی

توسعه سازمانی

مدیریت استراتژیک.


دسته بندیمقالات مرتبط

دلیل اصلی شکست استارت‌آپ‌ها - شبکه‌سازی بد

اغلب این شکایت را از کارآفرینان استارت‌آپی می‌شنویم که شبکه‌ای ندارند یا سرمایه‌گذاری را نمی‌شناسند. اما جالب اینکه برخی از کارآفرینان اعلام کردند دلیل شکست استارت‌آپ آن‌ها عدم استفاده از شبکه‌های موجود بوده است.

کیکو (Kiko) در این مورد نوشته است: «سرمایه‌گذاران را در کار دخیل کنید. سرمایه‌گذارها می‌خواهند به شما کمک کنند. از همان اول آن‌ها را در کار شریک کنید و از درخواست کمک ابایی نداشته باشید. فکر می‌کنم اشکال اولیه‌ ما این بود که می‌خواستیم همه‌ کارها را خودمان انجام دهیم (و یاد بگیریم). شاید دلیلش نگرانی ناشی از تازه‌وارد بودن در جهان کسب‌وکار بود. اما چنین کاری اشتباه است.»