تبلیغات
شما

بررسی فرآیند عارضه یابی سازمانی شرکت ماموت بر مبنای ارزیابی متوازن با روش AHP

چکیده

عارضه یابی روشی سیستماتیک و علمی جهت شناسایی ،طبقه بندی و ریشه یابی عارضه‌ها و اثرات سوء آنها در کارکرد سازمان و تدوین برنامه‌های کاری برای رفع آن‌ها در سازمان است.این پژوهش در دو مرحله صورت گرفت:مرحله اول شناخت علت هاو عارضه‌ها و مرحله دوم راهکارهایی جهت رفع آن‌ها ارائه شد.عارضه یابی سازمانی یکی از روش‌های جامع  ارزیابی عملکرد می‌باشد. کارت امتیازی متوازن از جمله ابزارهای جدیدی است که سازمان‌ها را در اندازه گیری عملکردشان یاری می‌کندو از آن می‌توان  برای تعیین عارضه‌های موجود در سازمان نیز استفاده کرد.ارزیابی متوازن علاوه بر معیارهای مالی که بیانگر نتایج کارهایی که در گذشته انجام شده است ، معیارهای عملیاتی مکمل در زمینه رضایت مشتریان ، فرایندهای داخلی وفعالیت‌های بهبود و نوآوری سازمان را نیز در بر می‌گیرد.

در این پژوهش عارضه‌های شرکت از نظر سنجه‌های مالی ، مشتری ، فرآیندهای داخلی و رشد و یادگیری بررسی و پس از شناسایی الویت بندی شدند.سپس برای رفع علت‌ها راهکارهایی ارائه گردید.نوع روش تحقیق در این پژوهش توصیفی-پیمایشی می‌باشد.منابع اصلی تحقیق عمدتاً گزارش‌ها و مستندات شرکت مورد بررسی می‌باشدعلت‌ها و راهکارها به روش AHP با استفاده از نرم افزار Expert Choice الویت بندی شدند.

  • تاریخ و ساعت انتشار :
    09:10       1396/09/01
  • تعداد بازدید :
    2985
  • پسندیده :

کلمات کلیدی

عارضه یابی سازمانی

رویکردارزیابی متوازن

عملکرد سازمانی

توسعه سازمانی

مدیریت استراتژیک.


دسته بندیمطالب آموزشی مرتبط

درخواست معلم خصوصی یا آموزشگاه

اگر به دنبال انتخاب معلم خصوصی حرفه ای یا دوره های آموزشی در آموزشگاه های معتبر هستید؛ با ثبت اطلاعات خود در فرم درخواست معلم خصوصی یا رزرو آموزشگاه می توانید هر چه سریعتر به کمک بلدیاب کلاس خصوصی یا گروهی مناسب خود را بیابید. (مشاهده فرم درخواست)

اجاره فضای آموزشی خصوصی و گروهی

اگر برای برگزاری کلاس های خصوصی, نیمه خصوصی یا گروهی خود نیاز به فضای آموزشی دارید، سایت بلدیاب امکانی برای شما فراهم کرده تا بتوانید با توجه به شرایط تدریس تان، اقدام به اجاره فضای آموزشی مناسب خود نمایید. (مشاهده مکان های آموزشی)

بلدیاب چگونه کار میکنید؟

سایت بلدیاب با معرفی و تبلیغ دوره های آموزشی مدرسین خصوصی و آموزشگاهای کل کشور فضایی را فراهم نموده تا کاربرانی که نیاز به دوره های آموزشی مختلف دارند با یک جست و جوی ساده در بلدیاب بتوانند مدرس یا آموزشگاه مناسب خود را بیابند و اطلاعات تماس آنها را مشاهده کنند. (درخواست دوره های آموزشی)

‌شرایط همکاری با بلدیاب

مدرسین خصوصی و آموزشگاه داران محترم می توانند برای تبلیغ دوره های آموزشی خود و جذب شاگرد برای کلاس های خصوصی و گروهی ، در هر زمینه ای (درسی، فنی، هنری، ورزشی، مالی ، حسابداری، کسب و کار و ... ) در سایت بلدیاب ثبت نام کنند و از خدمات آن استفاده نمایند. (ثبت نام و همکاری)

راهنمای تصویری استفاده از سایت بلدیاب

اگر مدرس خصوصی هستید یا آموزشگاه دارید بهتر است قبل از ثبت دوره های آموزشی خود از راهنمای بلدیاب استفاده کنید تا در معرفی دوره های خود و جذب شاگرد یا هنرجو موفق تر عمل کنید. (مشاهده راهنمای بلدیاب)

Baladyab اسماعیل محمدی

" اگر به دنبال دوره‌های آموزشی در هر زمینه ای به صورت خصوصی یا نیمه خصوصی هستید، یا می‌خواهید از دوره‌های برگزار شده توسط آموزشگاه‌های استان خود باخبر شوید، در وب سایت بلدیاب می‌توانید اساتید و آموزشگاه‌های که دوره شما را برگزار میکنند را پیدا کنید، در صورت نیاز با آنها تماس بگیرید و به صورت حضوری با آنها کلاس برگزار کنید. "

شما هم می توانید نظر خود را درباره سایت بلدیاب ثبت کنید.