تبلیغات
شما

نکات مهم جهت انتخاب نرم افزار مدیریت آموزشگاه مناسب و خوب

 نکات مهم جهت انتخاب نرم افزار مدیریت آموزشگاه مناسب و خوب

در انتخاب یک نرم افزار آموزشگاه خوب نکات زیر حائز اهمیت است.

 

1. سابقه شرکت ارائه دهنده محصول:

پیشنهاد می‌کنیم شرکت هایی را برگزینید که بصورت تخصصی روی نرم افزار مدیریت آموزشگاه فعالیت می‌کنند و دارای سابقه چندین ساله هستند. پس سعی کنید از شرکت رسمی خرید داشته باشید تا طرف حساب شما شخص خاص نباشد بلکه تیمی پایدار باشد.

 

2. سابقه کارکرد نرم افزار :

معمولا نرم افزارهای آموزشگاه نو پا و تازه کار با سفارش یک یا چند مجموعه نوشته شده و شاید در حد رفع احتیاجات همان مراکز ،امکاناتی را فراهم آورند و هنوز به اصطلاح بازاری زیر بار نرفته و امتحان خود را پس نداده باشند. اطمینان به اینگونه نرم افزارها آموزشگاه دل شیر می‌خواهد!
پس نرم افزاری را برگزینید که سابقه کارکرد طولانی داشته باشد و تست‌های لازم که در بخشهای بعدی بیشتر توضیح می‌دهیم را سپری کرده و دارای اشکالات کمتری باشد.

 

3. بررسی امکانات

از بین نرم افزارهای مدیریت آموزشگاه موجود نرم افزاری را انتخاب کنید که حداقل 95% از نیازهایی را که قبلاً مدنظرتان بوده است را برآورده کند، اگر این درصد کمتر باشد بعدها با اضافه شدن نیازهایتان به مشکل خواهید خورد.

 

4. درخواست دموی حضوری

بر خلاف دمو‌های اینترنتی و حضوری و یا تلفنی، در دموی حضوری خیلی از مسائل برای شما روشن خواهد شد همچنین چون شخص دمو دهنده مسلط‌ترین فرد به نرم افزار مدیریت آموزشگاه در شرکت می‌باشد شما می‌توانید سطح علمی آن شرکت را بسنجید.

 

5. سطح دانش تیم پشتیبانی کننده

برخی از شرکت‌ها تیم پشتیبان جدای از برنامه نویسان دارند که می‌تواند روند دریافت پشتیبانی شما در چند مرحله زمانبر ختم به برنامه نویسان شود. پس از شرکت هایی خرید کنید که برنامه نویسان؛ خود مسئول پشتیبانی هستند یا حداقل افراد پشتیبان آشنا به برنامه نویسی باشند.

6. در ابتدای امر از شرکت بخواهید این مسائل را برای شما کاملاً روشن و شفاف کنند 

1)    به چه چیزی گارانتی گفته می‌شود؟ 
2)    پشتیبانی نرم افزار مدیریت آموزشگاه یعنی چه و چه مواردی را شامل می‌شود؟ 
3)    خدمات پس از فروش شامل چه مواردی است؟ 
4)    نرم افزار آموزشگاه محدودیت تاریخ یا تعداد دارد؟ 
5)    شرایط تمدید پشتیبانی با اتمام قرارداد پشتیبانی اولیه چیست؟ 
6)    آیا شرکت آماده ارائه پشتیبانی موردی هست و شرایط آن چیست؟ 
7)    پشتیبانی در محل ارائه می‌شود؟ 

 

7. ظاهر بین نباشید

عقلتان را پشت چشمتان پنهان نکنید و گول ظواهر را نخورید. ملاک هایی نظیر بزرگی مکان شرکت، تبلیغات بیشتر، حضور گسترده در نمایشگاه ها، رتبه شرکت و سایت پر زرق و برق و نرم افزار با ظاهر زیبا و رنگ بندی‌های متنوع فقط برای کاربران استفاده کننده جذابیت دارند ولی شما که مدیریت موسسه و آموزشگاه را بر عهده دارید و یا مسوول IT  شما باید به نکات فنی و همچنین پوشش احتیاجات بیشتر بها دهید. اگر چند نرم افزار را با امتیاز بالا کنار هم قرار دادید آنوقت به سراغ مسائل بالا بروید.

 

8 –  سرعت نرم افزار

شما هیچ راهی برای ارزیابی سرعت نرم افزار مدیریت آموزشگاه ندارید مگر اینکه از شرکت تولید کننده بخواهید شماره تماس بزرگترین مشتریانش را در اختیار شما قرار دهد و با تماس با مسئول مربوطه از حجم داده‌ها و همچنین سرعت نرم افزار روی سرور و همچنین کلاینت‌ها مطلع شوید.

 

9. قیمت نرم افزار

نرم افزار‌ها مدیریت آموزشگاه دارای امکانات و قیمیت‌های متفاوتی هستند. اگر بودجه محدودی را برای خرید نرم افزار کنار گذاشته اید و قیمت برای شما مهم‌تر از همه چیز است کار شما کمی سخت خواهد بود، چون مجبورید نرم افزار مدیریت آموزشگاهی را برگزینید که با بودجه شما همخوانی داشته باشد نه با نیازهای شما. ولی درصورت داشتن بودجه باز، نرم افزاری را خریداری نمایید که نسبت امکانات ارائه شده در آن به قیمت ، منصفانه و مناسب شما و نیازهای شما باشد.

10. توصیه‌های فنی :

الف ) مشخصه‌های کمی (Quantity Specification) 
1-    سیستم عامل (Operating System) 
قبل از خرید حتماً از شرکت بپرسید که نرم افزار مدیریت آموزشگاه با سیستم عامل مورد نظر شما سازگار است یا خیر. 
2-    محیط و ابزارهای برنامه سازی شما 
استفاده از ابزارهای مدرن و قدرتمند هر چند کم ولی در کیفیت نرم افزار بی-تاثیر نیست. 
3-    بانک اطلاعاتی (Database) 
یکی از مهم‌ترین قسمت‌های هر نرم افزار (نرم افزارهای مبتنی بر پایگاه داده) نوع بانک آن می‌باشد. بانک‌های اطلاعاتی نظیر SQL SERVER و Oracle از بانک‌های اطلاعاتی مشهور، محبوب و حرفه ای و بانک ACCESS از بانک‌های اطلاعاتی متوسط برای مصارف معمولی هستند. 
4-    قابلیت شبکه پذیری 
(تعداد کلاینت‌های نرم افزار محدودیتی ندارد و رایگان می‌باشد)

نکته : 
شبکه پذیری با تحت وب بودن فرق می‌کند. 
نرم افزار تحت وب به نرم افزاری می‌گویند که بر روی مرورگر اجرا می‌شود و معمولاً برای دسترسی بر روی اینترنت به کار می‌رود مانند سایت‌های یاهو یا ثبت نام‌های اینترنتی. 

ب ) مشخصه‌های کیفی (Quality Specification)
در میزان کیفیت نرم افزار مدیریت آموزشگاه فقط 2 عامل طراحی و ساخت وجود دارد که اگر ضریب هر کدام را 50% در نظر بگیریم 
بخش طراحی که شامل الگوریتمها میباشد هرگز توسط مصرف کننده قابل رویت و ارزیابی نیست پس کاربر هرگز نمیتواند به کیفیت واقعی نرم افزار پی ببرد 
ولی در عمل ، استفاده از نرم افزار مدیریت آموزشگاه مسائل را تا حدود زیادی روشن میکند 
مواردی از قبیل 
 عدم داشتن خطا در نرم افزار آموزشگاه
عدم مغایرت در خروجی یا گزارشات 
 سادگی و عدم پیچیدگی نرم افزار آموزشگاه
ظاهر و فرمهای نرم افزار آموزشگاه
گزارشات و خروجی ها 
داشتن راهنمای نرم افزار آموزشگاه و از این قبیل... را میتوان از موارد کیفی نرم افزار مدیریت آموزشگاه دانست

 

11. یکپارچگی: 

سعی کنید نیاز‌ها رایکپارچه ببینید و نرم افزار مدیریت آموزشگاهی را انتخاب کنید که این نیاز‌ها را در خود جای دهد حتی الامکان از خرید چند نرم افزار جزیره ای اجتناب کنید.

 

12.ارتقا نرم افزار:

حتی المکان از انتخاب نرم افزار مدیریت آموزشگاهی بدون ارتقا و از رده خارج از لحاظ تکنولوژی پرهیز کنید چون به مرور زمان نیاز‌های جدیدی برای شما حادث میگردد. نرم افزار نرم افزار مدیریت آموزشگاهی که پشتیبانی قوی و بروز رسانی مستمر داشته باشد می‌تواند تا چندین سال نیاز‌های شما را مرتفع نموده و لزومی به تعویض نرم افزار نداشته باشید.

 

نتیجه گیری

خرید یک نرم افزار نرم افزار مدیریت آموزشگاهی یعنی شروع رابطه مبتنی بر اعتماد 
پس در نهایت به شرکتی اعتماد کنید که قبل از هر چیز صداقت را سرلوحه کار خود قرار داده است 

منبع : shahvarims

  • تاریخ و ساعت انتشار :
    09:46       1396/06/21
  • تعداد بازدید :
    1462
  • پسندیده :

کلمات کلیدی

آموزشگاه

نرم افزار آموزشگاه

نرم افزار مدیریت آموزشگاه

نرم افزار تخصصی آموزشگاه

بهترین نرم افزار آموزشگاه
دلیل اصلی شکست استارت‌آپ‌ها - قیمت‌گذاری نامناسب

قیمت‌گذاری در ارتباط با موفقیت استارت‌آپ‌ها یکی از مهارت‌های خاص است و بررسی موارد شکست‌خورده نشان داده که قیمت‌گذاری محصول باید آن‌قدر بالا باشد تا هزینه‌های نهایی تولید را جبران کند و در عین حال، آن‌قدر کم باشد که مشتری به آن جلب شود.

استارت‌آپ Delight IO به شکل‌های مختلف با این مسئله درگیر بود و در این باره نوشته است: «گران‌ترین بسته‌ ماهانه‌ ما ۳۰۰ دلار قیمت داشت. مشتریانی که استفاده‌ مکرر داشتند، از قیمت شکایت نمی‌کردند؛ ولی ما نمی‌توانستیم انتظارات آن‌ها را برآورده کنیم. در ابتدا قیمت را بر اساس اعتبار مصرف شده در ضبط تعیین می‌کردیم. اما از آن‌جایی که مدت زمان ضبط تحت کنترل مشتری نبود، آن‌ها خیلی با احتیاط اعتبار را مصرف می‌کردند. بسته‌هایی که بر اساس حجم کلی ضبط‌ها قیمت‌گذاری می‌شد، منطقی‌تر بود و تعداد کاربران هم این مسئله را نشان می‌داد.»