تبلیغات
شما

نکات مهم جهت انتخاب نرم افزار مدیریت آموزشگاه مناسب و خوب

 نکات مهم جهت انتخاب نرم افزار مدیریت آموزشگاه مناسب و خوب

در انتخاب یک نرم افزار آموزشگاه خوب نکات زیر حائز اهمیت است.

 

1. سابقه شرکت ارائه دهنده محصول:

پیشنهاد می‌کنیم شرکت هایی را برگزینید که بصورت تخصصی روی نرم افزار مدیریت آموزشگاه فعالیت می‌کنند و دارای سابقه چندین ساله هستند. پس سعی کنید از شرکت رسمی خرید داشته باشید تا طرف حساب شما شخص خاص نباشد بلکه تیمی پایدار باشد.

 

2. سابقه کارکرد نرم افزار :

معمولا نرم افزارهای آموزشگاه نو پا و تازه کار با سفارش یک یا چند مجموعه نوشته شده و شاید در حد رفع احتیاجات همان مراکز ،امکاناتی را فراهم آورند و هنوز به اصطلاح بازاری زیر بار نرفته و امتحان خود را پس نداده باشند. اطمینان به اینگونه نرم افزارها آموزشگاه دل شیر می‌خواهد!
پس نرم افزاری را برگزینید که سابقه کارکرد طولانی داشته باشد و تست‌های لازم که در بخشهای بعدی بیشتر توضیح می‌دهیم را سپری کرده و دارای اشکالات کمتری باشد.

 

3. بررسی امکانات

از بین نرم افزارهای مدیریت آموزشگاه موجود نرم افزاری را انتخاب کنید که حداقل 95% از نیازهایی را که قبلاً مدنظرتان بوده است را برآورده کند، اگر این درصد کمتر باشد بعدها با اضافه شدن نیازهایتان به مشکل خواهید خورد.

 

4. درخواست دموی حضوری

بر خلاف دمو‌های اینترنتی و حضوری و یا تلفنی، در دموی حضوری خیلی از مسائل برای شما روشن خواهد شد همچنین چون شخص دمو دهنده مسلط‌ترین فرد به نرم افزار مدیریت آموزشگاه در شرکت می‌باشد شما می‌توانید سطح علمی آن شرکت را بسنجید.

 

5. سطح دانش تیم پشتیبانی کننده

برخی از شرکت‌ها تیم پشتیبان جدای از برنامه نویسان دارند که می‌تواند روند دریافت پشتیبانی شما در چند مرحله زمانبر ختم به برنامه نویسان شود. پس از شرکت هایی خرید کنید که برنامه نویسان؛ خود مسئول پشتیبانی هستند یا حداقل افراد پشتیبان آشنا به برنامه نویسی باشند.

6. در ابتدای امر از شرکت بخواهید این مسائل را برای شما کاملاً روشن و شفاف کنند 

1)    به چه چیزی گارانتی گفته می‌شود؟ 
2)    پشتیبانی نرم افزار مدیریت آموزشگاه یعنی چه و چه مواردی را شامل می‌شود؟ 
3)    خدمات پس از فروش شامل چه مواردی است؟ 
4)    نرم افزار آموزشگاه محدودیت تاریخ یا تعداد دارد؟ 
5)    شرایط تمدید پشتیبانی با اتمام قرارداد پشتیبانی اولیه چیست؟ 
6)    آیا شرکت آماده ارائه پشتیبانی موردی هست و شرایط آن چیست؟ 
7)    پشتیبانی در محل ارائه می‌شود؟ 

 

7. ظاهر بین نباشید

عقلتان را پشت چشمتان پنهان نکنید و گول ظواهر را نخورید. ملاک هایی نظیر بزرگی مکان شرکت، تبلیغات بیشتر، حضور گسترده در نمایشگاه ها، رتبه شرکت و سایت پر زرق و برق و نرم افزار با ظاهر زیبا و رنگ بندی‌های متنوع فقط برای کاربران استفاده کننده جذابیت دارند ولی شما که مدیریت موسسه و آموزشگاه را بر عهده دارید و یا مسوول IT  شما باید به نکات فنی و همچنین پوشش احتیاجات بیشتر بها دهید. اگر چند نرم افزار را با امتیاز بالا کنار هم قرار دادید آنوقت به سراغ مسائل بالا بروید.

 

8 –  سرعت نرم افزار

شما هیچ راهی برای ارزیابی سرعت نرم افزار مدیریت آموزشگاه ندارید مگر اینکه از شرکت تولید کننده بخواهید شماره تماس بزرگترین مشتریانش را در اختیار شما قرار دهد و با تماس با مسئول مربوطه از حجم داده‌ها و همچنین سرعت نرم افزار روی سرور و همچنین کلاینت‌ها مطلع شوید.

 

9. قیمت نرم افزار

نرم افزار‌ها مدیریت آموزشگاه دارای امکانات و قیمیت‌های متفاوتی هستند. اگر بودجه محدودی را برای خرید نرم افزار کنار گذاشته اید و قیمت برای شما مهم‌تر از همه چیز است کار شما کمی سخت خواهد بود، چون مجبورید نرم افزار مدیریت آموزشگاهی را برگزینید که با بودجه شما همخوانی داشته باشد نه با نیازهای شما. ولی درصورت داشتن بودجه باز، نرم افزاری را خریداری نمایید که نسبت امکانات ارائه شده در آن به قیمت ، منصفانه و مناسب شما و نیازهای شما باشد.

10. توصیه‌های فنی :

الف ) مشخصه‌های کمی (Quantity Specification) 
1-    سیستم عامل (Operating System) 
قبل از خرید حتماً از شرکت بپرسید که نرم افزار مدیریت آموزشگاه با سیستم عامل مورد نظر شما سازگار است یا خیر. 
2-    محیط و ابزارهای برنامه سازی شما 
استفاده از ابزارهای مدرن و قدرتمند هر چند کم ولی در کیفیت نرم افزار بی-تاثیر نیست. 
3-    بانک اطلاعاتی (Database) 
یکی از مهم‌ترین قسمت‌های هر نرم افزار (نرم افزارهای مبتنی بر پایگاه داده) نوع بانک آن می‌باشد. بانک‌های اطلاعاتی نظیر SQL SERVER و Oracle از بانک‌های اطلاعاتی مشهور، محبوب و حرفه ای و بانک ACCESS از بانک‌های اطلاعاتی متوسط برای مصارف معمولی هستند. 
4-    قابلیت شبکه پذیری 
(تعداد کلاینت‌های نرم افزار محدودیتی ندارد و رایگان می‌باشد)

نکته : 
شبکه پذیری با تحت وب بودن فرق می‌کند. 
نرم افزار تحت وب به نرم افزاری می‌گویند که بر روی مرورگر اجرا می‌شود و معمولاً برای دسترسی بر روی اینترنت به کار می‌رود مانند سایت‌های یاهو یا ثبت نام‌های اینترنتی. 

ب ) مشخصه‌های کیفی (Quality Specification)
در میزان کیفیت نرم افزار مدیریت آموزشگاه فقط 2 عامل طراحی و ساخت وجود دارد که اگر ضریب هر کدام را 50% در نظر بگیریم 
بخش طراحی که شامل الگوریتمها میباشد هرگز توسط مصرف کننده قابل رویت و ارزیابی نیست پس کاربر هرگز نمیتواند به کیفیت واقعی نرم افزار پی ببرد 
ولی در عمل ، استفاده از نرم افزار مدیریت آموزشگاه مسائل را تا حدود زیادی روشن میکند 
مواردی از قبیل 
 عدم داشتن خطا در نرم افزار آموزشگاه
عدم مغایرت در خروجی یا گزارشات 
 سادگی و عدم پیچیدگی نرم افزار آموزشگاه
ظاهر و فرمهای نرم افزار آموزشگاه
گزارشات و خروجی ها 
داشتن راهنمای نرم افزار آموزشگاه و از این قبیل... را میتوان از موارد کیفی نرم افزار مدیریت آموزشگاه دانست

 

11. یکپارچگی: 

سعی کنید نیاز‌ها رایکپارچه ببینید و نرم افزار مدیریت آموزشگاهی را انتخاب کنید که این نیاز‌ها را در خود جای دهد حتی الامکان از خرید چند نرم افزار جزیره ای اجتناب کنید.

 

12.ارتقا نرم افزار:

حتی المکان از انتخاب نرم افزار مدیریت آموزشگاهی بدون ارتقا و از رده خارج از لحاظ تکنولوژی پرهیز کنید چون به مرور زمان نیاز‌های جدیدی برای شما حادث میگردد. نرم افزار نرم افزار مدیریت آموزشگاهی که پشتیبانی قوی و بروز رسانی مستمر داشته باشد می‌تواند تا چندین سال نیاز‌های شما را مرتفع نموده و لزومی به تعویض نرم افزار نداشته باشید.

 

نتیجه گیری

خرید یک نرم افزار نرم افزار مدیریت آموزشگاهی یعنی شروع رابطه مبتنی بر اعتماد 
پس در نهایت به شرکتی اعتماد کنید که قبل از هر چیز صداقت را سرلوحه کار خود قرار داده است 

منبع : shahvarims

  • تاریخ و ساعت انتشار :
    09:46       1396/06/21
  • تعداد بازدید :
    2407
  • پسندیده :

کلمات کلیدی

آموزشگاه

نرم افزار آموزشگاه

نرم افزار مدیریت آموزشگاه

نرم افزار تخصصی آموزشگاه

بهترین نرم افزار آموزشگاه
درخواست معلم خصوصی یا آموزشگاه

اگر به دنبال انتخاب معلم خصوصی حرفه ای یا دوره های آموزشی در آموزشگاه های معتبر هستید؛ با ثبت اطلاعات خود در فرم درخواست معلم خصوصی یا رزرو آموزشگاه می توانید هر چه سریعتر به کمک بلدیاب کلاس خصوصی یا گروهی مناسب خود را بیابید. (مشاهده فرم درخواست)

اجاره فضای آموزشی خصوصی و گروهی

اگر برای برگزاری کلاس های خصوصی, نیمه خصوصی یا گروهی خود نیاز به فضای آموزشی دارید، سایت بلدیاب امکانی برای شما فراهم کرده تا بتوانید با توجه به شرایط تدریس تان، اقدام به اجاره فضای آموزشی مناسب خود نمایید. (مشاهده مکان های آموزشی)

بلدیاب چگونه کار میکنید؟

سایت بلدیاب با معرفی و تبلیغ دوره های آموزشی مدرسین خصوصی و آموزشگاهای کل کشور فضایی را فراهم نموده تا کاربرانی که نیاز به دوره های آموزشی مختلف دارند با یک جست و جوی ساده در بلدیاب بتوانند مدرس یا آموزشگاه مناسب خود را بیابند و اطلاعات تماس آنها را مشاهده کنند. (درخواست دوره های آموزشی)

‌شرایط همکاری با بلدیاب

مدرسین خصوصی و آموزشگاه داران محترم می توانند برای تبلیغ دوره های آموزشی خود و جذب شاگرد برای کلاس های خصوصی و گروهی ، در هر زمینه ای (درسی، فنی، هنری، ورزشی، مالی ، حسابداری، کسب و کار و ... ) در سایت بلدیاب ثبت نام کنند و از خدمات آن استفاده نمایند. (ثبت نام و همکاری)

راهنمای تصویری استفاده از سایت بلدیاب

اگر مدرس خصوصی هستید یا آموزشگاه دارید بهتر است قبل از ثبت دوره های آموزشی خود از راهنمای بلدیاب استفاده کنید تا در معرفی دوره های خود و جذب شاگرد یا هنرجو موفق تر عمل کنید. (مشاهده راهنمای بلدیاب)

Baladyab اسماعیل محمدی

" اگر به دنبال دوره‌های آموزشی در هر زمینه ای به صورت خصوصی یا نیمه خصوصی هستید، یا می‌خواهید از دوره‌های برگزار شده توسط آموزشگاه‌های استان خود باخبر شوید، در وب سایت بلدیاب می‌توانید اساتید و آموزشگاه‌های که دوره شما را برگزار میکنند را پیدا کنید، در صورت نیاز با آنها تماس بگیرید و به صورت حضوری با آنها کلاس برگزار کنید. "

شما هم می توانید نظر خود را درباره سایت بلدیاب ثبت کنید.