تبلیغات
شما

گوگل شما را بیشتر از پدر و مادرتان می‌شناسد.

گوگل شما را بیشتر از پدر و مادرتان می‌شناسد.

در سال‌های اخیر چندین بار خبرهای پرسر و صدایی درباره لو رفتن اطلاعات و یا سرقت اطلاعات شنیده ایم که معلوم نیست تا چه حد توانسته اند توجه ما را به خود جلب کنند. به شخصه هنگام شنیدن این خبرها با خود میگفتم: " مگه چیه!؟ هر روزه اتفاقات بدتری اطرافمون می‌افته، حالا درز کردن چندتا ایمیل که در آن‌ها فقط احوال پرسی‌های روزمره صورت گرفته و یا تعدادی فایل کاری رد و بدل شده به جایی برنمیخوره"و یا "با یک مشت اطلاعات شخصی افراد عادی چه می‌شود کرد!؟" اما شاید زمان ترسیدن فرا رسیده است.

با مقالات بلدیاب همراه باشید

گوگل سالیان سال در حوزه فناوری اطلاعات فعالیت داشته و مصداق بارزی از جمله "آنچه که انسان می‌سازد، از خود او فراتر میرود" شناخته می‌شود. امروزه برخی گوگل را به عنوان بزرگترین غول اطلاعاتی دنیا می‌شناسند، غولی که به هیچ وجه به چشم نمی‌آید و همواره سایه روشن خود را برسر افراد افکنده است. برای درک بهتر آن چه که درباره آن می‌خوانید بهتر است اینجا را کلیک کنید.

نمی دانم تا چه اندازه می‌تواند برایتان مهیج باشد که یک نفر همواره از طریق حساب گوگل شما در حال دیدن شماست که چه چیزی را، چند بار جستجو می‌کنید. زمانی که از حساب گوگل حرف می‌زنیم یعنی غیر از کامپیوتر شخصیتان، هر دستگاهی که به حساب گوگل شما متصل است در حال تغذیه گوگل با نحوه جستجو و موضوعات جستجو است!

حال شاید این سوال پیش بیاید: "گوگل که تعهد بر حفظ این اطلاعات داده، دقیقا با آن‌ها چه می‌کند!؟"
بگذارید این طور به این سوال پاسخ دهم؛ آیا تا به حال از خود پرسیده اید که چرا تبلیغاتی که در صفحات مختلف وب سایت هایی که در حال بازدید از آن‌ها هستید، تا حد زیادی با سلیقه و علایق شما در یک راستا است؟
گوگل با جمع آوری اطلاعات جستجوی شما، به شما کمک می‌کند که در زمینه موضوعات مورد توجه خود مطلب پیدا کنید. با کلیک بر روی اینجا می توانید آن چه که گوگل از موضوعات مورد توجه شما فهمیده است را مشاهده کنید.

تا این قسمت که همه چیز کنترل شده و در جهت مقاصد خیر است، پس ترسی که اول مقاله از آن حرف زدیم، کجاست؟
کافیست کمی قوه تخیل خود را به راه بیندازید تا ببینید با کوهستانی از اطلاعات ریز و درشت چه کار که نمی‌توان انجام داد!
اطرافیان و دوستانتان را نامحسوس کنترل کنید و ببینید چه چیزی جستجو می‌کنند.
رقیبان کاری و حرفه ای خود را رصد کنید و از برنامه‌های کاری آنان با خبر شوید.
با تحلیل موقعیت و احساسات مردم یک جریان سیاسی مثل یک انتخابات را به سمتی که خود دوست دارید پیش ببرید.
از گرایشات افراد با خبر شوید و با آنان مقابله کنید.(گرایش به گروه‌های جنایت کار)
تهدید یک مقام سیاسی عالی رتبه به اینکه اگر در راستای قدم هایی از پیش تعریف شده قدم برندارد تمامی اطلاعات او و خانواده اش منتشر می‌شود.

پس دور از ذهن نیست که یک غول اطلاعاتی ما را بهتر از نزدیک‌ترین اقواممان بشناسد.

  • تاریخ و ساعت انتشار :
    10:05       1395/11/20
  • تعداد بازدید :
    428
  • پسندیده :

کلمات کلیدی

امنیت گوگل

اطلاعات گوگل

حفظ اطلاعات

استفاده اطلاعات توسط گوگل

چهره گوگل
آموزش نشانه بیماری: گرسنگی دائمی

بیماری احتمالی: اختلال در هضم غذا اگر هر قدر غذا می‌خورید معده تان قصد پر شدن ندارد؛ یعنی بدن در هضم غذا مشکل دارد یا نمی‌تواند مواد مغذی غذاها را جذب کند، در نتیجه میل به مصرف شیرینی بالا می‌رود چون بدن می‌خواهد هر چه سریع‌تر انرژی کسب کند و خوردن مواد غذایی شیرین بهترین راه برای این کار است.

راه حل: با مصرف مواد غذایی متنوع به دستگاه گوارش کمک کنید. می‌توانید با نظر پزشک به مدت یک ماه بعد از غذا از قرص‌های حاوی آنزیم‌های گوارشی استفاده کنید. علاوه بر این موقع غذا خوردن آب زیاد ننوشید چون آب شیره گوارشی معده را رقیق می‌کند. برای تنظیم قند خون مصرف پروتئین را در اولویت قرار دهید.