تبلیغات
شما

نکاتی در خصوص آموزش زبان به زبان آموزان پیشرفته

نکاتی در خصوص آموزش زبان به زبان آموزان پیشرفته

آموزش زبان انگلیسی به زبان‌آموزان سطح متوسط و پیشرفته می‌تواند تجربه‌ی بسیار خوبی باشد؛ چون می‌توانید شاهد یادگیری و پیشرفت آن‌ها  در یک زبان خارجی باشید. با پیشرفت زبان آموزان و روان‌تر شدن مکالمه می‌توانید راحت‌تر با زبانی که قبلا برای آن‌ها بیگانه بود ارتباط برقرار کنید.

با مقالات بلدیاب همراه باشید.

با ساده‌تر شدن برقراری ارتباط می‌توانید زبان آموزان خود را به مرور زمان بیشتر بشناسید و آن‌ها تبدیل به دوستان شما می‌شوند و موضوعات کتاب به موضوعات داغ برای مکالمه بدل می‌شوند. قبل از این‌‌که تصمیم به آموزش زبان پیشرفته بگیرید بهتر است مزایا و معایب آن را سبک و سنگین کنید:

 

مزایای آموزش زبان به زبان آموزان پیشرفته

 • دایره لغات این دسته از زبان آموزان وسیع‌تر بوده و راحت‌تر متوجه منظور شما می‌شوند.
 • زبان آموزان از قبل به یک درک پایه‌ای از زبان رسیده‌اند.
 • فعالیت‌های کلاسی پیچیده‌تر و گسترده‌تر است.
 • دست شما برای استفاده از مواد درسی واقعی‌تر مثل فیلم‌های سینمایی و کتاب‌ها بازتر است.
 • گفتگوها روان‌ و راحت‌تر صورت می‌گیرد و این به شما اجازه می‌دهد روابط عمیق‌تری با زبان آموزان خود داشته باشید.

 

معایب آموزش زبان به زبان آموزان پیشرفته

 • سطح زبانی همه‌ی زبان آموزان یکی نیست.
 • شاید نیاز باشد برخی از مطلب پایه‌ای را مجددا آموزش دهید.
 • توضیح جنبه‌های پیچیده‌تر گرامر دشوارتر است.
 • پیشرفت در یادگیری در زبان آموزان متوسط تا پیشرفته در مقایسه با سطوح مبتدی بسیار کندتر است؛ چون مطالب دشوارتر شده و زمان بیشتری طول می‌کشد تا مفاهیم برای آن‌ها جا بیفتد.
 • بسیاری از زبان آموزان مشکلی در گرامر ندارند، اما نمی‌توانند روان صحبت کنند.

 

از چه طریق می‌توانید به آموزش زبان بپردازید

آموزش زبان به زبان آموزان متوسط تا پیشرفته را می‌توانید از کانال‌های مختلفی انجام دهید. این زبان آموزان به‌دلیل این‌که پایه‌ی زبانی خوبی دارند ممکن است تصمیم بگیرند به یک کشور انگلیسی زبان سفر کنند و در دوره‌های آموزش زبان که در آن کشور برگزار می‌شود شرکت کنند. این دوره‌ها یک یا دو ماه طول می‌کشد و شامل درس‌های کلاسی و همین‌طور فعالیت‌های خارج از کلاس می‌شود که در آن می‌توانند آموخته‌های خود را به کار بگیرند.

برخی دیگر از این زبان آموزان در کشور خود می‌مانند و در آمو‌زشگاه زبان به فراگیری زبان ادامه می‌دهند. می‌توانید در یکی از این آموزشگاه‌ها به آموزش زبان بپردازید. به‌علاوه می‌توانید به‌کار تدریس خصوصی بپردازید. آموزش زبان به‌صورت خصوصی به زبان آموزان متوسط تا پیشرفته می‌تواند برای آن‌ها بسیار مفید باشد، چون می‌توانند با ریزه کاری‌های زبان انگلیسی که معمولا در کلاس مورد توجه قرار نمی‌گیرد آشنا شوند.

گزینه‌ی دیگر این است که می‌توانید به صورت آنلاین به آموزش زبان بپردازید. می‌توانید در یکی از سایت‌های آموزش زبان به‌صورت آنلاین ثبت نام و تدریس کنید. این گزینه به شما امکان می‌دهد بدون این‌که مجبور باشید از منزل خود خارج شوید در کمال آرامش به آموزش زبان بپردازید و از لحاظ زمانی هم انعطاف‌پذیر است.

 

 

ایده‌هایی برای آموزش زبان به زبان آموزان پیشرفته

آموزش زبان و پیچیدگی‌های آن در سطوح پیشرفته به این معناست که معلم باید درک بسیار بالایی از جنبه‌های فنی‌تر زبان داشته باشد. توضیحاتی مثل «این به نظر بهتر است» یا «به همین صورت این را می‌گوییم» نمی‌تواند جواب قانع کننده‌ای برای زبان آموزان پیشرفته و کنجکاو باشد. نیاز یه یک برنامه‌ریزی دارید.

 • فیلم تماشا کنید: زبان آموزان در این سطح می‌توانند یک فیلم را به‌طور کامل ببینند. زبان آموزان را تشویق کنید تا جایی که امکان دارد از زیر نویس فارسی و یا انگلیسی استفاده نکنند.
 • متن‌های بلندتر بخوانید: زبان آموزان شما ممکن است نتوانند یک رمان کامل را بخوانند به‌جای آن می‌توانید از آن‌ها بخواهید داستان کوتاه چند صفحه‌ای بخوانند و بعد با پرسیدن چند سوال درک آن‌ها را چک کنید. بااین کار مهارت‌های زبانی آن‌ها از چند جنبه رشد بیشتری خواهد کرد.
 • بذله گویی را به آن‌ها یاد دهید: توانایی بذله گویی و شوخی به یک زبان دیگر هنر است. با این کار به آن‌ها یک نوع حس شوخ طبعی متفاوت می‌آموزید و هنر استفاده از آهنگ صدا در فرهنگ زبانی جدید را به آن‌ها آموزش می‌دهید.
 • آن‌ها را از کلاس بیرون ببرید: با زبان آموزان خود در یک محیط غیر رسمی مثل کافی شاپ یا رستوران قرار ملاقات بگذارید. این کار به آن‌ها اجازه می‌دهد تا در یک محیط غیر آموزشی انگلیسی صحبت کنند و گفتگوهای کوتاه را یاد بگیرند.

آموزش زبان به زبان آموزان سطح متوسط تا پیشرفته تجربه‌ی جالبی است. پشتکار و خلاقیت شما در تدریس مفاهیم مختلف در کلاس محک زده می‌شود. در نتیجه باعث برقراری ارتباط میان شما و زبان آموزان می‌شود و حس خوبی که از توانایی انتقال دانش به‌فرد دیگر به شما دست می‌دهد با هیچ حس دیگری قابل مقایسه نیست.

منیع : irangan

 • تاریخ و ساعت انتشار :
  10:21       1395/11/14
 • تعداد بازدید :
  533
 • پسندیده :

کلمات کلیدی

مزایای آموزش زبان

زبان آموزان پیشرفته

آموزش زبان خارجه

آموزش زبان

تدریس زبان پیشرفته

آموزش زبان پیشرفته
⁠⁣⁣چرا بعد از غذا نباید شنا کرد؟

قدیمی‌ها همیشه می‌گفتند بعد از غذا و با شکم پر، سمت آب نروید؛ استخر یا حمام هم فرقی ندارد. این نصیحتی است که همه‌ی مادرها، نسل به نسل، به فرزندانشان می‌کنند و اتفاقا دلیل علمی خوبی هم دارد. با توجه به این‌که غذای سنگین پس از خوردن باید گوارش شود، لازم است جریان خون بیشتری به طرف معده و روده برود. حمام رفتن یا شنا کردن (یا اصولا هر نوع ورزشی) به معنی این است که ماهیچه‌ها هم نیازمند جریان خون بیشتری هستند. در نتیجه اتفاقی که می‌افتد این است که هیچ کدام (معده یا ماهیچه‌ها) خون کافی برای برآوردن نیازهایش دریافت نمی‌کند و بافت‌ها دچار گرفتگی می‌شوند.