تبلیغات
شما

چطور بهترین معلم را برای تدریس خصوصی انتخاب کنیم ؟

چطور بهترین معلم را برای تدریس خصوصی انتخاب کنیم ؟

با افزایش رقابت در میان دانش‌ آموزان برای گرفتن نمرات بهتر در مدارس جای تعجب نیست که بازار تدریس خصوصی روز به روز داغ‌تر می‌شود.

معلمان خصوصی و موسسات برای پاسخ‌گویی به این تقاضا وارد بازار کار تدریس خصوصی شده و با دادن تضمین به دانش آموزان برای گرفتن نمرات عالی در امتحانات سعی در جذب آن‌ها دارند.

اما با زیاد شدن این موسسات تدریس خصوصی و مدرسان خصوصی و نبود مراکزی که کیفیت کار آن‌ها تایید کنند والدین چگونه می‌توانند برای فرزند خود یک معلم قابل جهت تدریس خصوصی انتخاب کنند؟

در این مطلب نظر چند کارشناس را در مورد انتخاب یک مدرس خوب برای تدریس خصوصی با شما در میان می‌گذاریم.

 

چطور یک معلم خصوصی خوب انتخاب کنیم

بهترین کار این است که به موسسات خوشنام و معتبر مراجعه کنید. هم‌چنین می‌توانید از دوستان و آشنایان خود که قبلا برای فرزند خود معلم خصوصی گرفته‌اند پرس و جو کنید. اگر نمی‌توانید در نزدیکی خود یک معلم خصوصی خوب پیدا کنید، می‌توانید از تدریس خصوصی آنلاین استفاده کنید چون محدودیت مکانی ندارد.

موسسات معتبر تدریس خصوصی قبل از استخدام معلم با آن‌ها مصاحبه‌ی حضوری انجام می‌دهند و سابقه‌ی کاری آن‌ها را مد نظر قرار می‌دهند.

هنگام مراجعه به موسسات تدریس خصوصی از آن‌ها بپرسید فرزند شما چطور می‌تواند خود را برای امتحانات مدرسه آماده کند. البته ممکن است از توصیه‌های ضد و نقیض آن‌ها شگفت زده شوید. برخی از آن‌ها ممکن است پاسخ دهند فرزند شما لازم نیست کار خاصی انجام دهد. برخی دیگر نیز می‌گویند فرزند شما باید تا می‌تواند درس بخواند.

تمرین، تمرین، تمرین. از موسسات تدریس خصوصی بخواهید در زمینه‌ی موفقیت‌های دانش آموزان پیشین خود مدارکی به شما ارائه دهند. معمولا در وب سایت آن‌ها نام دانش آموزان موفق و نمرات درخشان آن‌ها قرار دارد. بهترین روش پیدا کردن یک معلم جهت تدریس خصوصی از طریق پرس و جو از دیگران است.

تدریس خصوصی می‌تواند در بالا بردن سطح سواد، کار با اعداد و مهارت‌های استدلال بسیار موثر باشد اما در عین حال می‌تواند خطرناک نیز باشد.

بهترین روش پیدا کردن یک معلم خصوصی خوب برای تدریس خصوصی پرس و جو از دیگران است. به حرف‌های والدینی که قبلا برای فرزند خود معلم خصوصی گرفته‌اند بیشتر می‌تواند اعتماد کرد تا تبلیغات رسانه‌ای و اینترنتی.

تمرین هم بسیار مهم است و معلم خصوصی می‌تواند تکنیک‌های خوبی را در تدریس خصوصی به فرزند شما بیاموزد. از طرف دیگر بچه‌ها فقط یک بار فرصت بچگی کردن دارند. پس اگر می‌بینید فعالیت‌های دیگر فرزند شما مثل تمرین فوتبال، کلاس ویلون فدای درس‌های مدرسه او می‌شود بهتر است یک تجدید نظر بکنید و از افراط دوری کنید.

بسیاری از والدین از فرزندان خود انتظارات نمرات عالی دارند و بیشترین نگرانی آن‌ها هم همین موضوع است به همین دلیل سراغ معلم‌های خصوصی می‌روند. البته برای کلاس‌های پایین‌تر نیاز به تدریس خصوصی نیست.

سعی کنید مجرب‌ترین معلم را برای فرزند خود پیدا کنید مخصوصا معلم‌هایی که مورد تایید دوستان و آشنایان شما هستند.

متاسفانه هیچ‌گونه سازمانی وجود ندارد تا معلم‌های خصوصی را از لحاظ قابلیت رتبه‌بندی کند. بنابراین قبل از شروع همکاری باید با او یک مصاحبه‌ی حضوری انجام دهید و هم‌چنین باید مورد تایید افراد مورد اعتماد باشند. مهم‌تر از همه‌ی این‌ها فرزند شما باید با او راحت باشد.

خودتان هم می‌توانید در خانه با فرزندتان کمی کار کنید به شرطی که با عصبانی شدن‌های بی مورد رابطه‌ی خود را با او به خطر نیندازید. باید بدانید که شما معلم او نیستید و رابطه‌ی پدر و فرزندی یا مادر و فرزندی شما مهم‌تر از هر امتحانی است.

منبع : Telegraph

  • تاریخ و ساعت انتشار :
    19:37       1395/11/12
  • تعداد بازدید :
    1173
  • پسندیده :

کلمات کلیدی

معلم خصوصی

تدریس خصوصی

کلاس خصوصی

آموزش خصوصی

موسسات تدریس خصوصی
سخن بزرگان (وین دایر)

اینکه بعضی‌ها می‌ترسند یا افسرده می‌شوند به این علت است که آنان سر رشته امور را از دست داده اند مسئولیت احساس  شان بابت احساس بدی که دارند مسئولیت را از سر خود باز می  کنند چون برای شان راحت‌تر است که دیگران را مسئول زندگی خود بدانند تا بگویند:باعث بروز چنین احساساتی خودم هستم.